Під час експедиції науковці Криворізького ботсаду виявили раритетні види флори Дніпропетровщини, - ФОТО
На початку серпня науковці Криворізького ботанічного саду НАН України здійснили експедиційний виїзд у дві балки басейну річки Домоткань, попутно оглянувши заплаву річки Саксагань поблизу однойменного села. У заплаві Саксагані було повторно обстежено популяцію регіонально рідкісного виду, включеного до Червоної книги Дніпропетровської області, сосюреї гіркої (Saussurea amara), знайденої там уперше в 2020 році. За цей час зарості сосюреї значно розширили зайняту площу, яка наразі перевищує 2 га.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці Криворізького ботанічного саду.
Також повідомляється про виявлення низки раритетних видів флори Дніпропетровщини – кермек широколистий (Limonium platyphyllum), дзвоники скупчені (Campanula glomerata) та аконіт дібровний (Aconitum nemorosum), що розсіяно зустрічаються по балкових схилах.
А в одній із балок басейну Домоткані криворізькими науковцями знайдено астрагал шерстистоквітковий (Astragalus dasyanthus) та півники понтичні (Iris pontica). Обидва ці види включені до Червоної книги України.
Зазначається, що окрасою балкових схилів на початку літа стали сріблясті хвилі квітуючої ковили. Тут поширені угруповання п’яти видів ковили – вузьколистої (Stipa tirsa), Лессінга (S. lessingiana), найкрасивішої (S. pulcherrima), пірчастої (S. pennata) та волосистої (S. capillata). Останній вид квітне саме напередодні осені. Всі види ковили представлені в Червоній книзі України, а переважна більшість рослинних угруповань з їх домінуванням включені до «Зеленої книги України».
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News
Фото з Facebook-сторінки Криворізького ботанічного саду