Реєстрація на "Національний кешбек", нові акцизи на пальне, мікрогранти: що очікує на криворіжців у вересні 2024
У вересні 2024 року на криворіжців очікують зміни. Деякі зміни - загальнонаціонального масштабу, а деякі - місцевого. Зокрема, у Кривому Розі припинив свою роботу один з територіальних підрозділів Центру «Віза». Також стало відомо про графік онлайн-прийомів громадян криворізькими посадовцями. Реєстрація споживачів на участь у програмі "Національний кешбек" та підвищення акцизів на пальне - також актуальні теми вересня 2024.
Чого очікувати у вересні, пише сайт 0564.ua.
Підрозділ Центру «Віза» в Інгулецькому районі
З 2 вересня 2024 з технічних причин, територіальний підрозділ Центру «Віза» («Центр Дії») в Інгулецькому районі (пр. Південний, 1), прийом замовників послуг здійснювати не буде. Готові результати раніше замовлених послуг можна отримати у Головному офісі Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») за адресою: площа Молодіжна,1. Про це повідомляється на сайті виконкому Криворізької міської ради.
Робота онлайн-приймальні
У Контакт-центрі 1520 продовжить свою роботу онлайн-приймальня криворізьких посадовців. Графік на вересень вже складено.
Хто і коли прийматиме звернення громадян, дивіться у таблиці:
Графік з сайту виконкому Криворізької міськради
Реєстрація споживачів на участь у програмі "Національний кешбек"
Реєстрація споживачів програми «Національний кешбек» стартує 2 вересня. Програма передбачає отримання споживачами компенсації в розмірі 10% вартості придбаних ними українських товарів.
Щоб отримувати кешбек, споживачам потрібно в банках, картками яких людина користується, надати згоду на передачу інформації про оплати в магазинах, що приєднались до програми. А також в одному із банків відкрити спеціальний рахунок та отримати віртуальну або фізичну карту у додатку чи фізичному відділенні. Потім в мобільному застосунку Дія обрати послугу «Національний кешбек», де потрібно вказати спеціальну картку, на яку буде щомісячно зараховуватися кешбек.
Максимальний обсяг кешбеку – 3 тис. грн за місяць. Кошти кешбеку громадяни зможуть витрати на оплату послуг, зокрема, комунальних та медичних, придбання військових облігацій, чи зробити донат на підтримку збройних сил тощо.
Координатором програми Національний Кешбек є Міністерство економіки України. У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, розрахунковий банк Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту — міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
Гранти для мікробізнесу
У вересні стартує нова хвиля грантів від EU4Business для мікробізнесу за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Німеччини. Про це повідомляє Мінреінтеграції.
У межах цієї хвилі 100 підприємців з деокупованих та постраждалих від війни територій зможуть отримати 5 000 євро для відновлення господарської діяльності.
Для участі у конкурсі підприємці мають бути зареєстровані та провадити діяльність у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській (окрім міста Києва), Луганській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Харківській, Одеській та Херсонській областях.
Що потрібно, щоб взяти участь у відборі, читайте ТУТ.
Про деякі важливі зміни наш сайт повідомляє з посиланням на "Економічну правду".
Нові акцизи на пальне
Ще у середині липня Верховна Рада підтримала збільшення акцизів на пальне.
Так, новий законопроєкт передбачає поступове підвищення ставок акцизів податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в Євросоюзі.
Перший етапі підвищення запланований саме на 1 вересня 2024 року.
Якими будуть акцизи на пальне з 1 вересня:
на бензин – 242,6 євро/1 000 л;
на дизельне паливо: 177,6 євро/1 000 л;
на скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном – 148 євро/1 000 л.
За нових акцизів бензин може додати до ціни в середньому 1,5 грн, дизпаливо – 2 грн на літр, а автогаз – 5 грн на літр.
Водночас Національний банк України прогнозує, що ціни на пальне можуть зрости більш ніж на 9% до кінця року.
