• Головна
  • Деколонізація: Чи матимуть релігійні організації у Кривому Розі рівний доступ до комунального майна, - відповідь влади Криворізькій Раді Церков
10:50, 7 жовтня

Деколонізація: Чи матимуть релігійні організації у Кривому Розі рівний доступ до комунального майна, - відповідь влади Криворізькій Раді Церков

Деколонізація: Чи матимуть релігійні організації у Кривому Розі рівний доступ до комунального майна, - відповідь влади Криворізькій Раді Церков

Представники релігійних конфесій не можуть безоплатно користуватися Георгіївською дзвіницею, натомість мають право для забезпечення релігійних обрядів отримати комунальне майно в оренду без проведення аукціону. При цьому  річна орендна плата буде в розмірі 3% вартості орендованого майна, визначеної шляхом експертної оцінки, на площі не більше 50 кв. м, та 7% від суми експертної оцінки - на площі понад 50 кв. м.

Таку відповідь отримала Криворізька Рада Церков у відповідь на своє прохання про забезпечення рівного доступу вірян до комунального майна у Кривому Розі.

У листі, підписаному заступником міського голови Кривого Рогу Олександром Катриченком, також повідомляється про можливість погодинної оренди згідно з графіком.

Як ми повідомляли у серпні, Криворізька Рада церков від імені вірян - релігійних громад Кривого Рогу - звернулась до Криворізької міської ради з питання забезпечення рівності релігійних організацій у користуванні комунальним майном у Кривому Розі. Враховуючи вимоги законодавства України, з метою забезпечення прав та інтересів жителів міста, які є вірянами різних релігійних організацій Кривого Рогу, члени КРЦ попросили надати рівні можливості користування комунальними культовими спорудами представникам релігійних організацій міста.

"Беручи до уваги вимоги законодавства України, з метою забезпечення прав та інтересів жителів міста, які є вірянами різних релігійних конфесій Кривого Рогу, враховуючи необхідність гідного вшанування загиблих захисників України та звершення християнського чину прощання у належних умовах, просимо надати можливість представникам усіх релігійних конфесій міста здійснювати богослужіння у культових спорудах, котрі є комунальним майном.

Зокрема, представники християнських церков, які входять до Криворізької Ради церков — Православна Церква України, Римсько-Католицька Церква в Україні, Українська Греко-Католицька Церква, Українська Церква Християн Віри Євангельської/Ukrainian Pentecostal Church, Євангельські християни-баптисти України, Церква адвентистів сьомого дня в Україні, Об'єднання християнських церков Церква «Дім Хліба» Кривий Ріг — хотіли би мати можливість здійснювати богослужіння у Свято-Георгіївській дзвіниці", - сказано у зверненні КРЦ.

Так само представники різних конфесій хочуть мати рівні можливості здійснення релігійних обрядів у комунальних храмах чи каплицях, які зводитимуться в місцях почесних поховань захисників України на території Кривого Pory.

Як відомо, у Георгіївській дзвіниці неодноразово справляла свої обряди та служіння лише представники Криворізької єпархії УПЦ (так званого МП). На цих церемоніях часто були присутні і представники міської влади. Чи оплачував "владика Єфрем" та його "собратья" кошти за користування комунальним майном, нам невідомо.

Водночас депутатка Криворізької міської ради Наталя Шишка наголосила, що

"нині питання використання комунальної дзвіниці набуло нової актуальності з набуттям чинності Законом України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», яким визначено, що комунальне майно, в тому числі культові будівлі, споруди, не може використовуватися або передаватися релігійній організації, діяльність якої в Україні заборонена та не допускається. Щоправда, слід звернутись до державного органу з питань релігії щодо дослідження орендаря дзвіниці на предмет його афілійованості з РПЦ.

Окрім того, закон про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій запровадив законодавчу норму, згідно з якою «релігійні організації мають право отримувати у безоплатне користування культові будівлі, споруди і майно, що перебувають у державній та/або комунальній власності, з метою проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній, процесій, ритуалів, молитов, служінь, релігійних зібрань, релігійної освіти та забезпечення інших видів релігійної практики відповідно до внутрішніх настанов релігійної організації у порядку, встановленому законом». Залишилось імплементувати законодавчі норми у криворізькі реалії".

Не зайвим буде нагадати, що інша депутатка міської ради - Вікторія Третяк - на усіх зустрічах з родинами загиблих захисників України з питання будівництва Меморіалу у секторі почесних поховань, щоразу наголошувала, що у каплиці, яку збудують у межах цього Меморіалу релігійні обряди здійснюватимуть "тільки ПЦУ". "Ніякого московського патріархату там не буде!", - пояснювала вона, не уточнюючи, куди ж міська влада подіне сотні парафій так званого "московського патріархату", яким пріоритетно виділяла комунальне майно і землю.

Однак, підтримуючи меседж про недопуск представників МП до каплиці,  дехто з учасників цих зустрічей нагадав, що є й інші церкви, які повинні також мати рівний доступ до каплиці. Як приклад, наводилаь УГКЦ. 

Також нагадаємо, що держава вже одного разу доручала проведення релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться у державі - агресорці. І такий перелік був завтерджений  Наказом Мінкульту №37 від 25 січня 2019 року. 

У цьому переліку можна було побачити і Криворізьку єпархію і решту релігійних організацій Криворіжжя, центром яких, як зазначено у "зведеній таблиці", є російська православна церква.

Не зайвим буде повторити, що на останню сесію міськради знову хотіли винести "земельне питання" в інтересах однієї з релігійних парафій УПЦ (так званого МП).  Тож депутатці Шишці довелося нагадувати колегам-депутатам що нині змінилося чинне законодавство. Врешті до порядку денного це питання не включили.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #криворізькаРадаЦерков #духовнийФронт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
В українських містах продовжується процес перейменування. Агресія російської федерації та втілювана нею політика рашизму підштовхнула терплячих і толерантних українців до якнайбільшого дистанціювання від північного сусіда. Позбутися назв російських міст, імен відомих росіян у топоніміці стало внутрішньою потребою і для криворіжців також.
Оголошення
live comments feed...