• Головна
  • Чому права не дають, а беруть: лекторій 3-го "Фемкварталу" у Кривому Розі відкрився лекцією про емансипативні рухи, - ФОТО, ВІДЕО
14:06, 14 жовтня

Чому права не дають, а беруть: лекторій 3-го "Фемкварталу" у Кривому Розі відкрився лекцією про емансипативні рухи, - ФОТО, ВІДЕО

Чому права не дають, а беруть: лекторій 3-го "Фемкварталу" у Кривому Розі відкрився лекцією про емансипативні рухи, - ФОТО, ВІДЕО

"Феміністичний квартал" втретє відкрив двері лекторію для криворіжців та криворіжок а також для гостей Кривого Рогу. 

Про це повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на власну кореспондентку.

В суботу, 12 жовтня, у читальній залі міської бібліотеки на проспекті Поштовому відбулась перша лекція програми "Третього феміністичного кварталу", підготовленої та організованої ініціативою "рівні у кривому".

З першою лекцією перед слухачками "Фемкварталу" виступала засновниця ініціативи "рівні у кривому" Ольга Костіна, яка розвиває та презентує "Фемквартал" як "місце зустрічі, солідарізації жінок, показу їхнього досвіду". 

Тема лекції - "Емансипативні рухи: чому права не дають, а беруть".

Під час лекції йшлося про те, як виборюються права - державою, соціальними групами, окремими людьми. Чому їх не варто чекати "на блюдечку", а потрібно виборювати. Теоретичні аспекти доповнювались досвідом людей та прикладами з літератури, історії, сьогодення. 

Як наголошує сама Ольга Костіна, спиратися на конкретні досвіди людей, самим оцінювати реальність, аналізувати її і таким чином говорити правду, не очікуючи опису "з гори" є  феміністичною цінністю.

Виступаючи перед криворіжками, лекторка спиралась на матеріали літературознавиці Віри Агеєвої, зверталась до прикладів з української літератури та біографій класиків літератури, мистецтва і досвідів публічних людей.

За словами Ольги, їй також подобаються розвідки деколонізаторки Маріам Найєм, західні розвідки - зокрема,  соціологічні дослідження 70-х років. Однак насамперед для Ольги важливо говорити про наш, український, контекст на прикладі наших дослідниць.

Одна зі слухачок лекції - Наталя Торліна, яка представляє організацію "Позитивні жінки", що бореться з дискримінацією ВІЛ-позитивних жінок та захищає їхні права, зазначила, що для неї лекція була не лише цікавою, але й корисною. Зокрема, увагу Наталі привернула методика, яка дозволяє дискримінованій жінці вирватися з-під тягаря дискримінатора, спочатку зменшивши його до безпечних для себе масштабів, а згодом почуватися рівною. Навчити жінок вразливих груп позбутися комплексу меншовартості є важливим для Наталі.

Зацікавилась лекторієм "Третього фемкварталу" і психологиня Наталя Матруханова, яка, щоби послухати лекцію Ольги Костіної, в суботу дісталась до Бібліотеки на Поштовому з мкрн Даманський. Каже, що почуте відгукнулося у ній, щось "включилося", але жінка ще на шляху до моменту, коли отримана інформація "дійде до розуму". 

Програму "Третього фемкварталу" невдовзі продовжить лекція науковиці Наталі Малюги - доцентки кафедри української мови КДПУ. 

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #феміністичнийКвартал #лекція #ольгаКостіна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...