Зміни у роботі сайта "Укрзалізниці"
З 1 вересня "Укрзалізниця" припинить продаж залізничних квитків через онлайн сервіс за адресою booking.uz.gov.ua.
Пасажири зможуть і надалі купувати квитки онлайн через мобільний застосунок "Укрзалізниці" та на новому сайті https://booking-new.uz.gov.ua/, а також в сторонніх сервісах з продажу залізничних квитків.
Водночас за старим доменом буде відкриватись вже нова версія сайту.
З 4 липня квитки на міжнародні рейси можна було вже лише на новій сторінці сайту.
Крім цього, з 6 вересня поїзди Інтерсіті+ Київ-Одеса курсуватимуть впродовж усього року, а не лише влітку.
Так, поїзд №763/764 вирушатиме зі столиці щосереди, щоп'ятниці та щонеділі о 14:56 та прибуватиме до Одеси о 22:28.
У зворотному напрямку з Одеси поїзд вирушатиме щочетверга, щосуботи та щопонеділка о 06:10 та прибуватиме в Київ о 13:49.
Отримання паспортів за кордоном
Національний поштовий оператор "Укрпошта" з вересня доставлятиме документи українцям за кордоном.
Так, у серпні компанія та Міністерство закордонних справ України підписали меморандум про співпрацю, який обіцяє змінити процес доставлення закордонних паспортів для громадян України.
Українці зможуть оплатити доставку паспорта в особистому кабінеті на сайті "Укрпошти" за допомогою електронної марки з QR-кодом.
Ціна доставки у будь-яку країну світу буде однаковою і становитиме 6 доларів. Також треба буде заплатити 10 гривень ПДВ.
Коли паспорт буде виготовлено на території України, Укрпошта забезпечить його швидку доставку на адресу закордонної дипломатичної установи в країні, де замовляли документ, для подальшої видачі заявнику.
Зміни у програмі "єОселя"
Фото: ubr.ua
У середині серпня Кабмін збільшив ставки пільгової іпотеки "єОселя" та покращив умови для молоді. Однак відповідна постанова набуде чинності через місяць після опублікування. Тобто, у середині вересня.
Нові правила передбачають зниження розміру першого внеску для окремих категорій громадян, зокрема:
мінімальний перший внесок для позичальників віком до 25 років зменшується з 20% до 10% (для громадян від 26 років ставка залишається на рівні 20%);
військовослужбовці за контрактом, працівники сектору безпеки та оборони, медпрацівники, педагоги, наукові співробітники, які взяли кредит на 20 років, перші 10 років платитимуть 3%, надалі пільгова ставка складе 6%;
для ветеранів війни, учасників бойових дій, ВПО і громадян, які не мають власного житла більше нормативної площі, перші 10 років ставка буде 7%, потім – 10%;
Також змінились вимоги до предмета іпотеки. Тепер ним можуть бути майнові права на будинок, що будується (тобто новобудови, оформлені за новим законодавством, автоматично підключаються до програми).
Водночас за пільговою іпотекою не можна придбати житло в будівлі, яка є пам'яткою архітектури та внесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Обмеження продажу товарів із нікотином
З 1 вересня 2024 року в Україні починається черговий етап обмежень на продаж нікотиновмісних виробів. Так, товари з нікотином для орального застосування буде заборонено ввозити, транспортувати, зберігати та реалізовувати на території України без наявності акцизної марки.
Водночас, залишки нікотиновмісних виробів, які раніше були ввезені в Україну та не мають акцизних марок, можна продавати ще до 1 жовтня 2024 року.
Видання нагадує, що Верховна Рада розблокувала підписання закону про підвищення акцизного податку на паливо: блокуючи постанови провалили голосування.
Так, новий законопроєкт передбачає підвищення ставок акцизів податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в Євросоюзі.
Погода у Кривому Розі
Перший місяць осені у Кривому Розі буде теплим, з періодичними опадами у вишляді дощу. В середньому, температура повітря буде +25°.
Якою очікується погода у вересні 2024 року, можна дізнатися на нашому сайті.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News