"Маємо пам'ятати якою ціною нам дається наша Свобода": у Кривому Розі вшановували Захисників Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО
У Кривому Розі напередодні Дня вшанування захисників Маріуполя у парку Героїв біля флагштока зібралися містяни аби вшанувати героїчний подвиг Маріупольського гарнізону.
Про це кореспондентці 0564.ua стало відомо на місці події.
Сьогодні, 19 травня у Кривому Розі вшановували захисників Маріуполя.
- Ми зібрались вшанувати героїчний подвиг Маріупольського гарнізону, мужність і незламність тих, хто став кісткою в кровожерливій горлянці ворога. 86 днів героїчного супротиву міста-фортеці зломили плани ворога на швидку окупацію південно-східної частини України, відтягнувши на себе велике угруповання ворожих сил, стримало їх і не дало просунутися далі на Запоріжжя, Дніпро, Кривий Ріг. Майже без їжі і води, без медикаментів вони боролися на межі реальності і фантастики боролися всупереч всім теоріям військової науки, інколи за гранню здорового глузду. Колись в майбутньому ті, хто вижили і вирвались з цього пекла будуть розповідати своїм нащадкам ці історії, як легенди.
Анастасія Гондюл - дружина військовополоненого бійця “Азову” нагадала, що вже два роки як їхні рідні склали зброю за наказом вищого керівництва країни та були евакуйовані в “почесний полон” під гарантії збереження життя.
- Обіцяні 3-4 місяці перетворились на два роки очікування. В липні 2022 року росіяни влаштували жорстокий та цинічний воєнний злочин. У волноваській колонії номер 120 селище міського типу Оленівка, де утримувалися Захисники Маріуполя, які вийшли за наказом з Азовсталі за попередньо складеними списками, перевели 193 азовця до окремого ангару на території промислової зони колонії. 28 липня 2022 року близько 23:00 пролунали вибухи. Після чого в бараці, в якому спали військовополонені, почав горіти. Багато захисників загинуло одразу, частина з них загинула від ненадання медичної допомоги працівниками колонії. Поранених захисників, які дивом вижили, тільки під ранок почали транспортувати до медичних закладів тимчасово окупованого Донецьку. Внаслідок теракту в Оленівці загинуло понад 50 військовополонених азовців та понад 130 отримали поранення. На сьогодні 59 важкопоранених досі лишається в колонії, серед яких і мій чоловік. Міжнародні організації не діють, ці організації занепокоєні і спостерігають.
Анастасія Гондюл зазначила, що на офіційному рівні досі немає дня жалоби по вбитим тієї ночі.
- Масову страту військовополонених досі не визнано терористичним актом, тому що досі немає розслідування, винні не покарані.
Пані Анастасія додала, що члени організації, до якої вона входить, роблять усе можливе, щоб про теракт не тільки пам'ятали, але і щоб притягнути росію до відповідальності за цей воєнний злочин та пришвидшити повернення поранених захисників.
- Ми, як суспільство вільної і нескореної нації, маємо пам'ятати якою ціною нам дається наша Свобода. Маємо бути надійним тилом тим, хто нас захищає. Маємо завжди шанувати пам'ять тих, хто загинув за нас з вами. Маємо бути голосами тих, кого поневолили і позбавили права голосу. Маємо боротись за кожного, хто боровся за нас. Маріупольський гарнізон не врятовано, наші рідні і досі продовжують платити занадто високу ціну за свободу кожного з нас.
Також на заході виступили рідні та близькі воїнів з інших криворізьких бригад, які захищають Батьківшину від окупантів, - 17-тої окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка, 21-шої окремої бригади охорони громадського порядку імені Петра Калнишевського (21 ОБрОГП, в/ч 3011).
Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв, а представники ГО “Центурія” прочитали молитву українського націоналіста.