Автоматика розпашних воріт, як встановити
Автоматизація процесу відкриття-закриття розпашних воріт значно підвищує комфорт в’їзду на закриту територію чи у приватний двір. Встановлення автоматики на розпашні ворота має деякі особливості і відрізняється від автоматизації відкатних воріт. Але, якщо гарно вивчити цю тему та врахувати всі особливості, монтаж комплекту автоматики до розпашних воріт не складе великих труднощів.
Варіанти встановлення автоматики для розпашних воріт
Встановлення автоматики на розпашні ворота цілком посильний процес для кожного. Для розпашних воріт треба, щоб під час їх відкриття-закриття нічого не було на шляху. Тому можливі два варіанти установки комплекту автоматики.
Встановлення автоматики для розпашних воріт з відкриттям стулок всередину
Доволі часто господарі обирають саме такий варіант відкриття воріт. Звісно, якщо місце у дворі дозволяє і нічого не заважає відкриттю, це гарний варіант.
Для початку необхідно прокласти електропроводку, зазвичай її прокладають під землею у гофрі або ПВХ-трубі.
Далі необхідно визначити місце на стовпі для кріплення приводу. Розміщення приводу також залежить від моделі автоматики, яку буде встановлено. Для того, щоб швидкість роботи стулок була однакова, приводи необхідно розміщувати аналогічно один до одного.
Щоб запобігти взимку заметів приводу, монтажний кронштейн треба кріпити на висоті не менше ніж 500мм від землі.
При встановленні закладних деталей і кронштейнів на стовпах треба враховувати з чого виготовлені стовпи. На металеві стовпи кронштейни приварюють. У разі, коли стовпи виконані із цегли, під час їх кладки необхідно заздалегідь передбачити заставні - куточок 80мм х 80мм і довжиною 200мм. До нього приварюють арматуру, яка приварюється до металевої труби стовпа. Якщо заставні не були передбачені при кладці стовпів, тоді монтажну пластину можна прикріпити за допомогою звичайних або анкерних болтів.
Потім прикріплюємо кронштейн. Щоб встановити кронштейн на стулці, її потрібно максимально відкрити на необхідний кут (90 ° - 110 °). Привід потрібно закріпити на кронштейні, який на опорі. Шток приводу повинен бути повністю засунутий. Кронштейн кріплять за допомогою болтів, просвердливши трубу стулки, або просто приварюють.
Коли приводи встановлені, необхідно виконати електричне підключення обладнання, запис пультів дистанційного керування, налаштувати час роботи приводів, а також, при необхідності, підключити фотоелементи та сигнальну лампу.
Встановлення автоматики для розпашних воріт з відкриттям стулок назовні
Щоб заощадити місце у дворі, господарі обирають цей варіант відкриття воріт - назовні.
Монтаж автоматики в такому випадку практично ідентичний розглянутому вище варіанту. Але є деякі відмінності.
Ключовою відмінністю при встановленні автоматики з відкриттям стулок назовні є те, що її необхідно розміщувати безпосередньо у проємі. Щоб встановити кронштейн на стулці, її потрібно максимально відкрити на необхідний кут (90 ° - 110 °). Привід потрібно закріпити на кронштейні, який на опорі. Шток приводу повинен бути повністю висунутий. Кронштейн кріплять за допомогою болтів, просвердливши трубу стулки, або просто приварюють.
Далі, всі дії по підключенню цілком аналогічні тому, як було зазначено вище.
Таким чином, при встановленні автоматики з відкриттям створок всередину, привід тягне до себе створку, а при відкритті назовні - виштовхує її.