
Зустріч бійця Кривбасу" з полону, суперечливі рішення криворізьких депутатів та гучні заяви політиків: 28 лютого в історії Кривого Рогу та країни

Щороку 28 лютого у Кривому Розі відбувалися події, що залишили слід в історії міста та країни. Від питань про екологію Януковичу на лютневому морозі до суперечливих рішень міськради та боротьби за справедливість – що запам’яталося цього дня у різні роки? Нагадуємо ключові моменти!
Що відбувалось 28 лютого у попередні роки у Кривому Розі:
28 лютого 2011 року у Кривому Розі Януковичу ставили питання на 12-градусному морозі
28 лютого 2011 року Янукович звинуватив ГЗК Ахметова та «Криворіжсталь» в екологічному забрудненні Кривого Рогу
28 лютого 2013 року ми повідомляли про те, що з легкої руки депутатів у Кривому Розі не стане міського трамвая. На лютневій сесії Криворізької міської ради 6-го скликання народні обранці ухвалили рішення об'єднати два КП "Міський трамвай" та "Швидкісний трамвай".
28 лютого 2014 року росіяни Криму підписували петицію до путіна: «Ми не потребуємо захисту»
Під створеною петицією із закликом російських Криму до президента РФ владіміра путіна не вводити війська в АРК вже було зібрано понад три тисячі підписів
Автори звернення заявляють, що етнічних росіян та російськомовних громадян України ніхто й ніколи не утискав на території України. Люди просять путіна не запроваджувати війська для врегулювання надуманого конфлікту.
28 лютого 2015 року колишній народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов випав із вікна своєї квартири.
28 лютого 2015 року ми писали про те, що у москві на вулиці розстріляли Бориса Нємцова
У 2015 році Борис Філатов заявив: Удод має сидіти у в'язниці
Регіонали, що залишилися при владі, не понесли покарання за скоєні ними злочини і прагнуть дестабілізувати ситуацію в країні. Про це написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook народний депутат Борис Філатов.
"Я щиро сподіваюся, що мені нарешті мені вдасться познайомитись голову облради пана Удода з реальними виборцями з ДУК ПС, прописаними у смт Піски. Також я докладу всіх зусиль, щоб новопризначений Генеральний прокурор Шокін звернув свою увагу на роль пана Удода, пана Романенка та інших з ними в розгоні Євромайдану в Дніпропетровську та побиття мирних громадян".
У 2016 році у Кривому Розі голова райради та депутат розповіли, що до них "приїжджають діти з ЛНР та ДНР"
У 2016 році на площі Визволення після реконструкції відкрили підземний перехід
28 лютого 2017 року з порядку денного сесії Криворізької міськради викинули питання, внесені депутатами не від "більшості"
У 2017 році під час робочого візиту до Дніпра Президент України Петро Порошенко розповів про плани на ремонт доріг у Дніпропетровській області:
«Насамперед ми хочемо звернути увагу на дорогу на Кривий Ріг. Також протягом кількох років має з'явитися об'їзна дорога навколо Дніпра», - розповів він.
28 лютого 2018 року у Кривому Розі прокурори відзвітували про зниження рівня злочинності та боротьбу з корупцією.
У 2018 році Криворізький мер попросив не змушувати його коментувати ситуацію із прапорами: "Всю нечисть налякали"
У 2018 році у Кривому Розі після параду "з червоними прапорами" усунули командира військової частини 3011
28 лютого 2018 року десятки криворіжців із прапорами України зустріли бійця АТО - Миколу Герасименка, який побував у полоні у терористів
28 лютого 2019 року криворізькі депутати не підтримали петицію щодо зниження вартості проїзду у криворізьких маршрутках
У 2019 році депутат попросила криворізького мера "припинити вакханалію", а він послав туди чиновників
У 2019 році депутати не підтримали петицію про розвиток транспорту до Широкого: "Буде несправедливо стосовно криворіжців"
У 2019 році криворізький депутат обурився, що у міськвиконкомі не проведено службове розслідування за фактом підробки документа
У 2020 році криворіжців у соцмережі розбурхав пост про моторошну подію: "За необережність у тролейбусі чоловікові вибили око"
28 лютого 2021 року у міськраді Кривого Рогу лише 4 депутати підтримали проект про звернення щодо боротьби з колабораціонізмом
28 лютого 2021 року у Кривому Розі розпочалися роботи з благоустрою Зарічного - "Льод рушив"
28 лютого 2022 року ми писали про те, що на Дніпропетровщині – черга з бажаючих записатися до тероборони
28 лютого 2023 року біля міськради Кривого Рогу зник пам'ятник, який був встановлений з нагоди 30-річчя незалежності України
Державні та міжнародні свята та пам'ятні дати:
Щорічно 28 лютого Україна відзначає державне професійне свято – День штурманської служби авіації Збройних Сил. Подію затверджено у 2008 році за ініціативи міністра оборони України.
День працівників патрульно-постової служби України відзначається щорічно 28 лютого, починаючи з 2010 року. Підрозділ патрульно-постової служби в Україні створено у 2006 році, покликаний забезпечувати правопорядок та безпеку у громадських місцях, дотримання правил громадського порядку, розкриття злочинів та їх попередження.
Міжнародний день протидії булінгу – це піврічна подія, присвячена підвищенню обізнаності про поширену проблему булінгу та сприянню зусиллям, спрямованим на його запобігання. Цей день, що відзначається двічі на рік, слугує маяком надії для тих, хто постраждав від булінгу, і закликом до дій для громад по всьому світу.
