
Мітинги, Народне Віче та обшуки в міськраді: що відбувалося у Кривому Розі 7 лютого та що відзначаємо в цей день

7 лютого в історії України відзначено низкою подій, які залишили свій слід в історії. У Кривому Розі в цей день теж стались події, які буде цікаво згадати нашим читачам.
Чим жив Кривий Ріг та Україна в цей день, а також які свята відзначаємо сьогодні, читайте у матеріалі 0564.ua.
Що відбувалось 7 лютого у попередні роки у Кривому Розі:
2013 рік - стало відомо, що у Тернівському районі Кривого Рогу на станції Рокувата збудують новий вокзал. Міський голова Юрій Вілкул провів робочу нараду з цього питання, зустрівся з начальником Придніпровської залізниці Ігорем Гладких та ознайомився з проектно-кошторисною документацією.
У Кривому Розі «Пресі-М» завадили поставити на місце газетний кіоск. Трохи згодом розібралися з кіоском.
"Наразі споруда "Преси-М" за адресою вул. Харитонова, 1 стоїть на своєму колишньому місці", - писали ми у 2013 році.
"У Кривому Розі з'явиться ще один проект грандіозного будівництва – спортивно-розважальний комплекс", - писали ми у 2013 році. Міська влада Кривого Рогу, ухвалила на останній сесії рішення спорудити у місті універсальний спортивно-розважальний комплекс на місці колишнього стадіону "Гірник". З міського бюджету на ці цілі виділено 10,45 млн. грн. Планувався масштабний комплекс, у якому 4 тисячі вболівальників зможуть насолоджуватись грою баскетболістів, волейболістів та інших спортсменів, які проводять у місті змагання.
2015 рік - НП у Кривому Розі: впали конструкції мосту, з якого раніше злетів BMW з трьома дітьми та пішов під лід
2016 рік - Криворізька група "Brunettes Shoot Blondes" вийшла у фінал відбору на "Євробачення-2016"
2016 рік - ЦВК затвердила план підготовки позачергових виборів мера Кривого Рогу, а жителі Кривого Рогу зібралися на Народне віче.
2017 рік - СБУ викрила чиновників Криворізької міськради у порушенні правил проведення тендеру
Новий начальник Патрульної поліції пообіцяв зробити Кривий Ріг безпечним та комфортним для городян.
7 лютого 2017 року у Кривому Розі на тимчасовій парковці пошкодили автомобіль відомого громадського активіста.
2018 рік - Справа про наругу над Прапором України: Суд у Кривому Розі засудив обвинуваченого до трьох років позбавлення волі
Також в цей день у Кривому Розі ветерани міліції знову вийшли на мітинг через пенсії
2019 рік - Рада закріпила у Конституції курс на ЄС та НАТО. За проект Закону про внесення змін до Конституції України проголосували 334 народні обранці. Підтримав цей проект і криворізький нардеп від фракції партії "БПП" Костянтин Усов. Решта криворізьких нардепів, які входять до фракції політичної партії "Опозиційний блок" (Олександр Вілкул, Андрій Гальченко, Дмитро Колесников, Костянтин Павлов, Дмитро Шпенв), проголосували "проти".
"Січеславська так!": Народні депутати проголосували за перейменування Дніпропетровської області. За відповідне рішення проголосували 240 народних депутатів. Проти висловилися 24 парламентарі, двоє утрималися. За перейменування області на Січеславську проголосував криворізький нардеп від фракції партії "БПП" Костянтин Усов. Він також голосував і за законопроект президента Порошенка про перейменування області на Дніпровську. Нардепи від фракції політичної партії "Опозиційний блок" (Олександр Вілкул, Андрій Гальченко, Дмитро Колесников, Костянтин Павлов, Дмитро Шпенов) були проти перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Вони голосували "проти" перейменування області та на Дніпровську.

2021 рік - Під мерією Кривого Рогу проходила тарифна акція.
"Люди не можуть платити за існуючими тарифами!", - заявляє один із виступаючих, наголошуючи, що тарифні проблеми існують за будь-якої влади.
В той же день стало відомо, що Регламент Криворізької міської ради оскаржили у суді.
7 лютого 2021 року ми зафіксували, як відбувається демонтаж міської легенди.
2022 рік - У Кривому Розі надійшло повідомлення про замінування всіх шкіл міста.
В цей день у 2022 роціДБР проводило обшуки у Криворізькій міськраді з приводу втрати держбюджетом майже 700 мільйонів гривень.
"На Криворіжжі на базі відродженого рибгоспу відкриють туристично-освітній хаб" - про це ми повідомляли 7 лютого 2022 року.
"У Софіївській громаді відроджують риборозплідник. Планують розводити мальків коропа, сома, білого амура, карася, щуку. Поруч облаштують туристично-освітній хаб. Там будуть встановлені величезні акваріуми. Можна буде побачити всі етапи «перетворення» маленької ікринки на «дорослу» рибу," - зазначалос в повідомленні ДніпроОДА.
Також у 2022 році прокуратура повідомляла, що у Кривому Розі судитимуть кримінального авторитета та його спільників. За даними слідства, так званий наглядач встановлював та поширював злочинний вплив через довірених осіб на території Кривого Рогу та Криворізького району, оподатковував підприємців - фермерів даниною для матеріального забезпечення, у тому числі осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

