• Головна
  • У справі, в якій фігурували Колєсніков і Гуфман, до 10 років засудили екс-директора інституту Осади. ЗАОЧНО
14:30, 27 червня

У справі, в якій фігурували Колєсніков і Гуфман, до 10 років засудили екс-директора інституту Осади. ЗАОЧНО

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Фото ілюстративне з відкритих джерел

За публічного обвинувачення прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури колишнього керівника державного інституту трубної промисловості м. Дніпра визнано винним у розтраті майна в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).   

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на інформацію Дніпропетровської обласної прокуратури.

Вироком суду екскерівника інституту трубної промисловості у Дніпрі заочно засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що засуджений організував незаконне відчуження об’єктів нерухомості інституту площею 6,6 тисяч м кв на користь приватних підприємств. 

Внаслідок протиправних дій ексдиректора державі заподіяно майже 17 млн грн збитків.

"Завдяки послідовним діям органів прокуратури у судовому порядку скасовано протиправну реєстрацію прав приватної власності на об’єкти нерухомості та забезпечено реальне виконання судових рішень про повернення майна у державну власність", - йдеться в інформації прокуратури.

Нагадаємо, зазначений інститут був єдиним на території України підприємством, яке займалося виробництвом стволів реактивних систем залпового вогню “Град”, “Смерч”, “Ураган” (ці типи РСЗВ використовуються українською армією), систем охолодження головок самонаведення ракет, устаткування для АЕС, труб тощо. Таке підприємство не підлягає приватизації, не може бути відчужено, вилучено, передано до статутного капіталу господарських організацій; щодо нього не можуть відбуватися дії, наслідком яких може стати відчуження майна підприємства.

Нагадаємо, йдеться про справу, у якій фігурував і криворіжець Дмитро Колєсніков.

Деякі деталі повідомляв Рух "ЧЕСНО". Зокрема, йшлося про те, що екс-нардеп Дмитро Колєсніков у 2012-му, обіймаючи посаду голови Держагентства з управління державними корпоративними правами та майном, підписав документи про незаконне вилучення двох корпусів з майнового комплексу ДП “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” (м. Дніпро), яке виконувало оборонні замовлення.

У справі, в якій фігурували Колєсніков і Гуфман, до 10 років засудили екс-директора інституту Осади. ЗАОЧНО, фото-1

Скріншот з сайту Руху ЧЕСНО

Згодом вилучені корпуси були передані до комунальної власності міста та продані приватній фірмі, що завдало державі збитків майже на 17 млн грн. Дії Колєснікова у прокуратурі тоді кваліфікували за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем).

За інформацією журналістів "Наших грошей", у 2012 році ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю.Осади» («НДТІ») вирішив "позбутись" частини своїх виробничих площ. Шляхом для такої операції є переведення майна в комунальну власність (як подарунок місту). А вже на другому етапі – воно стає приватним. Однак, виявилося, що безплатно такі подарунки можна робити лише тоді, якщо це об’єкти соціальної інфраструктури, а не виробничі корпуси.

Тодішній очільник «НДТІ»  Сергій Горгуль  звернувся до київських властей із проханням дозволити перейменувати дві виробничі будівлі на корпуси «громадського харчування» та «спортивно-оздоровчий». Дозвіл на перейменування від  центральної влади виконав Дмитро Колєсніков.

Невдовзі після цього, у лютому 2013 року, перший заступник голови Агентства держмайна Олександр Каленков у відповідь на лист Сергія Горгуля наказав безоплатно передати об’єкти, які недавно ще планували здавати в оренду, у комунальну власність, а саме – на баланс КП «Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця»  (КП «СРБД»).

Керівником «СРБД» на той час був Володимир Туренок, відомий як менеджер і приятель Геннадія Гуфмана – тодішнього депутата Дніпропетровської міськради від Партії регіонів (очолював постійну комісію міськради з питань комунальної власності). У звіті аудитори зазначили, що передані комунальникам корпуси ні у лютому 2013, ні станом на березень 2016 року за призначенням не відповідали описаному у техпаспортах, що були виготовлені «Дніпропетровським БТІ» (його тоді очолювала депутат місцевої облради Тетяна Кривошеєва).

У лютому 2015 року Дніпровська міськрада з аукціону продала ТОВ «Інвестдніпро» будівлю «спортивно-оздоровчого комплексу» площею 3624 кв м та 190 кв м корпусу «громадського харчування» за завідомо зниженою ціною , попри те, що місцева влада не могла відчужувати подароване майно приватним структурам. Зі сторони міськради договори купівлі-продажу підписав директор Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міськради Олександр Величко, а завірила угоди нотаріус Яна Гуфман – дружина Геннадія Гуфмана.

У липні 2016 року ТОВ «Інвестдніпро» зареєстрували на ізраїльську компанію«Zenter Development And Investments Ltd», одноосібним власником якої став Геннадій Гуфман.

Додамо, як зазначається на сайті Дніпропетровської обласної ради, нині Геннадій Гуфман - член президії Дніпропетровської обласної ради, голова депутатської групи "За Україну! За Дніпропетровщину!".

У справі, в якій фігурували Колєсніков і Гуфман, до 10 років засудили екс-директора інституту Осади. ЗАОЧНО, фото-2

Водночас у проєкті Руху "ЧЕСНО" "ПолітХаб" міститься такий опис політика Геннадія Гуфмана:

Опис політика:

Перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради. Проросійський політик.

Публічне заперечення здійснення збройної агресії росії проти України. 

У квітні 2021 року заперечив, що в Україні триває війна.

Маркування української влади як маріонеткової.

У листопаді 2020 року у Facebook написав про те, що “українська влада, не сперечаючись і в глибокому прогині, виконує всі поспіль вимоги посольства США, інших посольств G7, емісарів МВФ та бюрократії ЄС”.

Здійснення інформаційної діяльності в інтересах держави-агресора.

Використовує терміни, які розповсюджує російська пропаганда, як от “партия войны”, тощо. 

Керівник Дніпровської міської організації партії "Опозиційна платформа – За життя", член політради партії від Дніпропетровщини.

З грудня 2020 року - перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради.

У 2020 році обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради 8-го скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя”.

У 2019 році балотувався до Верховної Ради 9 скликання за 26 округом (м.Дніпро) від партії "Опозиційна платформа - За Життя" як її член, проте не пройшов.

2010-2015 роки - депутат Дніпропетровської міської ради від Партії регіонів. Очолював депутатську комісію з питань комунальної власності.

2009-2011 - директор комунального підприємства “Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю” Дніпропетровської міськради.

2006-2010 роки - депутат Дніпропетровської міської ради від Партії регіонів. 

Власник низки підприємств (оренда нерухомості, торгівля, виробництво).

Має вищу економічну освіту. У 2009 році закінчив економічний факультет Дніпропетровського національного гірничого університету. Спеціальність: економіка підприємств".

Де і чим зараз займається Дмитро Колєсніков, нам невідомо. Раніше ми повідомляли, що з 1 липня 2020 року Дмитра Колєснікова було призначено головою правління – генеральним директором Запорізького залізорудного комбінату. 

Невідомо і про те, де знаходиться Сергій Горгуль - екс-директор існтитуту Осади, якого, як бачимо, засудили до 10 років ЗАОЧНО.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #інститутОсади #дитроКолєсніков #суд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...