
10 протоколів, 1484 бесід: як фахівці Держпродспоживслужби боролися зі стихійною торгівлею на Криворіжжі у 2024 році, - ФОТО

У 2024 році на Криворіжжі комісійно обстежено 227 населених пунктів на предмет стихійної торгівлі. За результатами обстежень складено 10 протоколів про адміністративні правопорушення за реалізацію продукції у невстановлених місцях. Протоколи складались представниками поліції за участю спеціалістів Криворізького районного управління ГУ Держпродспоживслужби.
Про це повідомляється на сайті ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Також йдеттся про проведення роз’яснювальної роботи серед підприємців та громадян про всі ризики торгівлі «з рук» у невстановлених місцях, громадян застерігаємо від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів, та радимо не купувати продукти харчування у місцях стихійної торгівлі, щоб захистити своє здоров’я та здоров’я близьких людей. Всього проведено 1484 бесід.
А на офіційних сайтах КРДА, ОТГ підготовлено та розміщено інформацію «Щодо небезпеки споживання харчових продуктів, придбаних в місцях стихійної торгівлі»; на дошках оголошення розміщено пам’ятки «Стоп стихійній торгівлі!».
Криворізьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області наголосило, що єдиним законним місцем для торгівлі харчовими продуктами, крім продовольчих магазинів, є агропродовольчі ринки. Саме на агропродовольчих ринках розміщено лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, спеціалісти яких здійснюють державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю харчових продуктів, що реалізуються безпосередньо на офіційних ринках. Тоді як місця стихійної торгівлі харчовими продуктами є джерелом виникнення масових харчових отруєнь серед населення та потенційною загрозою виникнення спалаху та поширення інфекційних хвороб.
Також нагадали, що стихійна торгівля – це адміністративні правопорушення за ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у невстановлених місцях), ст. 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) та ст. 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів).
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News