На Інгулецькому ГЗК проведені роботи з локалізації та ліквідації карантинних рослин
В межах виконання міської екологічної програми та з метою благоустрою проммайданчиків цехів підприємства на ІнГЗК Метінвесту провели обробку гербіцидами 10 гектарів території, де були виявлені бур’яни-алергени.
Проведення заходів із запобігання розповсюдженню карантинних рослин на ІнГЗК є обов’язковим пунктом у річному плані роботи екологічної служби підприємства.
Виконання їх починається навесні і триває протягом усього вегетаційного періоду рослин для недопущення цвітіння, створення насіння та подальшого поширення шкодочинних бур'янів. Для боротьби з ними на підприємстві широко застосовують механічний спосіб знешкодження – скошування. На ділянках з великим скупченням карантинних рослин, у тому числі амброзії полинолистої та бур'янів – алергенів, стійкий ефект дає обробка хімічним методом.
Цьогоріч навесні після детального обстеження території земельних ділянок, де було виявлено проростання карантинних трав, фахівці провели обробку їх гербіцидом суцільної дії. Ця хімічна речовина безпечна для людей і тварин, але блокує подальший ріст шкідливих рослин і зрештою призводить до відмирання наземних частин та коренів. Такі роботи були проведені на території цеху підготовки виробництва біля складу постачання та складу обладнання, на стоянці кар’єру, навколо дробильної фабрики, КПП-2 та на проммайданчику цеху технічної води та шламового господарства. Сукупно розчин гербіциду був розпилений на території 10 гектарів.
- На гірничо-збагачувальних комбінатах Метінвесту з відповідальністю ставляться до вирішення проблеми карантинних рослин, що виявляються на території промислових майданчиків та санітарно-захисних зон підприємств. Для Кривого Рогу, розташованого у степовій зоні, пиління бур’янів-алергенів, особливо амброзії, що шкодить здоров’ю людей, є щорічним викликом. Разом з громадою міста гірничодобувні підприємства компанії спрямовують зусилля на зменшення осередків проростання і знищення шкодочинних рослин, шукають нові ефективні й екологічні методи боротьби з ними, - прокоментувала начальник відділу охорони навколишнього середовища об’єднаного ГЗК Метінвесту Наталія БІЛОЗЬОРОВА.