• Головна
  • На тренінгу “ЄС: просто про складне” журналісти запитали у Катаріни Матернової про корупцію в Україні - що відповіла пані Посол
21:15, 28 травня

На тренінгу “ЄС: просто про складне” журналісти запитали у Катаріни Матернової про корупцію в Україні - що відповіла пані Посол

На тренінгу “ЄС: просто про складне” журналісти запитали у Катаріни Матернової про корупцію в Україні - що відповіла пані Посол

Євросоюз об’єднаний і твердий у своїй підтримці України. Він рішуче засуджує неспровоковану та невиправдану військову агресію Росії. Від часу вторгнення РФ в Україну  ЄС надав нашій країні економічну, гуманітарну та військову підтримку на суму понад 98 мільярдів євро. Ця допомога дала можливість Україні підтримувати макрофінансову стабільність і стійкість, забезпечити головні бюджетні видатки, зокрема на заробітну платню працівникам бюджетних установ та пенсії українським пенсіонерам. Опікується ЄС і українськими біженцями в країнах ЄС.  Водночас ЄС не полишає підтримувати громадянські інституції та медійників в Україні. Одним із прикладів такої підтримки є серія тренінгів “ЄС: просто про складне” для регіональних журналістів з України, які організувало Представництво ЄС в Україні.

Як повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку, перший із серії таких тренінгів відбувся у Львові, де у межах дводенного навчання представники медіа мали можливість ознайомитися з історією створення та розвитку Європейського Союзу, а також його організаційною структурою; дізнатися більше про проєкт переговорних рамок для України на шляху до членства в ЄС; всеохопну підтримку ЄС для України від початку повномасштабного російського вторгнення; почути, як співпрацює Львівщина з країнами ЄС, які європейські програмами підтримки громад, тут втілювались і реалізуються нині.

На тренінгу “ЄС: просто про складне” журналісти запитали у Катаріни Матернової про корупцію в Україні - що відповіла пані Посол , фото-1

На фото: Ніколо Ґаспаріні - пресаташе Представництва ЄС в Україні

Серед спікерів курсу були експерти з питань ЄС та євроінтеграції: Катаріна Матернова - пані Посол ЄС в Україні; Ніколо Ґаспаріні - пресаташе Представництва ЄС в Україні; Микола Гнатюк - професор, керівник програми імені Жана Моне, координатор магістерської програми Європейські студії, Національний університет “Києво-Могилянська академія“; Іван Нагорняк - керівник євроатлантичного напрямку Центру економічного розвитку.

На тренінгу “ЄС: просто про складне” журналісти запитали у Катаріни Матернової про корупцію в Україні - що відповіла пані Посол , фото-2

На фото: Іван Нагорняк - керівник євроатлантичного напрямку Центру економічного розвитку

Під час нетворкінгу, що відбувся у перший день тренінгу, українські журналісти розповіли про свою роботу - успіхи, проблеми, виклики, котрі постали після повномасштабного вторгнення. Принагідно більше дізналися про те, які можливості для медіа пропонує Представництво Європейського Союзу в Україні.

Тренінг став дієвим майданчиком для спілкування журналістів зі співробітниками Представництва ЄС в Україні, адже була змога отримати відповіді на важливі запитання. 

Серед запитань, адресованих пані Послу ЄС в Україні Катаріні Матерновій, були запитання про корупцію та свободу слова в Україні. Учасників тренінгу цікавила її оцінка ситуації у цих сферах.

Як зазначила пані Посол, вона тривалий час, майже 10 років, стежила за розвитком подій в Україні, працюючи у відповідних міжнародних та європейських інституціях.

“Тож  я спостерігала за усією синусоїдою антикорупційних зусиль, за створенням, становленням і розвитком антикорупційних установ а також за зусиллями з боку партнерів, з боку українських активістів, які працюють у сфері боротьби з корупцією”, - зазначила Катаріна Матернова.

На тренінгу “ЄС: просто про складне” журналісти запитали у Катаріни Матернової про корупцію в Україні - що відповіла пані Посол , фото-3

На фото: Катаріна Матернова - пані Посол ЄС в Україні спілкується з журналістами

Вона назвала істотним прогрес у царині боротьби з корупцією за останні 10 років, зауваживши, що прогрес ніколи не є лінійним, він має синусоподібну криву. Та якщо подивитися на десятирічний вимір, то тенденція є позитивною.

“Коли я дивлюся на минулі 10 років, то вражає боротьба антикорупційних діячів з потужними суб’єктами. За цей час відбувся істотний зсув у сфері сприйняття корупції. За цим показником Україна зі 144-ї сходинки перемістилася на 104 -ту, що свідчить  про істотний прогрес. Особливо це відчувається в останні два роки, коли відбулася фіналізація діяльності зі створення організаційної структури антикорупційних установ у регуляторній площині. Є декілька органів, які борються з корупцією, є правоохоронні органи, є також органи, що працюють над попередженням корупції - зокрема ті, які вимагають подання майнових декларацій”, - сказала пані Посол.

Нагадавши аудиторії про те, як до Майдану, до Революції Гідності, без хабаря не можна було вирішити елементарних речей, вона наголосила, що зараз, попри війну, змінилося сприйняття українцями корупції:

“Ми бачимо, як змінюються цінності - речі, які важливі для людей. До війни корупція не була серед пріоритетних питань, які турбували громадян. Тепер кожне опитування громадської думки показує, що на першому місці для людей - питання безпеки, на другому місці - питання корупції і вже потім - на третьому місці і далі йдуть питання добробуту. Це означає, що чиниться великий тиск на систему та на органи влади, що, в свою чергу, вимагає аби вони докладали зусиль до подолання корупції”.

На тренінгу “ЄС: просто про складне” журналісти запитали у Катаріни Матернової про корупцію в Україні - що відповіла пані Посол , фото-4

На фото: Ольга Батюк - менеджерка європейських проєктів ГО "Інтерньюз-Україна" та учасники тренінгу

Водночас Катаріна Матернова висловила думку, що корупція має місце в Україні, у тому числі є випадки корупції на високих рівнях, як існують і відкати у деяких напрямках. 

“Тому ми дуже прискіпливо, дуже уважно стежимо за цим. І, з одного боку, підтримуємо інституції, котрі ведуть боротьбу з корупцією, а з іншого - підтримуємо тих, хто виконує функції “сторожових псів демократії” -  медіа, журналістів”, - заявила очільниця представництва ЄС в Україні, наголосивши на необхідності продовження усунення можливостей для корупції.

Серед ефективних методів протидії корупційним злочинам Катаріна Матернова згадала  онлайн-сервіс для держзакупівель Prozorro. Також значним чинником, котрий слугує подоланню корупції, вона назвала цифровізацію адміністративних державних та самоврядних послуг, яка дозволяє долати корупцію у дрібних щоденних кроках - у отриманні дозволів, ліцензій та у функціонуванні дозвільної системи загалом 

Загалом пані Посол ЄС наголосила на тому, що Євросоюз і надалі підтримуватиме Україну та зусилля громадянського суспільства й медіа - спільноти в Україні, спрямовані на подолання негативних явищ, котрі заважають ефективному розвитку України.

Додамо, що участь нашої кореспондентки у тренінгу “ЄС: просто про складне”, як і представників інших регіональних медіа, стала можливою завдяки підтримці ГО “Інтерньюз Україна”.

На тренінгу “ЄС: просто про складне” журналісти запитали у Катаріни Матернової про корупцію в Україні - що відповіла пані Посол , фото-5

На фото: учасники тренінгу

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #євросоюз #інтерньюз #тренінг #львів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...