• Головна
  • "А можна ми вам нарісуєм": як у Кривому Розі обговорювали вже затверджений проєкт Меморіалу, - ФОТО, ВІДЕО
20:30, 15 вересня

"А можна ми вам нарісуєм": як у Кривому Розі обговорювали вже затверджений проєкт Меморіалу, - ФОТО, ВІДЕО

"А можна ми вам нарісуєм": як у Кривому Розі обговорювали вже затверджений проєкт Меморіалу, - ФОТО, ВІДЕО

У Кривому Розі відбувся ряд зустрічей представників місцевої влади з рідними загиблих захисників України. Таким чином влада вирішила обговорити вже існуючий проєкт Меморіалу у секторі почесних поховань на Центральному кладовищі. Натомість родини загиблих захисників продовжують наполягати на необхідності корегування (внесення змін) до проєкту, який, за їхніми словами, з ними попередньо не обговорювався.

Про це сайт 0564.ua пише з посиланням на власну кореспондентку, яка побувала на декількох зустрічах.

Нагадаємо, одна з зустрічей, на якій нам вдалося побувати, відбулася 6 вересня у майстерні скульптора Володимира Токаря, куди рідних загиблих захисників привезли автобусом, щоб показати їм скульптуру "Героям слава!", яка, згідно з проєктом, мала споруджуватись у Секторі почесних поховань. Тоді група рідних заявила, що випадково дізналась про можливість виїзду до майстерні. А під час зустрічі з'ясувалося, що багато родин загалом ознайомлені з проєктом вже по факту його існування. Вони озвучили питання, чому  їх позбавили права вибору і закликали владу припинити маніпуляції.

Вже на зустрічах 10 та 13 вересня ми переконалися, що головні питання, котрі турбують рідних загиблих захисників України, це, що:

- надгробні пам'ятники не відповідатимуть фактичному розташуванню могил;

- червоний колір надгробних хрестів,

- відсутність вертикально встановленої плити, на якій би можна було розмістити фото обраного розміру та інформацію про загиблого,

- безпека: вимощення гранітом території Меморіалу, що негативно впливатиме на здоров'я відвідувачів Меморіалу як влітку, так і взимку,

- кількість лавок,

- інклюзивність проєкту,

- центральна скульптура Меморіалу.

Загалом було озвучено й інші пропозиції. Зокрема, пропонувалося відділити візуально Меморіал від кладовища цивільних (наприклад, зеленим живим парканом).

Виникло також запитання і щодо необхідності будіництва ритуального майданчика і каплиці на секторі, де вже фактично завершується поховання загиблих. Дехто з учасників зустрічі зауважував, що зможе скористатись іншою каплицею, а ритуальний майданчик доцільно будувати там, де розпочинається поховання згиблих.

Також зверталась увага на необхідність створення у Секторі почесних поховань схеми Меморіалу, на якій можна було би дізнатись про місце поховання захисників (у цьому контексті люди стурбовані тим, що фактичне розташування могил їхніх рідних не відповідає присвоєним номерам).

Учасники зустрічей наголошували, що не бажають припинення будівництва Меморіалу, однак наполягають на корегуванні існуючого проєкту з урахуванням їхніх пропозицій.

Під час зустрічі 13 вересня усі рідні загиблих підвелися на запитання, хто з них хоче проголосувати за колір надгробного хреста.

Представники влади врахували деякі озвучені пропозиції. Так, 13 вересня, депутатка Вікторія Третяк, якій доручили проводити зустрічі з рідними загиблих, розповіла і про те, що додадуть третій флагшток для червонл-чорного прапора, і перебачать розкладні лавки (стільці), котрі зберігатимуться у приміщенні охорони Меморіалу і видаватимуться відвідувачам, і додадуть кранів з водою на біотуалетів, і подбають про інклюзивність проєкту. Але усі озвучені нею "врахування побажань" вигадані таким чином, аби не зупиняти будівництво Меморіалу і не змінювати вже існуючий проєкт.

Натомість те, чого вимагали учасники зустрічі, вочевидь, передбачає внесення змін до проєкту. 

Неодноразово озвучувалась і теза про конкурс на проєкт Меморіалу (не лише скульптури).

У відповідь модераторка зустрічі заявляла про те, що це зупинить будівництво Меморіалу. Також вона пояснювала, що проведення конкурсу - повноваження області.

Як відбувались зустрічі 10 та 13 вересня, дивіться на нашому відео.

Додамо, що дуже помітними є намагання влади скористатися авторитетом військових та солдатських матерів для впливу на аудиторію. Щоразу слово для виступу надавалося заступнику директора департаменту УПСЗН Сергію Біндюгу,  екс - комбату 236-го батальйону 129-ї бригади ТРО, який закликав людей не гальмувати будівництво Меморіалу, який дуже потрібен побратимам загиблих. Наголошувалось, що вибір надгробного пам'ятника відбувся минулоріч за участі представників усіх військових підрозділів, що дислокуються на території Кривого Рогу. Також на більшості зустрічей була присутньою і виступала на підтримку "консенсусу" Наталя Король - голова ГО Солдатських матерів, яку вважають "лояльною" до міцевої влади. 

Зауважимо, що під час зустрічей рідні загиблих змушені були вивчати зображення меморіалу на одному екземплярі, роздрукованому для демонстрації. У міськвиконкому не знайшли можливості роздрукувати ескіз для учасників зустрічі, або ж забезпечити проєктування зображень на екран. Так само, як не знайшли можливості забезпечити нормальний звук за допомогою аудіообладнання. 

А одному з учасників зустрічі надто важко опанувати українську і встати з-за столу, коли до нього звертались дружини та матері загиблих героїв. Це - представник виконавця робіт ТОВ "Протектікум" Дмитро Шелест.

"Крєсти шо утак, што утак - со смєщєнієм", "А можна, пожалуста, ми вам нарісуєм", - говорив Дмитро Шелест...

Більше про ситуацію з Меморіалом читайте у нашій спецтемі "Меморіал у секторі почесних поховань".

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #меморіал
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
У Кривому Розі місцева влада створила проєкт Меморіалу у секторі почесних поховань на Центральному кладовищі. Провівши тендер і визначивши його переможця (виконавця робіт) місцеві посадовці вирішили влаштувати "широке обговорення по факту - обговорити з рідними загиблих військовослужбовців те, що вже затверджено і починає втілюватись.
Оголошення
live comments feed...