У Кривому Розі Метінвест долучився до громадського проєкту підтримки ветеранів ТитаниUA
Масштабний регіональний проєкт комплексної підтримки ветеранів війни та їх родин ТитаниUA презентували у Кривому Розі. Його мета – об'єднати воїнів, які пройшли через пекло боїв, пережили важкі поранення та ампутації, але не здались, а натомість досягли значних успіхів у кар'єрі, спорті та творчості.
До реалізації проєкту активно долучилися усі 15 громад Криворізького району. Допомагати у реалізації програм ТитаниUA будуть амбасадори – ветерани і ветеранки, які вже працюють за різними напрямками та можуть поділитися досвідом. Ініціював проєкт начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Щоб допомогти ветеранам адаптуватися і отримати необхідну підтримку, залучили понад десяток партнерів – бізнес, громадські організації та державні установи,– всі, хто готовий сприяти ветеранам на шляху до відновлення. Допомогти з реабілітацією – фізичною і психологічною. А ще – з працевлаштуванням, перекваліфікацією, відкриттям власної справи та соціалізацією. З першого дня до проєкту долучилися понад сто людей - самі оборонці, волонтери, психологи, підприємці, громадські діячі, медики та освітяни.
Представники медичних закладів розповіли, де оборонці можуть відновитися після тяжких поранень. Про додаткові можливості розповіли фахівці Служби зайнятості.
«Цей проєкт про спілкування рівний - рівному, про допомогу. Наші амбасадори - це люди, які знайшли в собі сили повернутися до цивільного життя і діляться цим досвідом. Тому наш проєкт - це путівник для ветеранів та ветеранок, про те, як повернутися до цивільного життя», - зазначила Надія Задорожна, заступниця голови Дніпропетровської ОВА.
Компанія Метінвест також серед партнерів ТитаниUA. На криворізьких підприємствах вже впроваджують найкращі практики адаптації та підтримки працівників після повернення з фронту.
З 2023 року на підприємствах Метінвесту діє програма дистанційного навчання «Герої поруч» для колективів. Щоквартально проводять вебінари з психологічної підтримки про повернення ветеранів. Для керівників пропонують онлайн навчання «Лідерство під час війни». На робочих зборах практикують показ інформаційних відеоуроків для ознайомлення та обговорення у колективах.
Окрім того, у компанії готові до найму зовнішніх ветеранів на ринку праці для посилення кадрового потенціалу новим досвідом управління, командної роботи та новими компетенціями. Для ветеранів, які бажають змінити професійний фах, в університеті Метінвест Політехніка діє спрощена система вступу.
У партнерстві з адміністрацією Кривого Рогу, громадською організацією з ГО «Криворізька фундація майбутнього», промисловці реалізують проєкти для ветеранів та членів їх родин. Так, у місті популяризуються спортивні змагання VETERANS FAMILY GAMES Кривий Ріг, в яких беруть участь ветерани війни разом із родинами і дітьми. Нещодавно започаткували міську ініціативу оздоровчого плавання для Героїв. Ветерани зможуть відвідувати заняття у міських басейнах безкоштовно.
За підтримки компанії Метінвест у трьох басейнах криворізьких ДЮСШ в липні стартує програма «Вільні хвилі» - планують встановити спеціальні підйомники для безбар’єрної доступності для ветеранів з ампутаціями та запросити тренерів, які будуть займатися спортивною реабілітацією демобілізованих оборонців.
«Такі проєкти дуже потрібні. На мою думку, було б ідеально, якби кожен ветеран, що повернувся з війни, мав можливість звернутися в один ветеранський центр, під дахом якого зібрано усе для скорішого повернення колишніх військових до нормального життя. Щоб у цьому центрі ветеран отримав усі необхідні консультації, щоб йому допомогли заповнити усілякі документи. За потребою, щоб там на місці людина змогла працевлаштуватися або пройти перенавчання. Тобто один центр з усіма можливими та існуючими послугами, аби ветеран не бігав по місту», - зазначив Андрій, військослужбовець, учасник презентації ТитаниUA.
Громадську програму ТитаниUA планують масштабувати на інші регіони України.