
“Росія - агресор”, аварія на залізниці, сувенір від Королеви: що відбувалося у Кривому Розі та що відзначаємо 6 лютого

Вже понад 10 років ми інформуємо криворіжців про важливі події у місті, регіоні та країні. Точніше, Сайт 0564.ua був заснований 28 лютого 2011 року як частина всеукраїнської мережі міських сайтів CitySites.
Сьогодні нам є про що згадати разом з вами, шановні читачі. Отож нагадуємо про події цього дня, 6 лютого, які відбувалися у Кривому Розі та країні у минулі роки. Також повідомляємо про свята та пам'ятні дати які щороку відзначаються цього дня.
Що відбувалося 6 лютого у попередні роки
6 лютого 2015 року відбулася позачергова сесія Криворізької міської ради, на якій депутати визнали Росію агресором. Саме цього від них вимагали криворіжці - учасники акції протесту, яка з 28 січня проходила у сесійній залі міськради. До порядку денного було включено питання «Про заяву Криворізької міської ради щодо необхідності встановлення миру в Україні». Криворізьких депутатів, крім понад 200 правоохоронців, тоді також охороняли чоловіки спортивної статури, які називали себе "свідомі громадяни". У залі зареєструвався 61 депутат.
Криворізький депутат Віктор Тимофєєв зазначив у своєму виступі, що "він з усім згоден, окрім однієї маленької речі". Як пояснив Віктор Тимофєєв, він визнає Росію країною-агресором, а ось визнавати "ЛНР" та "ДНР" - терористичними організаціями він не готовий. "Нехай спочатку доведуть", - додав криворізький депутат.
Водночас Юрій Вілкул зазначив, що депутати Кривого Рогу не можуть визнати Росію країною-агресором, а "ДНР" та "ЛНР" – терористичними організаторами, це вже зробила ВР України. Але міська рада підтримує це рішення нардепів.
“Ми за єдину Україну. Немає у нас сепаратистів тут”,
– додав Юрій Вілкул та запропонував депутатам голосувати.
Врешті 59 депутатів проголосували "за", а двоє - Віктор Тимофєєв та Геннадій Тенетко, "утрималися".
На той час вже майже рік тривала АТО.
На фото - під час сесії
6 лютого 2015 року у Кривому Розі був оголошений Днем жалоби за загиблими під час виконання військового обов'язку на сході країни Миколою Мажугою та Артемом Слюсаренком.
Мажуга Микола Анатолійович, снайпер 2-го взводу окремої роти снайперів 17-ї окремої танкової бригади, рядовий загинув 3 лютого під час виконання бойового завдання у зоні АТО.
Слюсаренко Артем Олександрович, майстер-гранатометник взводу технічного забезпечення 1-го механізованого батальйону 17-ї окремої танкової бригади, рядовий загинув 4 лютого під час виконання бойового завдання на сході країни.
6 лютого 2018 року Верховна Рада не підтримала за проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 18 січня 2018 року про ухвалення в цілому проекту Закону "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" (7163-П), внесений Юрієм Бойком, Олександром Вілкулом та Михайлом Папієвим.
За постанову проголосувало лише 37 нардепів, переважно – представники Опоблоку. Проти вказаної постанови проголосувало 158 народних обранців, 28 утрималось, ще 126 не голосували. З-поміж криворізьких нардепів проти скасування Закону про деокупацію Донбасу проголосував лише Костянтин Усов, криворіжці - "опооблоківці" підтримали скасування цього Закону своїми голосами.
6 лютого 2019 року в Україні запустили Єдиний державний реєстр корупціонерів Реєстр містить інформацію про осіб, які притягнуті до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної чи цивільно-правової відповідальності за скоєння корупційних чи пов'язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв'язку із скоєнням корупційного правопорушення.
6 лютого 2021 року- один з днів епідемії коронавірусу. Цього дня повідомляли про смерть 5-ти пацієнтів, 42 городянина захворіли, 30 - вилікувалися. З діагнозом Covid-19, підтвердженим ПЛР аналізами, у Кривому Розі станом на цей день лікувався 681 пацієнт.
