Для молоді зросла важливість українського контенту та знання історії, - результати опитування
Українська молодь цікавиться українським контентом, спілкуванням державною мовою та історією. Зростання важливості для молоді атрибутів національної та громадянської ідентичності зафіксували результати опитування.
Увагу на результати опитування Info Sapiens про вплив війни на молодь в Україні, яке показує, що є пріоритетним для молодих українців, звернув омбудсмен Дмитро Лубінець.
Серед інформації за 2024 рік є показник зміни важливості окремих аспектів життя за останні два роки. За цей період значна частка молоді відзначила зростання важливості таких аспектів:
споживання українського контенту (купівля українських книжок, перегляд українських фільмів) — 52%,
спілкування державною мовою — 47%,
знання та шанування історії України — 47%,
купівля товарів і послуг українського виробництва — 45%,
волонтерська діяльність — 44%.
Інфографіка з Info Sapiens
На запитання, чого найбільше ви хотіли б досягти в житті, молоді люди у ТОП поставили сімейне щастя (67%) та здоров’я (60%). А такі фактори як влада і слава — останні у переліку пріоритетів (лише по 5%).
Основними чинниками стабілізації для української молоді є:
покращення матеріального самопочуття, адаптація ринку праці до воєнних умов;
зростання волонтерської активності молоді як в Україні, так і за кордоном;
єдність у політичних цінностях: орієнтація на вступ в ЄС і НАТО, прагнення до територіальної цілісності України;
важливість атрибутів національної ідентичності: зростання важливості споживання українського контенту, спілкування українською мовою, купівлі товарів і послуг українського виробництва.
Дослідження, проведене дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення Програми розвитку ООН та Міністерства молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Європейського Союзу, здійснено в межах щорічних заходів із вивчення становища молоді, які ініціюються Міністерством молоді та спорту України з 2015 року.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News