
І на східці не можна! Чому у Національний день молитви криворіжці молилися на вулиці, та що приховують за зачиненими дверима дзвіниці, - ФОТО

Представникам різних християнських церков, які підтримали ініціативу Криворізької Ради Церков про спільну молитву у Кривому Розі з нагоди Національного дня молитви 24 лютого 2025 року довелося молитися на вулиці, оскільки місцева влада так і не надала дозволу провести молитовний захід у комунальній дзвіниці.
Попри неодноразові звернення до Криворізької міської ради з клопотанням надати рівний доступ представникам різних конфесій до комунальної дзвіниці, місцева влада не пішла назустріч релігійним громадам міста, щоразу вигадуючи відмовки, повідомляє сайт 0564.ua з посиланням на представників Криворізької Ради Церков, з якими нам довелося поспілкуватися.
Нагадаємо, раніше Криворізька рада церков (КРЦ) отримала відповідь від начальника юридичного управління міськвиконкому Максима Кудіна, який пояснив, що споруда, яку у місті називають Свято-Георгіївською дзвіницею - об'єкт благоутрою, який має назву "Пам'ятна дзвіниця на честь загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни". І використовується він для проведення міських заходів, у яких мають можливість брати участь усі мешканці та гості міста. Детальніше про це читайте ТУТ.
Для забезпечення здійснення молитви в «Національний день молитви» 24 лютого 2025 року Криворізька Рада церков звернулася до секретаря Криворізької міської ради Юрія Вілкула з проханням "забезпечити безперешкодний доступ представників Криворізької Ради Церков до приміщення зазначеної Пам’ятної дзвіниці 24 лютого 2025 року з 9:30 до 13:00, а також здійснити інші необхідні організаційні заходи, зокрема, з врахуванням того, що зазначена молитва буде заходом, в якому будуть приймати участь мешканці та гості міста, чим враховані права та інтереси жителів територіальної громади...".
На це звернення відповіла керуюча справами міськвиконкому Олена Шовгеля.
Ситуацію прокоментував секретар Криворізької Ради Церков Роман Морозов:
"Так, ми б подали заявку в міськвиконком для того, щоб провести в об'єкті благоустрою в комунальній споруді Георгіївська дзвіниця. Нам написали, що це не культова споруда, але через два місяці вони передадуть її на баланс відділу культури і тоді вона буде доступна для всіх громадських і релігійних організацій.
Якщо це відбудеться, це буде така малесенька тактична перемога. Бо у нас, як то кажуть, всі рівні, але хтось трохи рівніше. Тому що в цій не культовій споруді Єфреми, Вілкули регулярно роблять молитовні заходи, а чомусь для інших церковних конфесій двері сьогодні зачинені.
Але нам для того, щоб для до Господа звертатися, не потрібна дзвіниця, а потрібне чисте серце".
На сторінці Криворізької Ради Церков у Facebook викладено хронологію спілкування з владою та візуалізовано наявний стан справ.
Фото Криворізької Ради Церков/Facebook
"Скрєпи" рашистської ідеології у криворізькому храмі
У пошуках відповіді на запитання, чому міська влада Кривого Рогу настільки наполеглива у створенні бар'єрів для представників Криворізької Ради Церков у питанні користування дзвіницею, дехто шукав відповіді навіть у оздобленні дзвіниці. Як можуть переконатися усі бажаючі на дошці, яка знаходиться біля вхідних дверей споруди й досі зазначена її недекомунізована назва, що є порушенням чинного законодавства України.
Окрім цього, як пояснив керівник Криворізького районного благочиння Православної Церкви України Максим Крилач, на у розписі, який виконано на внутрішній стороні стін дзвіниці, можна побачити Дмітрія Донского, Фьодора Ушакова, Алєксандра Нєвского.
"Також тут зображений Юрій Переможець (Гєоргій Пабєдоносєц), але з георгіївською стрічкою. Думаю що стрічку поміняли", - зазначив отець Максим.
Чому портрети Дмітрія Донского та Фьодора Ушакова не мають бути в українських храмах:
Як пише АрміяІнформ, Дмітрій Донской - один із головних «скрєпов» рашистської ідеології — «перемога» московського війська на чолі з князем Дмітрієм Івановичем над темником Золотої Орди Мамаєм Киятом у вересні 1380 року. Князь за цю «перемогу» отримав прізвисько «Донской», а московія нібито позбавилася васальної залежності від Золотої Орди. І не важливо, що історики досі сперечаються через місце, де відбулася ця битва, кількість війська, що брало в ній участь і, власне, чи було Мамаєве побоїще взагалі…
Але Дмітрій Донской ще в XVIII столітті був проголошений «символом русской воінской слави», а сучасна росія святкує «перемогу» в Куликовській битві на державному рівні. Іменем Донского у різні часи називали танкову колону, вітрильні лінійні кораблі, гвинтовий фрегат, броненосний крейсер і аж два стратегічні атомні підводні човни. А рпц заснувала орден на його честь і призначила «небесним покровителем» рашистської військової поліції. І не важливо, що історики характеризували цього князя «слабкодухим боягузом», а період його правління — «найнещаснішою і найсумнішою епохою в історії», коли «безперервні руйнування та спустошення, то від зовнішніх ворогів, то від внутрішніх усобиць, слідували одні за іншими у величезних масштабах»…
А адмірал Фьодор Ушаков нині - це «святий праведний воїн» російської православної церкви, один із символів «русского міра», зброя пропаганди. Мощі Ушакова на болотах «приймають» паради. А путін у 2022 році на концерті в Лужниках на честь чергової річниці анексії Криму заявляв, що дата початку вторгнення в Україну не випадкова, бо збігається з днем народження флотоводця. Диктатор тоді навіть процитував Ушакова: «Грози ці підуть на славу росії».
Таким чином, комунальний об'єкт благоустрою, яким є дзвіниця, вочевидь, належить не лише декомунізувати (назву), але і деколонізувати (художнє оформлення)? Чи планує це зробити міська влада Кривого Рогу, наразі невідомо. Але як бачимо, таке оздоблення храму не заважало місцевій владі і духовенству УПЦ (МП) використовувати його для проведення масових заходів.
Що турбувало сьогодні криворізьких правоохоронців
За нашою інформацією організатори молитовного заходу були попереджені місцевим осередком спецслужби про недопустимість силового входу до дзвіниці (ніхто й не збирався - ред.). А співробітники поліції наполегливо рекомендували не заходити навіть на ... східці дзвіниці.
Цікаво, чи так само турбує криворізьких правоохоронців невиконання законодавства про декомунізацію та деколонізацію щодо цього об'єкту? Їхню відповідь на це запитання ми опублікуємо, якщо вона буде надана.
Світлана Романенко
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News