
Народне Віче, напад на активістку, "кнопкодавство" у міськраді, суд над заступником мера:що відбувалося в Кривому Розі 14 лютого в минулі роки

14 лютого – не лише День закоханих, а й дата, яка запам’яталася важливими подіями в історії Кривого Рогу та України. Від обіцянок полігону для відходів у 2012-му до гучних затримань, судових процесів та знакових військових операцій – згадуємо ключові події цього дня в різні роки.
Що відбувалось 14 лютого у попередні роки у Кривому Розі:
14 лютого 2012 рокуми повідомляли, що Вілкул пообіцяв Кривому Розі полігон для твердих побутових відходів.
14 лютого 2015 року - міліція Кривого Рогу розшукувала двох чоловіків, котрі напали на Ірину Туровську
У 2015 році пресслужба виконкому Криворізької міськради надала інформацію для населення міста про те, як діяти під час артилерійських обстрілів (бомбардування) та надала інформацію про дії населення за можливих терактів.
2015 рік- прокуратура спільно із СБУ затримали Єфремова
14 лютого 2016 рокуна Віче у Кривому Розі городяни хотіли знати позиції кандидатів.

2017 рік - криворізький нардеп хоче, щоб у Раді розмовляли російською
2017 рік- суд зобов'язав поліцію порушити кримінальну справу за фактом "кнопкодавства" у Криворізькій міськраді
14 лютого 2018 року- "Вай-фай та сємочки у сесійну залу, розгул демократії та тендери-шмендери": криворізький мер коментував сесію міськради.
У 2018 році ми зробили підбірку найромантичнішим місць у Кривому Розі
2019 рік- у Кривому Розі продовжують судити колишнього заступника мера
2019 рік- "Теплоцентраль" включили до переліку на приватизацію - у Кривому Розі стурбовані початком наступного опалювального сезону.
14 лютого 2019 року у Кривому Розі працювали столичні правоохоронці: за день проведено 60 обшуків, затримано 18 наркодилерів.
"Це лише початок. Місцевому керівництву поліції Кривого Рогу є час замислитись...", - зазначив перший заступник начальника поліції України В'ячеслав Аброськін.