6 лютого 2021 року, вночі, сталася аварія на залізниці поблизу залізничної станції Воскобійня. За попередньою інформацією співробітників Придніпровської залізниці, під час руху за маршрутом: "ст. Кривий Ріг - ст. Нижньодніпровськ-Вузол" 8 вагонів вантажного поїзда зійшли з рейок. Внаслідок цього було пошкоджено залізничне полотно та електрична опора (електроживлення на аварійній ділянці відсутня), 4 вагони, які перевозили клінкер, перекинулися.
На фото: аварія на залізниці
6 лютого 2022 рокувиповнилося рівно 70 років з того часу, як після смерті короля Джорджа VI на престол зійшла 26-річна Єлизавета, його старша дочка. З такої нагоди Почесна громадянка Кривого Рогу,11-разова чемпіонка України, Європи, світу, майстер спорту міжнародного класу Наталія Мудрик, котра потрапила до “Книги рекордів Гіннеса” за виготовлення «найбільшої прикраси з бісеру», один із створених власноруч герданів подарувала Її Величності Королеві Єлизаветі ІІ. Ймовірно, подарунок криворіжки прийшовся до двору, адже з Букінгемського палацу Наталії надіслали пам'ятний сувенір із портретом Єлизавети ІІ.
На фото - сувенір від Королеви
6 лютого 2023 року на залізничному вокзалі "Кривий Ріг Головний" облаштували "Фортецю Незламності". Тут передбачили все для того, аби комфорт пасажирів не залежав від умов поза стінами вокзалу. Навіть під час блекауту на вокзалі тепло, світло, можна скористатися зарядними станціями та інтернетом. Створення таких умов на залізничному вокзалі міста Кривого Рогу стало можливим завдяки проєкту створення центрів обігріву, як назвали "Фортецями Незламності". Проєкт реалізується завдяки партнерству фонду Nova Ukraine, "Укрзалізниці", Coca Colа за фінансової підтримки Фундації Говарда Баффета (Howard G. Buffett Foundation).
Також 6 лютого 2023 року стався потужний землетрус у Туреччині та Сирії, понад 50000 загиблих.
Міжнародні свята та пам'ятні дати 6 лютого
Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи - запроваджений ООН 2003 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та інших міжнародних організацій з метою привернення уваги до проблеми жіночого обрізання (FGM – Female Genital Mutilation), яка залишається серйозним порушенням прав людини.
Всесвітній день без мобільного телефона. Це неофіційне свято, яке закликає людей хоча б на день відкласти смартфони, зменшити цифрову залежність і більше часу приділити живому спілкуванню та реальному життю.
Чому саме 6 лютого? В цей день католицькі віряни у всьому світі відзначають іменини Гастона. Це не тільки поширене французьке ім’я, у 1970-ті роки воно було згадане у хіті того часу «Le téléfon» (Телефон). Пісню виконує відомий французький співак Ніно Феррер. Там є дуже співзвучні до теми нашого свята слова: «Гастон, дзвонить телефон! Але знову ніхто не відповідає». Таким чином, дата святкування Всесвітнього дня без мобільного телефону є досить символічною, особливо для французів.
Міжнародний день оптиміста (International Optimist Day) – міжнародне свято, що відзначається в перший четвер лютого. Щороку організації оптимістів у всьому світі проводять добровільні акції, під час яких надихають молодих людей ентузіазмом, навчають їх новим навичкам, допомагають розкритися талантам. І все це з однією метою – забезпечити сповнене щастя та оптимізму майбутнє.
Міжнародний день саамського народу - головне свято саамів – корінного народу Північної Європи, який проживає на території Норвегії, Швеції, Фінляндії та Росії (Кольський півострів).
6 лютого за новим церковним календарем віряни ПЦУ згадують преподобного Вукола, єпископа Смирнського. В народі Вукол вважався захисником домашньої худоби та врожаю. Тому багато обрядів було пов'язано з родючістю, наприклад з народженням телят. Також вважалося, якщо в цей день помолитися Вуколу, можна невдовзі зустріти свого життєвого партнера.
За новоюліанським календарем, 6 лютого день ангела святкують власники таких імен: Христина, Анатолій, Дмитро, Василь, Іван, Максим, Олександр, Марія.
Цього дня народились:
1806 — Орест Новицький, український філософ, історик філософії, богослов.
1861 — Микола Зелінський, український хімік, винахідник протигаза.
1883 — Дмитро Григорович, авіаконструктор, творець першого гідролітака.
1903 — Юрій Шовкопляс, український письменник.
1978 — Олена Зеленська , 6 перша леді України.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News