• Головна
  • Назви понад 100 судів України, у тому числі 2-х криворізьких, планують "відправити на смітник історії", - законопроєкт
Декомунізація
11:15, Вчора

Назви понад 100 судів України, у тому числі 2-х криворізьких, планують "відправити на смітник історії", - законопроєкт

Декомунізація
Назви понад 100 судів України, у тому числі 2-х криворізьких, планують "відправити на смітник історії", - законопроєкт

На розгляд Верховної Ради України внесли законопроєкт №12351  «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни найменування місцевих загальних судів». Ініціатором виступив Денис Маслов - нардеп з Дніпропетровщини ("Слуга народу"), Голова Комітету правової політики ВРУ.

Про це у Facebook повідомив народний депутат Роман Лозинський ("Голос").

"Ленінський районний суд міста Кіровограда. Досі існує у 2024 році. Як і загалом 104 суди із комуністичними/російськими назвами. Нарешті виправляємо це неподобство: зареєстрували разом з колегами законопроєкт #12351 про перейменування місцевих судів. Ініціатором виступив Denys Maslov, голова Комітету правової політики. Вдячний колезі за лідерство у процесі. Список співавторів налічує 72 колег із різних фракцій, що наочно демонструє актуальність цього питання", - зазначив Лозинський.

Він також додав:

"Це рішення не просто назріло, — воно перезріло. В Україні, яка обороняється від країни-терориста, досі правосуддя від імені України здійснюють Ленінські, Кіровські та Комінтернівські суди. Ми маємо відправити на смітник історії імена і символи тих режимів, які знищували й поневолювали українців. Маємо оперативно ухвалити цей законопроєкт, щоб у українських судів були притомні назви".

У Пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що у зв’язку із прийняттям законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» питання перейменування судів є актуальним. Найменування низки місцевих судів, які продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, суперечать та не відповідають вимогам зазначених законів".

Очікується, що реалізація проекту Закону забезпечить перейменування окремих судів у відповідність із законами України «Про засудження комуністичного та націоналсоціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Нагадаємо, у Кривому Розі перейменуванню підлягають Дзержинський та Жовтневий районні суди.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #перейменуванняСудів #деколонізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
В українських містах продовжується процес перейменування. Агресія російської федерації та втілювана нею політика рашизму підштовхнула терплячих і толерантних українців до якнайбільшого дистанціювання від північного сусіда. Позбутися назв російських міст, імен відомих росіян у топоніміці стало внутрішньою потребою і для криворіжців також.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...