
Блокада ОРДЛО, зйомки фільма "Донбас", згортання наметів під міськрадою: які події відбувались 16 лютого у Кривому Розі

В лютому 2018 року у Кривому Розі знімали фільм "Донбас", а у 2017 році криворіжці були учасниками блокади залізничного сполучення між тимчасово окупованими територіями Донбасу та територією, підконтрольною Україні.
У попередні роки 16 лютого у нашій країні та у Кривому Розі відбувалися події, про які нагадує сайт 0564.ua в цьому огляді.
Що відбувалось 16 лютого у попередні роки у Кривому Розі:
2023 рік - понад 25 тисяч українців підтримали петицію до Президента про повернення "росії" назви "московія". Авторкою петиції є Валерія Шахворостова. Вона запропонувала офіційно перейменувати "росію" на "московію". Замінити термін "російський" на "московський", "російська федерація" на "московська федерація". Відповідна петиція, що була опублікована на сервісі електронних петицій Президента України, набрала понад 25 тисяч голосів.
2023 рік - "Наявність ряси і кадила не звільняє зрадників від законного покарання": у 2022 році СБУ відкрила 52 кримінальні справи, в яких фігурують 55 священників УПЦ (МП). Майже 200 клірикам РПЦ заборонено в’їзд в Україну. Також було запроваджено низку санкцій стосовно функціонерів УПЦ (МП) та РПЦ.
2021 рік - Служба безпеки України оголосила про підозру у скоєнні злочину громадянинові України Анатолію Шарію. На думку слідчих, він провадив протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. В СБУ заявили про наявність підстав вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур. Цього ж дня на Запорізькому шосе у Дніпрі пройшла спецоперація СБУ. Правоохоронці заарештували кілька осіб, у тому числі Віктора Шарія, на якого формально була зареєстрована Партія Шарія.
2018 рік - у Кривому Розі знімали художній фільм "Донбас". Сценарій картини ґрунтується на документальних матеріалах. У ній розкажуть про події, що відбуваються на сході України. У центрі уваги – люди, змушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються владні інститути, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами. За словами режисера фільму Лозниці, "Донбас" - антивоєнна картина, її мета - розібратися в причинах - що відбувається, що спонукає людей поводитися так і що призводить до катастрофи.

2017 рік - Лікарі врятували криворіжця, який засунув у рот лампочку. Трюк із лампочкою, яку людина може засунути собі в рот, але самостійно вже не витягне, знає кожен. Але, як з'ясувалося, не всі в це вірять і ризикують випробувати на собі.
2017 рік - продовжувалась блокада залізничного сполучення між тимчасово окупованими територіями Донбасу та територіями, підконтрольними Україні. 16 лютого учасників залізничної блокади підтримали криворіжки – дружини та матері військовополонених. Вони приїхали до Торецька, де активісти заблокували залізничне сполучення з Горлівкою, звідки в Україну надходило вугілля з окупованої території. Серед учасників блокади були і криворіжці, які повернулися до лінії розмежування після ротації.
2016 рік - Генпрокурор Віктор Шокін подав у відставку.
2015 рік - звернули наметове містечко, яке було розбите під міськвиконкомом у рамках акції протесту проти міських чиновників, яка розпочалася 26 листопада 2014 року, коли під час пленарного засідання LІІІ сесії Криворізької міськради VІ скликання мешканців міста не пустили до будівлі міськвиконкому. Після трьох місяців протистояння, учасники акції вирішили залишити сесійну залу та прибрати намети.

Цей день в історії:
у 1919 році — почалася Вовчухівська операція УГА - наступальна воєнна операція Української Галицької армії в лютому 1919 року під час польсько-української війни (1918—1919).
1991 — у Львівському театрі опери та балету відбулася I Галицька Асамблея (об'єднана сесія Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської обласних рад).
Цього дня народились:
1792 — Григорій Яхимович, митрополит Галицький (УГКЦ, 1860–1863);
1813 – народився Семен Гулак-Артемовський, фундатор української опери;
1879 в селі Ладин Прилуцького повіту на Полтавщині (нині – смт Ладин Прилуцького району Чернігівської області) народився Василь Королів-Старий - письменник, художник, один із членів Української Центральної Ради;
1877 - народився Микола Макаренко, археолог, мистецтвознавець.
Державні та міжнародні свята та пам'ятні дати:
День єднання — державна акція, що відбулася 16 лютого 2022 року згідно з Указом Президента України. Акція була оголошена «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…», згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року № 53/2022.
День військового журналіста України, також День вшанування військового журналіста України — професійне свято військових журналістів України, що відзначається з 2018 року, коли Міністр оборони підписав відповідний наказ №63 від 14.02.2018 р.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News