• Український боксер Олександр Хижняк здобув золото Олімпіади-2024
12:23, 8 серпня

Український боксер Олександр Хижняк здобув золото Олімпіади-2024

Олександр Хижняк / Фото: Associated Press

У дванадцятий день ХХХІІІ Олімпійських ігор у Парижі представники національної збірної України змагалися у 6 видах спорту. Олександр Хижняк поповнив медальну скарбничку України однією медаллю — золотом.

Про результати спортивних змагань 7 серпня йдеться у повідомленні НОК України:

Бокс (вагова категорія 80кг)

Олександр Хижняк став Олімпійським чемпіоном, перемігши у фінальному бою чинного чемпіона світу Нурбека Оралбая з Казахстану (3:2)

Греко-римська боротьба

Парвіз Насібов вийшов до фіналу у ваговій категорії до 67кг. В 1/8 він здобув перемогу над сербом Мате Немеса (3:2), в 1/4 над Амантуром Ісмаіловим з Киргизстану (7:6). В 1/2 взяв гору над чинним віцечемпіоном світу Хасратом Джафаровим з Азербайджану за рахунок переваги останнього технічного бала (*3:3)

Жан Беленюк, здолавши в першій сутичці китайця Цянь Хайтао (7:1), а в другій — Нурсултана Турсиновим з Казахстану (7:3), поступився у півфіналі іранцю Аліреза Мохмадіпіані (3:3*), і боротиметься за бронзу у ваговій категорії до 87кг

Жіноча боротьба

Оксана Лівач у сутичці за бронзу в ваговій категорії до 50кг поступилася чинній чемпіонці світу та Олімпійській чемпіонці Токіо-2020 Юї Сусакі з Японії (0:10)

Легка атлетика

Представники спортивної ходьби Іван Банзерук та Людмила Оляновська посіли 17-те місце у змішаній естафеті — дисципліні, яка дебютувала в програмі Олімпійських ігор

Олег Дорощук, показавши результат 2.24 м, вийшов у фінал стрибків у висоту. Владислав Лавський, який зупинився на висоті 2.15 та Андрій Проценко, який не зміг з трьох спроб взяти стартові 2.15, завершили виступи на Іграх-2024

Веслування на байдарках і каное

Марія Повх провела два заїзди в байдарці-одиночці на 500м. Фінішувавши четвертою у попередньому раунді, українка не змогла напряму вийти до півфіналу, але зробили це завдяки третій позиції в 1/4

Павло Алтухов у каное-одиночці на 1000м, фінішувавши п’ятим у своєму попередньому заїзді, кваліфікувався в 1/4, де став третім і зупинився за крок від 1/2, таким чином завершивши виступи на Олімпіаді

Стрибки у воду (трамплін 3м)

Вікторія Кесарь на 27-у місці завершила змагання у кваліфікації й не змогла вийти у півфінал, де виступатиме Топ-18

Зазначається, що у медальному заліку, з вісьмома нагородами, Україна посідає 17 позицію.

8 серпня українці вийдуть на старт у 8 видах спорту.