• Головна
  • На шляху до членства в ЄС Україна досягла прогресу, але потрібні подальші зусилля, - Єврокомісія
09:40, 31 жовтня

На шляху до членства в ЄС Україна досягла прогресу, але потрібні подальші зусилля, - Єврокомісія

Фото з Вікіпедії

Фото з Вікіпедії

Європейська комісія констатує, що Україна досягає прогресу у виконанні критеріїв на шляху до членства в Європейському Союзі та сподівається відкрити переговори щодо кластерів якнайшвидше у 2025 році.

Як пише "Інтерфакс Україна", ця оцінка міститься в щорічному Пакеті розширення, який був схвалений Європейською комісією в середу.

"Після першої міжурядової конференції в червні 2024 року аналітичне вивчення acquis (скринінг) просувається гладко. Після ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду необхідно зробити подальші кроки для забезпечення повної відповідності її внутрішнього законодавства. Постійне підвищення відповідності України загальним позиціям зовнішньої і безпекової політики ЄС та обмежувальним заходам є явною ознакою політичної прихильності і має тривати. За умови виконання Україною всіх умов Комісія очікує на початок переговорів щодо кластерів, починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році", - йдеться у висновку та рекомендаціях Пакета розширення щодо України.

Комісія констатувала, що рішення Європейської ради від грудня 2023 року про відкриття переговорів щодо вступу з Україною стало "важливим визнанням рішучості України продовжувати, незважаючи на війну агресії з боку Росії, яка триває, реформи на шляху до вступу в ЄС".

Зазначається, що Україна "продовжувала сприяти сумлінності та меритократії в судовій системі, а також зміцнювати антикорупційну інституційну основу та нарощувати досвід правозастосування у справах про корупцію на високому рівні". "Україна також переглянула своє законодавство про захист прав осіб, які належать до національних меншин. Обмеження основних прав, пов'язані з воєнним станом, залишаються загалом пропорційними", - йдеться у висновку та рекомендаціях.

Крім того, констатується, що влада просунулася в реалізації важливих реформ у рамках Плану щодо України.

Водночас Єврокомісія зазначила, що, "незважаючи на прогрес у проведенні фундаментальних реформ, необхідні подальші зусилля".

"Україна має продовжувати концентруватися на подальшому створенні надійної репутації у справах про корупцію на високому рівні для вирішення проблеми системної корупції в більшості відповідних секторів та установ, а також зміцнювати чесність, професіоналізм та ефективність у судовій системі й правоохоронному секторі, водночас посилюючи боротьбу з організованою злочинністю", - перелічено в документі.

Також необхідно й надалі зміцнювати захист основоположних прав, продовжувати реалізацію зміненого законодавства про захист прав осіб, які належать до національних меншин, у тісній співпраці з представниками національних меншин, а також просувати реформу державного управління та реформу децентралізації.

"Заходи з підтримки ремонту та відновлення інфраструктури матимуть ключове значення для повного відновлення економіки, особливо в енергетичному секторі, який необхідно додатково децентралізувати з покращенням управління", - ідеться у висновку та рекомендаціях.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #єс #єврокоміся #звіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...