Більше 80 % опитаних криворіжців непокоїть специфічний колір води та її запах, - результати опитування від ДТКР
Фото з відкритих джерел
У Кривому Розі ГО "Досить труїти Кривий Ріг" (ДТКР) дослідила думку мешканців Кривого Рогу про якість води, яка централізовано надходить до помешкань.
Результати опитування опубліковані на Facebook-сторінці ДТКР.
Зазначається, що думка вивчалась за допомогою анонімного опитування.
Всього в опитуванні взяли участь 582 мешканці агломерації.
Уточнюється, що найбільш активними були представники Саксаганського та Покровського районів міста (майже половина опитаних).
З'ясувалося, що абсолютна більшість респондентів (99 %) використовують воду з міської мережі водопостачання для задоволення санітарних потреб – купання, прання, прибирання.
Близько 15% миють нею машини, поливають городи.
Пити воду з крану зараз наважуються всього лише близько 6% містян.
Кілька людей відповіли, що не користуються водою через її тривалу відсутність в їх оселях внаслідок поривів та низького тиску в мережі.
Городяни відмітили, що якість води з міської мережі значно погіршилась. Майже 60% тих, хто взяв участь в опитуванні, вважають її абсолютно непридатною і менше 1% задоволені якістю.
Серед причин невдоволення більше 80 % опитуваних назвали специфічний колір, запах та наявність осаду, а також присмак (майже 70%).
Трохи більше третини респондентів відмітили збільшення солоності. Деякі люди бачили у воді паразитів, жуків та іншу живність, якої у питній воді не має бути.
Містяни зазначали, що масово псуються бойлери, крани, сантехніка, речі після прання. Люди вважають, що через таку якість води у них виникають проблеми зі шкірою та надмірно випадає волосся.
Як зауважили у ДТКР, серед причин такого стану води більше 80% опитуваних назвали погану систему водопідготовки, яку не скорегували під іншу якість води після зміни джерела водопостачання, низький контроль якості води, яка доходить до споживача, та застарілі мережі. Із знищенням Каховського водосховища пов’язують проблему трохи більше половини містян. Серед інших причин називались корупція, крадівництво, безвідповідальність та байдужість міської влади та неправильне рішення використовувати для питного водопостачання водойми в середмісті промислової агломерації. Адже вода в них занадто солона і забруднена.
Щодо задоволення питних потреб голоси розподілились наступним чином: лише 1,5% містян використовують воду з мережі для пиття або приготування їжі. 4,5% доочищують її спеціальними побутовими фільтрами, ще 1,5% використовують фільтри-глечики.
Екологи нагадали містянам, що за такої якості води всі фільтри виходять з ладу набагато швидше і потребують заміни частіше, ніж передбачено.
Переважна більшість опитаних (близько 90%) купують очищену або бутильовану воду, що лягає додатковим тягарем на родинні бюджети. Згідно з результатами опитування, щомісячні витрати на купівлю доочищеної води складають 120…200 грн на одного члена родини криворіжців. І ще вони сплачують послуги з водопостачання з міської мережі.
У містян також поцікавились, які альтернативні джерела водопостачання вони знають у Кривому Розі. Тобто звідки братимуть воду хоча б для санітарних потреб (наприклад, помити підлогу, змити в унітазі) у разі відсутності централізованого водопостачання в місті. Зазначаєтьс, що майже всі респонденти відповіли, що не володіють такою інформацією.
Принагідно представники ДТКР також нагадали, що вода з неглибоких приватних свердловин (5-6 м) у Кривому Розі непридатна для задоволення питних потреб і має суттєві обмеження по її використанню. А вода з деяких давно відомих і навіть «святих» джерел зараз може бути забруднена як хімічно, так і бактеріологічно.
Екологи додають, що понад 83% містян хочуть знати більше про якість води в наших джерелах, ставках, річках та кар’єрах. Не цікава така інформація лише 5% учасників опитування.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News