Кольорова терапія для кухні: як підібрати відтінок фасадів, який створює гарний настрій вдома?
Хочете дізнатися, який колір кухні допоможе вам схуднути, а який, навпаки, загострить апетит? Який відтінок зробить кухонну кімнату більш просторою, а який додасть їй затишку? Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете в нашій статті про кольорову терапію для кухні.
З чого почати?
Насамперед, потрібно врахувати розмір приміщення, кількість сонячного і штучного освітлення і з’ясувати власні бажання: який настрій на кухні ви хочете створити - романтичний і ніжний, свіжий і динамічний чи стриманий і затишний? Відповіді на ці питання допоможуть вам підібрати колір кухонного гарнітура, який найкраще підійде.
Біла чи чорна, а може поєднати?
Біла кухня виглядає доречно в різних стилях інтер’єру і викликає враження чистоти, охайності та порядку. Білі фасади чудово відтіняють сонячні промені, наповнюючи кімнату теплом та світлом. Існує поширений стереотип, що кухонні меблі світлого кольору брудняться швидше, ніж інші, але це не так. Що зелену, що білу кухню мити потрібно регулярно та ретельно. Але якщо ви маєте сумніви щодо маркості, можна виготовити кухонний гарнітур в чорно-білій палітрі. Таке поєднання виглядає контрастно і чудово підходить для сучасного мінімалізму або стилю хай-тек.
Чорна кухня є доволі вимогливою до розмірів приміщення, покриття і освітлення. Виглядає доволі стильно у великій кухонній кімнаті і в комбінації із білими або дерев’яними відтінками. Категорично не рекомендується купувати матову чорну кухню для кімнати, площею до 15 метрів квадратних. Вона створить похмурий настрій і зробить приміщення ще меншим.
Коричневий, сірий, синій та інші природні відтінки
Коричнева кухня може виглядати дуже затишно і цікаво, та навіть імітувати текстуру натурального дерева. Вільхові, горіхові, шоколадні та кавові відтінки створюють затишний антураж і сприяють розслабленню. Якщо ви плануєте купити кухню в темних тонах, бажано поєднати її із бежевим фартухом - така комбінація виглядатиме збалансовано.Останні роки набувають широкої популярності сірі палітри меблів. Сіра кухня, а особливо в кольорі графіт або бетон, якнайкраще підкреслить сучасні погляди на життя свого власника. Окрім того, сірі фасади є найбільш практичними як із глянцевим, так і з матовим покриттями. На них менш помітні забруднення, яких складно уникнути при готуванні страв.
Синьо-блакитна колірна гама кухонного гарнітуру здатна заспокоювати і навіть знижувати апетит. Синя кухня має приємний вигляд, асоціюється із морем і допомагає боротися зі стресом. Блакитні фасади часто використовують в кухнях прованс, щоб підкреслити ніжність і мрійливість простору.
Яскравий жовтий, червоний, помаранчевий
Сонячно-жовта модульна кухня покращує настрій навіть в найпохмуріші дні. Це вдалий відтінок фасадів, який чудово поєднується із сірим, оранжевим, білим та чорним кольорами. Жовтий колір наповнює дім енергією, дарує динаміку простору і бадьорить.
Червона кухня - це специфічне і дуже яскраве рішення, що відразу привертає погляд. Вважається, що червоний колір покращує апетит і концентрацію уваги. Найкраще обирати винні, ягідні, гранатові та малинові відтінки, адже насичено червоний колір швидко набридне і почне втомлювати.
Зелена колірна гама
Зелена кухня налаштовує на позитив, дарує заряд енергії та заспокоює. Колір є практичним у використанні, має багато відтінків і прекрасно поєднується з іншими базовими тонами. Зелений колір покращує апетит і сприяє гарному самопочуттю. Якщо кухонна кімната має вікна на північ, краще вибирати більш яскраві тони (лаймовий, салатний), якщо на південь підійдуть пастельні відтінки.
Який колір кухні обрати - вирішувати саме вам. А команда інтернет-магазину Taburetka.ua завжди готова допомогти підібрати і купити кухонний гарнітур в будь-який час!