Всесвітній день кравців, що відзначається 28 лютого, приурочений до дня народження видатного творця швейної машинки – Вільяма Хоу.
Щороку останній зимовий день у календарі позначений як Всесвітній день рідкісних захворювань. Ця подія проводиться під координацією Європейської організації з рідкісних захворювань — EURORDIS. Недуги, які вражають невелику кількість людей порівняно із загальною кількістю населення, називають рідкісними. В Європі хворобу вважають рідкісною, якщо вона вражає одну людину з двох тисяч. Рідкісні захворювання — це серйозні, часто хронічні та прогресуючі недуги, багато з яких досі залишаються недостатньо вивченими. Пацієнти з рідкісними захворюваннями мають дуже багато труднощів — від визначення точного діагнозу до можливості отримувати адекватну медичну допомогу.
Цей день в історії:
1066 - в Англії відкрилося Вестмінстерське абатство (одна з дат)
1654 - польський король Ян II Казимир своїм універсалом закликав запорозьких козаків зберігати вірність Речі Посполитій
1849 - до Сан-Франциско із Нью-Йорка на пароплаві "Каліфорнія" прибули перші золотошукачі
1921 - у Кронштадті почалося збройне повстання гарнізону воєнних моряків, які вимагали ліквідації більшовицької диктатури та відновлення основних демократичних свобод
1933 - після провокаційного підпалу рейхстагу, що відбувся в Берліні напередодні, президент Німеччини Гінденбург підписав указ "Про захист республіки", яким скасовувалися всі основні громадянські свободи.
На знак протесту проти нацизму країну залишив драматург Бертольд Брехт
1935 - у лабораторії фірми DuPont отримали "матеріал майбутнього" - нейлон-66.
Назва "nylon" утворена від двох міст - Нью-Йорка й Лондона
1986 - США видали Ізраїлю Джона (Івана) Дем'янюка, уродженця України. Його обвинувачували в тому, що під час війни він служив наглядачем у таборі смерті Треблінка, де за свою жорстокість був прозваний Іваном Грозним.
Через два роки Дем'янюк був засуджений до смертної кари, але ще через п'ять років Верховний Суд Ізраїлю виправдав його. У 2009 р. Штати знову видали Дем'янюка для суду, тепер у Німеччину
2022 — Україна офіційно подала заявку на вступ до Європейського Союзу.
Цього дня народилися:
1826 — Памфіл Юркевич, український філософ, професор Київської Духовної Академії.
1830 – в селищі Вороніж на Сумщині народився Григорій Ге, громадський діяч, краєзнавець, публіцист.
1857 у місті Костянтинограді на Полтавщині (нині – місто Красноград Харківської області) народився Овксентій Корчак-Чепурківський – лікар-гігієніст, епідеміолог, міністр народного здоров’я Української Народної Республіки, фундатор соціальної гігієни та організації охорони здоров’я як науки і предмету викладання у вищій медичній школі України.
1877 — Сергій Борткевич, український композитор, піаніст і педагог.
1878 — Олександр Альтманн, українсько-французький живописець.
1881 — Павло Альошин, український архітектор і педагог.
1889 - народився Павло Шандрук, український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, дійсний член НТШ.
Від квітня 1920 р. - командир бригади Третьої Залізної Дивізії. Надалі - на еміграції. Був на польській службі, 1938 р. закінчив польську академію генерального штабу; у польсько-німецькій війні 1939 р. - командир польської бригади.
Наприкінці 1944 р. за згодою всіх українських угруповань в еміграції очолив Український національний комітет в Німеччині, призначений його президією (із 1945 р.) командувачем Української національної армії, до складу якої увійшла дивізія "Галичина" (як 1-ша Українська дивізія).
Після війни був у полоні, був звільнений за клопотанням генерала Владислава Андерса, якого знав його ще з воєнних дій 1939 р. Із 1949 - у США.
1965 р. став кавалером найвищої військової нагороди Польщі - ордену Virtuti Militari за героїзм 1939 р.
1890 — Осип Сорохтей, український живописець і графік.
1901 — Роман Сімович, український композитор.
1938 – в селі Мацьковичі під Перемишлем (нині Польща) народився Стефан Турчак – диригент, педагог. У 1947 році, під час операції «Вісла», родину примусово вивезли в Радянську Україну.
Музичну освіту здобував в Львівському музично-педагогічному училищі імені Філарета Колесси. Влітку 1962 року Турчак приїхав до Києва. Спершу став диригентом-асистентом Державного оркестру. А з 1963 року очолив його. У 1966 році він поставив на сцені Київського театру опери та балету імені Шевченка свій перший спектакль – масштабний, наповнений внутрішньою експресією «Отелло» Дж. Верді. Незважаючи на складність твору, дебют пройшов успішно. У 1967 року Турчак став головним диригентом ведучого оперного театру України.
Помер Турчак 23 жовтня 1988 року після важкої хвороби. На його честь в 1994 був запроваджений національний конкурс диригентів ім. С.Турчака, який став Міжнародним.
1990 — Анна Музичук, українська шахістка, гройсмест. Дворазова чемпіонка світу серед жінок з блискавичних шахів (2014, 2016) та чемпіонка світу серед жінок зі швидких шахів (2016). Віце-чемпіонка світу серед жінок 2017 року з класичних шахів. Дворазова чемпіонка України з шахів серед жінок 2003 та 2014 років. Чемпіонка світу серед шахісток віком до 20 років (2010) та до 16 років (2006). У складі збірної України переможниця шахової олімпіади 2022 року. Заслужений майстер спорту України.