• Головна
  • Як виростити спаржу: секрети посадки, догляду та збору врожаю
Новини компаній
09:00, 23 січня

Як виростити спаржу: секрети посадки, догляду та збору врожаю

Новини компаній
Фото: Rubyand Lion

Фото: Rubyand Lion

Отже розглянемо які є нюанси в правильній посадці спаржі, та в догляді за цим овочем, та як робити зріз врожаю.

В продажу щоб купити насіння спаржі є три види:

  • Фіолетова;
  • Біла;
  • Зелена.

Вирізнятиметься серед цих всіх спарж, фіолетова спаржа, вона матиме більший відсоток сухих речовин, основа цих речовин складає цукор. Смакові якості даватимуть смаковим рецепторам відчуття, що смак фіолетової спаржі солодший, ніж у зеленої чи білої.

Варіанти вирощування спаржі.

  • Вирощування спаржі з насіння;
  • З саджанців клас Б;
  • З саджанців клас А;
  • З саджанців клас А(++).

Вирощування спаржі з насіння - це найдовший метод перший урожай ви отримаєте лише через чотири роки. Кожен з них має свої особливості, а головне терміни з отриманням врожаю.

Вирощування методом з саджанців класу А - є найдорожчим, але цей метод дасть найшвидше врожай спаржі. Вага даного саджанцю буде більше 70 грам.

Вирощування методом з саджанців класу Б - вага саджанців в даному класі буде приблизно від 30 до 70 грам.

Тому варто на це звертати увагу, що чим більша вага та розмір саджанців, тим швидше зможете отримувати врожай.

Як виростити спаржу: секрети посадки, догляду та збору врожаю, фото-1

А якщо у вас саджанці з класу А(++), вони зазвичай мають вагу понад 150 грам, такі саджанці спаржі частково навіть буває підрізають, після того як висадили. То якщо ви їх посадили цього року, то зріз врожаю можете встигнути зробити цього року. Але необхідно пам'ятати, та не захоплюватися, щоб не зрізати зовсім, рослину спаржі. Тому що, після зрізу може ослабнути до такого стану, що на наступний рік не дасть змогу дати врожай. Тому краще не різати врожай в рік посадки. Краще в рік посадки дати їй спокій та час на вкорінення перечекати цей рік, а наступного року насолоджуватися гарним врожаєм та спокійно його зрізати.

Вирощування спаржі це не дешеве та не швидке задоволення, адже необхідно визначитися з методом вирощування. Але хто на це готовий то матиме потім гарний прибуток.

Яка норма саджанців становить га 1 га:

  • Якщо з розсади - залежно від густоти становить від 17 до 18 тисяч рослин спаржі;
  • А іноді й від 35 до 40 тисяч рослин це залежатиме від щільності та схеми посадки спаржі.
Як виростити спаржу: секрети посадки, догляду та збору врожаю, фото-2

Перезимування в полі:

Спаржа рослина витривала на зимовий період не потребує спеціальних укриттів, рослина не боїться морозу вона є морозостійка.

Період висаджування спаржі:

Висаджування можна розпочинати в другій декаді квітня місяця. Процес висадки можливий до червня місяця.

Для присадибного вирощування мінімальний об'єм для посадки спаржі, коливається від 20 до 50 спаржевих саджанців. Така кількість цілком може задовольнити потреби використання цього овоча для споживання.

Як виростити спаржу: секрети посадки, догляду та збору врожаю, фото-3

Який термін експлуатації санцанців спаржі:

Деякі гібриди спаржі можуть експлуатуватися з інтенсивним збором врожаю до 15 років. А за за умови вирощування на присадибних ділянках спаржа може давати врожай до 20 років, але плодоносність трішки буде зменшуватися.

Який грунт потрібно для вирощування спаржі:

Для вирощування спаржі необхідно підібрати ділянку, з легким грунтом.

Для посадки саджанців необхідно підготувати траншею глибина якої буде від 35 до 40 см. Підготувати так звані собі гірочки між траншею можна засипати перегній приблизно 10 сантиметрів, зверху цієї гірки розкладаємо коріння спаржі як павучок і загортаємо грунтом.

Головною умовою є – витримка глибини знаходження основної бруньки та їх позиціонування на гірці, необхідно садити, щоб брунька дивилися у верх.

Схема посадки спаржі:

На один метр викопаної траншеї необхідно висаджувати з розрахунку до пʼяти штук саджанців спаржі, таким чином, щоб на два метри припадало дев'ять спаржевих саджанців.

Якщо ваша посадка буде трохи згущена, нічого страшного не відбудеться. За таких умов необхідно дати спаржі краще підживлення, і врожаю буде отримано не гірше за нормальної умови посадки.

Що стосується умов глибини для посадки, саджанців з класу А, то тут можна, відразу вирівнювати умови посадки в рівні з грунтом. А за умови що саджанець слабкий, то його просто посипте трохи грунтом, до 3-4 сантиметрів зверху рослини. І дайте такій рослині невеликий час щоб мати змогу прорости. А вже під час коли ви буде мати кращу вегетаційну частину і будете робити просапування від бур'яну, то й присипеться й траншея з спаржею.

Як вибрати здорові саджанці спаржі:

В першу чергу, необхідно звертати увагу та ретельно дивитися на вагу саджанця з обраної категорії, щоб саджанці спаржі не були надто пересохлі, відсутність будь яких кореневих гнилей чи навіть хвороб, щоб не мали пошкоджень бруньки, та були помітні інші живі та здорові на вигляд бруньки спаржі.

Які плоди спаржі готові до збору:

Орієнтовно, плодова маса спаржі має бути від поверхні грунту верхня її частина в висоту від 16-17 см, а то й довшою. Також необхідно звернути увагу і дивитися на по закритість інших бруньок. Звертайте увагу, що навколо рослини яку зрізаєте може рости додаткова ще одна брунька маленького розміру, яку може бути майже не помітна. Тому під час зрізання головне не пошкодити інші бруньки що ростуть поруч з нею.

Правила поливу спаржі:

Поливати необхідно, рослини спаржі, як звичайні овочеві рослини. Не переливати, але й не допускати засухи під рослинами. Тобто підтримувати баланс поливу з висихання грунту, щоб не допускати переливів.

Зберігання зрізаного врожаю спаржі:

Зрізана спаржа може витримувати зберігання до п'яти днів в холодильнику чи в спеціальних приміщеннях для зберігання овочів. Зберігати не в пакетах а просто викладену. Так вона не зіпсується просто з проміжком часу втрачатиме пружність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вирощування спаржі #посадка спаржі #догляд за спаржею
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...