2023 рік - Уряд підтримав призначення головою Дніпропетровської облвійськадміністрації Сергія Лисака.
ЗМІ повідомили, що Коломойський продав акції Криворізького залізорудного комбінату російському бізнесмену.
2024 рік - До 7 років за ґратами засудили мешканця Кривого Рогу, який катував, бив та незаконно утримував двох неповнолітніх.
Цей день в історії
1483 рік - український учений Юрій Дрогобич у Римі, у Ехуаріуса Зільбера, видав книгу "Прогностична оцінка поточного 1483 року", яка стала першою відомою друкованою книгою українського автора (дата приблизна)
1918 рік - у Києві точилася запеклі вуличні бої з чисельно переважаючими більшовицькими загонами Муравйова. Обстріл української столиці тривав третій день. Панцерний потяг Полупанова нещадно розстрiлював центральний район мiста, горіли найбільші будинки. Загін Примакова цiлковито знищив 1-й Український авiацiйний загiн (хоча розумно було б перебрати авіацію під контроль червоних). Вояки УНР тримали оборону по лінії Хрещатик - Бiбiковський бульвар - Брест-Литовське шосе. Пізно ввечері українські сили почали відступ із по Брест-Литовському шосе. Пiд охороною сiчових стрiльцiв залишала Київ i Центральна Рада, яка попрямувала до Житомира.
Цього ж дня червоноармійці увірвалися в покої митрополита Володимира і після знущань над ним вивели за стіни Лаври та розстріляли. Перед смертю архіпастир звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: "Господь вас хай простить". Знайдене братією його тіло було спотворене великою кількістю колотих та вогнепальних ран.
1933 р. – в Києві помер Микола Садовський (Тобілевич), актор, режисер, корифей українського побутового театру.
У 1888-му організував власну трупу. В 1906-му заснував перший український стаціонарний театр. Був щедро наділений акторськими даними: вмінням перевтілюватися, пристрасним темпераментом, стрункою поставою, виразним обличчям, багатою мімікою, пластичністю тіла. Прекрасно виконував народні пісні, оригінально – народні танці. Вершиною його акторської майстерності стали героїко-драматичні образи Назара Стодолі, Богдана Хмельницького, Сави Чалого, Тараса Бульби.
Головний уповноважений у справах народних театрів в уряді УНР. Головний розпорядник урочистостей на Софійському майдані в Києві під час проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919-го. У 1923-му емігрував до Праги, але за три роки повернувся в Україну на запрошення уряду УСРР. Не маючи можливості створити власну трупу, виступав у різних театрах, знявся у головній ролі в фільмі «Вітер з порогів» (1929), де зіграв старого лоцмана і, попри поважний вік, без дублера пірнав у Дніпро.
Помер у Києві, похований на Байковому кладовищі.
1943 р. – у місті Володимирець на Рівненщині під командуванням Григорія Перегіняка –"Довбешки/Довбенка", "Коробки" відбувся перший організований бій УПА проти гітлерівських окупантів.
1992 рік - міністри закордонних справ та фінансів 12 країн-членів Європейського економічного співтовариства уклали Маастріхтську угоду, що дала життя Євросоюзу
2010 рік - відбувся другий тур президентських виборів в Україні, на яких переміг висуванець опозиційної Партії регіонів Віктор Янукович - 48,95% (12 481 268 голосів); чинна глава уряду, лідерка БЮТ Юлія Тимошенко - 45,47% (11 593 340 голосів). Проти обох кандидатів проголосувало 4,36% громадян. Явка - 69,15% (у першому турі було 66,76%).
Тимошенко не визнала своєї поразки, заявила про масові фальсифікації ("в цілому по Україні - понад 1 млн. голосів за різними технологіями") й оскаржувала результати виборів у суді, але марно. Світове співтовариство визнало вибори справедливими й демократичними.
Міжнародні свята та пам'ятні дати
День народження вогнегасника. Перший вогнегасник був запатентований 7 лютого 1863 року в Сполучених Штатах Америки, а саме в штаті Вірджинія. Тоді протипожежний засіб був схожий на звичайну пляшку, але з часом вогнегасник став основним первинним засобом гасіння пожежі.
День балету. Балет зародився за часів Ренесансу в Італії і Франції. Він виник в Італії в 15 столітті, але жінкам тоді не дозволялося танцювати на публіці. Це тривало до 1681 року. Артисти балету спочатку носили маски, а перші балети були змішані з оперою. Зараз один балетний танець може триває в середньому чотири години.
Цього дня народились:
1478 р. - народився Томас Мор, англійський гуманіст, письменник, державний діяч, лорд-канцлер у 1529-1532 рр. Автор суспільно-політичного трактату "Утопія", один з основоположників утопічного соціалізму. Святий Римо-католицької церкви.
1804 р.- народився Микола Маркевич, український історик, етнограф, письменник, фольклорист, композитор. Тарас Шевченко присвятив Маркевичу вірш "Бандуристе, орле сизий"
1847 р. - народився Олександр Русов, український етнограф, фольклорист, сатирик, громадський діяч
1906 р. - народився Олег Антонов, визначний радянський і український авіаконструктор, керівник київського КБ, академік АН УРСР і АН СРСР.
1932 р. — Степан Костишин, український біолог, колишній ректор Чернівецького національного університету (1987–2005)
1946 р. — Гектор Бабенко, бразильський кінорежисер українського походження, номінувався на «Оскара».
1963 р. — Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, американська астронавтка українського походження.