У 2020 році ми підготували для криворіжців "валентинки".
2021 рік- "Нас усіх загнали у велику дупу", - на тарифній акції у Кривому Розі говорили про ситуацію в країні
14 лютого 2021 року ми опублікували "валентинки", які підготували спеціально для криворіжців.
14 лютого 2022 року у Кривому Розі анонім повідомив про замінування всіх шкіл міста
2022 рік - УП опублікувала список депутатів, яких ще до полудня 14 лютого не було в Україні. У цьому переліку був і криворізький нардеп.
14 лютого 2024 року- в Чорному морі підбили ВДК "Цезар Куніков". Успішну місію здійснили спецпризначенці «Групи 13» ГУР МО України. Ворожий корабель атакували ударними морськими дронами “Magura V5” біля берегів тимчасово окупованого Криму неподалік міста Алупка.
У підсумку «цезарь куніков» отримав критичні пробоїни по лівому борту і почав тонути. Символічно, що російський офіцер, чиїм іменем назвали корабель, був убитий рівно 81 рік тому. Великий десантний корабель «цезарь куніков» проекту 775 ― одне із найновіших російських суден. Міг вміщати 87 членів екіпажу на борту. Використовувався терористичною москвою під час воєн проти Грузії, Сирії та України. Пошуково-рятувальна операція окупантів успіху не мала.
2024 рік - закупівлі продуктів Міноборони: детективи НАБУ підтвердили факти існування корупційної схеми.
2024 рік- затримано колишнього міліціонера харківського Беркуту, який переховувався після оголошення вироку. Затриманий - колишній працівник Беркуту. Він був засуджений до 6 років позбавлення волі за катування 20 січня 2014 року протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон «Динамо» імені В. Лобановського.
Цей день в історії
1897 - помер Пантелеймон Куліш, український письменник, поет, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, редактор, видавець, громадський діяч - член Кирило-Мефодіївського товариства
1914 - у ході виборів у Галичині українці змогли одержати третину місць у місцевому сеймі
1946 - у Пенсильванському університеті фірмою IBM представлений ENIAC - один із перших у світі комп'ютерів, який відрізнявся від попередників високою швидкодією завдяки тому, що його начинка складалася з електронних ламп і не мала механічних частин.
Тепер ця дата відзначається як умовний День комп'ютерника
1992 - встановлено дипломатичні відносини між Україною та Російською Федерацією.
Цього ж дня консульство Болгарії в Києві переведено в ранг посольства
1992 - затверджені Основи українського законодавства про культуру
1993 - Україна, Польща та Угорщина підписали договір про співпрацю народів Карпатського регіону
1994 - у Новочеркаську розстріляли Андрія Чикатила, одного з найвідоміших радянських серійних убивць-маніяків, уродженця села Яблучне на Сумщині. Із 1978 по 1990 роки Чикатило скоїв на півдні Росії 52 доведених убивств (зізнався в 56 убивствах): 21 хлопчика у віці від 7 до 16 років, 14 дівчаток у віці від 9 до 17 років та 17 дівчат і жінок
Міжнародні свята та пам'ятні дати
День святого Валентина, або день закоханих. Зазвичай 14 лютого закохані вітають свою другу половинку подарунками: листівки, шоколадні сердечка та червоні троянди.
За легендою, християнський священник Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст.) й окрім основного покликання займався природничими науками та медициною. Войовничий імператор Клавдій вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, що забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийма́чка якого була сліпою. Священник оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого. Цікаво, що перша листівка до Дня Святого Валентина датується 1415 роком, коли герцог Орлеанський надіслав листівку своїй дружині, коли він був ув'язненим у лондонському Тауері. А у Сполучених Штатах листівки до Дня Святого Валентина не були популярні до війни за незалежність. Лише на початку 1900-х років почалося масове виробництво листівок до свята.
День любителів бібліотек (Library Lovers’ Day), що відзначається щорічно 14 лютого, – це особливий день, присвячений ентузіастам та шанувальникам бібліотечної справи в усьому світі. Це день вшанування неоціненної ролі, яку бібліотеки відіграють у наших громадах, відданості бібліотекарів та любові до книг і читання. Це свято, що виникло в Австралії, отримало міжнародне визнання, пропонуючи унікальну можливість висловити вдячність і любов до цих храмів знань.
Міжнародний день самотності (International Quirkyalone Day) або Міжнародний день самотніх людей, що відзначається 14 лютого, є своєрідним аналогом Дня святого Валентина. Це не антиромантичне чи антивалентинівське свято, а скоріше свято любові до себе, індивідуальності та різноманітних форм любові, які збагачують наше життя, включаючи романтичну, платонічну та сімейну любов. Цей день для всіх, хто цінує свою незалежність і водночас цінує глибокі, змістовні стосунки.
Міжнародний зимовий день «На роботу на велосипеді» (International Winter Bike to Work Day) – це глобальний рух за екологічно чисті поїздки на роботу. Міжнародний зимовий день їзди на роботу велосипедом – це глобальна подія, яка заохочує людей їздити на роботу велосипедом протягом зимових місяців. Ця ініціатива спрямована на популяризацію велосипеда як сталого способу пересування, що сприяє збереженню навколишнього середовища та здоров’я людей. Зазвичай подія відбувається у другу п’ятницю лютого.
Сьогодні також відзначають Міжнародний день дарування книг. Подія з’явилася в США 2014 року, коли власниця сайту, де продавались дитячі книги, Еммі Бродмур поділилась ідеєю добровільного обміну книгами. Мета цього свята – зацікавити людей новими книгами, а також посилити інтерес до бібліотек. 14 лютого прийнято дарувати книги своїм друзям, близьким та просто знайомим.
14 лютого відзначається безліч свят, одним з них є День комп’ютерника. Саме ця дата вважається днем народження у 1946 році першого у світі електронного комп'ютера ENIAC, який мав змогу виконувати складні розрахунки та видавати відповіді на практичні задачі.
Цього дня народились:
1857 — Овксентій Корчак-Чепурківський, український гігієніст і епідеміолог, міністр УНР, дійсний член ВУАН.
1866 — Микола Василенко, український вчений-історик, громадський та політичний діяч.
1872 — Самуїл Трегубов, український ортопед-травматолог, родом з Полтавщини. Засновник кафедри ортопедії і травматології Харківського медичного інституту.
1911 — Адальберт Борецький, українсько-словацький художник.
1930 — Георгій Якутович, український митець-графік, ілюстратор, майстер лінориту, деревориту й офорту, художник кіно, художник-постановник.
1947 — Борис Штерн, український письменник-фантаст.