
Велика Британія та Франція спільно працюватимуть із Україною для створення мирного плану, який представлять США

© EPA-EFE/ANDRE PAIN
Сьогодні у Лондоні прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер скликав саміт лідерів Європи, включаючи Францію, Німеччину, Данію та Італію, а також Туреччину, НАТО та ЄС, який є продовженням самітів, що минулого тижня організував президент Франції Еммануель Макрон у Парижі. На саміті буде присутній і Президент України Володимир Зеленський.
У представництві британського уряду заявили, що на саміті знову буде наголошено на необхідності «міцної, тривалої угоди, яка забезпечує постійний мир», і обговорюватимуться «наступні кроки щодо планування надійних гарантій безпеки», повідомляє "Дзеркало тижня".
Видання також повідомило, Стармер заявив, що після обговорень із Зеленським та Макроном було досягнуто домовленості, що Велика Британія разом із Францією та «можливо, однією чи двома іншими країнами» працюватиме з Києвом, щоб зупинити війну. Він сказав, що цей узгоджений мирний план буде представлений США. Стармер вважає, що найгірший з усіх можливих варіантів розвитку подій у разі досягнення домовленостей — це порушення росією умов угоди про припинення вогню.
"Я чітко усвідомлюю, що якщо має бути угода, якщо має бути припинення бойових дій, то цю угоду потрібно захищати, тому що найгірший результат — це тимчасова пауза, а потім путін прийде знову.
Це вже траплялося в минулому. Я думаю, що це реальний ризик, і саме тому ми повинні переконатися, що якщо угода буде укладена, то це буде тривала угода, а не тимчасова пауза", — заявив політик.
Він додав, що йому було «некомфортно» спостерігати за суперечкою Зеленського і Трампа в Білому домі. Британський прем'єр-міністр наполягає на тому, що в центрі уваги має бути «міцний мир» в Україні, який, за його словами, має важливе значення для безпеки Європи.
Коли його запитали про обмін думками між Трампом і Зеленським, він відповів, що «ніхто не хотів би цього бачити», і сказав, що говорив з Трампом і Зеленським по телефону після гарячого обміну думками.
Він не став вдаватися в подробиці, але сказав, що метою було «зняти напруженість», щоб повернути всіх до «центрального фокусу» підтримки України для «припинення бойових дій» у довгостроковій перспективі.
Нагадаємо, ситуація загострилась після того, як американський лідер Дональд Трамп звинуватив українського президента у «зневажливому ставленні» до Штатів і заявив, що той «не готовий до миру». В підсумку США та Україна не підписали заплпновану угоду про природні ресурси, а Володимир Зеленський покинув Білий дім. Низка європейських лідерів заявили про підтримку України, губернатори-демократи США засудили тиск Трампа на Зеленського. Водночас посадовці адміністрації американського лідера стали на бік Трампа, вимагаючи від Зеленського вибачень.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News