Добро повернеться добром: за день до мобілізації північанин Сергій Котлубай врятував в кар’єрі лебедя
Гірничий майстер Ганнівського кар’єра Північного ГЗК Сергій Котлубай врятував лебедя, який залетів в кар’єр і не зміг вибратися. Трапилося це в робочу зміну Сергія за день до його відправки у військо.
Знесиленого птаха гірники помітили поблизу екскаватора ЕГК-90 на горизонті –30 м північного борту Ганнівського кар’єра. Напередодні один із машиністів бульдозера, який працював поруч, намагався нагодувати птаха, напоїти водою в надії, що він сам зможе вибратися з глибокої чаші. Але ні. Тож працівники забили тривогу, адже у суворих кар’єрних умовах птах однозначно не зміг би вижити. Спробувати врятувати білокрилого зголосився Сергій Котлубай.
«Спочатку Сергій запропонував вивезти лебедя на невеличку дренажну водойму поруч із місцем, де він працював на зніманні ґрунту, але я порадив відвезти його на великий ставок, що на зупинці «Пляжна»: там для птахів більш прийнятні умови, і лебідь зможе відновити сили, щоб далі летіти у своїх справах. Звісно, птах агресивно шипів і сильно пручався, тож колезі довелося непросто. Підказав йому накинути куртку на пернатого, щоб зручно було підняти на руки. Завантажилися у «вахтовку», вивезли на поверхню та відвезли й випустили на воду. На відео, яке хлопці знімали, видно, що у воді втомлений лебідь наче озирнувся на Сергія і схилив голову на знак подяки. Не знаю, так це насправді, чи це нам так хочеться думати… Але справу Сергій зробив однозначно добру й благородну. Нехай і його Бог береже на війні», - розповів керівник Сергія, в.о. начальника дільниці Дмитро Куницький.
Такі випадки, за розповідями досвідчених гірників, не рідкість: раз на три-чотири роки трапляється, що ці величні птахи стають гостями гірників у криворізьких кар'єрах. Лебеді часто потрапляють тут у пастку через велику глибину. Ймовірно, пролітаючи над кар’єром, вони спокушаються водою на його дні і спускаються на відпочинок, а вилетіти потім їм заважає висота бортів, різниця тиску та зустрічні потоки повітря. Кілька років тому подібна історія сталася на Інгулецькому ГЗК: тоді інгульчани врятували цілу зграю лебедів. А ще цьогоріч Інгулецький ГЗК облюбував лелека: співробітники комбінату опікувалися знесиленим птахом, і віні і досі живе поблизу своїх рятівників.