• Головна
  • Пікетування КРУП, мітинг металургів, вшанування Героїв: що відбувалося 14 березня у Кривому Розі
08:00, 14 березня

Пікетування КРУП, мітинг металургів, вшанування Героїв: що відбувалося 14 березня у Кривому Розі

Пікетування КРУП, мітинг металургів, вшанування Героїв: що відбувалося 14 березня у Кривому Розі

14 березня в історії Кривого Рогу та України залишило чимало знакових подій. Від перекриття в'їзду в місто у 2014 році до масових мітингів, вшанування Дня добровольця та боротьби з окупантами — цей день рік за роком відзначався важливими подіями. Згадуємо, чим запам'яталося 14 березня у Кривому Розі та за його межами.

Що відбувалось 14 березня у попередні роки у Кривому Розі:

14 березня 2014 рокупрацівники підприємства «Весташляхбуд» перекрили в'їзд до Кривого Рогу з боку Кіровограда

14 березня 2015 рокуми писали про те, як криворізькі патріоти тролили сепаратистів у соцмережі «ВКонтакті»

14 березня 2016 року ми писали про те, що ОДА вчить криворізьких підрядників "Батьківщину любити більше, ніж гроші"

14 березня 2016 рокуми писали про те,  що пістолет, викрадений у Краматорському відділенні поліції під час захоплення його терористами, "сплив" на Дніпропетровщині

14 березня 2017 року ми писали про те, що на ринках Кривого Рогу з'явилося сало

Пікетування КРУП, мітинг металургів, вшанування Героїв: що відбувалося 14 березня у Кривому Розі, фото-1

14 березня 2017 рокуу Кривому Розі пікетували поліцію та пригрозили заблокувати залізницю на Дніпропетровщині

У 2017 році в останньому слові генерал Назаров звинуватив у загибелі десантників екіпаж ІЛ-76

14 березня 2018 рокуу Кривому Розі сотні працівників промислового гіганта вийшли на мітинг

14 березня 2019 рокудобровольці-криворожани: наші політичні погляди можуть відрізнятися, але коли треба буде гнати москалів, об'єднаємось та поженемо

Пікетування КРУП, мітинг металургів, вшанування Героїв: що відбувалося 14 березня у Кривому Розі, фото-6

14 березня 2019 рокучиновникам, які відповідають за ЖКГ у Кривому Розі, передали подяку від Прем'єр-міністра

Пікетування КРУП, мітинг металургів, вшанування Героїв: що відбувалося 14 березня у Кривому Розі, фото-7

14 березня 2020 року у Кривому Розі відзначили День добровольця: "Слава воїнам-добровольцям!", "Ні капітулянтам-малоросам!"

14 березня 2020 рокуПрезидент призначив екс-військового прокурора Криворізького гарнізону головою Сумської ОДА

14 березня 2020 року  у Києві пройшов марш до Дня добровольця: "Раду - на карантин!".

14 березня 2021 року у Кривому Розі вандали пошкодили пам'ятник жертвам Голодомору та політичних репресій.

14 березня 2021 року у Кривому Розі відзначають День українського добровольця

14 березня 2022 рокув Україні заборонили ввезення книг з росії

У 2022 роцідля евакуйованих криворіжців організували та підготували місця для перебування, забезпечили триразовим харчуванням та всім необхідним.

14 березня 2024 року у Кривому Розі було оголошено День жалоби за загиблими внаслідок ракетної атаки 12 березня. 

14 березня 2024 року у Кривому Розі звершили панахиду за загиблими внаслідок ракетних ударів по місту.

14 березня 2024 рокуз нагоди Дня українського добровольця Президент вручив високі державні нагороди.

У 2024 році на міжнародних змаганнях у США криворіжець Ігор Троян виборов срібло з метання диска та бронзу зі штовхання ядра

Державні та міжнародні свята та пам'ятні дати:

Щорічно 14 березня Україна відзначає  День українського добровольця. Подію встановила Верховна Рада 17 січня 2017 року після голосування на засіданні парламенту. Дата святкування обрана на честь дня прибуття в Нові Петрівці для бойової підготовки перших добровольців Майдану у 2014 році.

Міжнародний день запитань – свято, яке відзначається щорічно 14 березня. Цей день спонукає людей ставити запитання та шукати знання, сприяти допитливості та мотивувати до навчання.

Міжнародний день запитань відзначається в день народження Альберта Ейнштейна (народився в 1879 році). Свято є нагадуванням про важливість ставити запитання та шукати відповіді.

Кожного року на повний місяць індуси та деякі представники інших релігій (буддисти, мусульмани, сикхи й джайни) відзначають свято зустрічі весни під назвою Холі. Подію також називають фестивалем кольорів. Зазвичай святкування припадає на лютий чи березень та триває аж 16 днів.

14 березня кожного року світ відзначає Свято вчених або День генія. Свято започаткували на честь вченого Альберта Ейнштейна. За дату святкування обрали день народження великого фізика (14 березня 1879 року).

Щорічно 14 березня відзначається нове наукове свято – Міжнародний день математики. Подію створив Міжнародний математичний союз у листопаді 2019 року на конференції ЮНЕСКО. Дата святкування обрана на честь Міжнародного дня «Пі» та, власне, перших трьох знаків цієї математичної константи (3.14 за американською системою запису). Вперше День математики відзначили у 2020 році.

14 березня кожного року світ відзначає Міжнародний день числа «Пі». Подію вигадав фізик Ларрі Шоу в 1987 році, зрозумівши, що за американською системою дата 14 березня записується як 3.14, таким чином збігаючись з початком математичної константи.

Сон є однією з незаперечних фізіологічних потреб людини, таких як їжа, вода чи рух. Тільки завдяки здоровому сну організм може отримати повноцінне відновлення — як у фізичному, так і в психічному плані. Проте люди часто недооцінюють значення сну для свого здоров’я та благополуччя і жертвують ним заради роботи чи інших обов’язків. Для розповсюдження інформації про всі аспекти цієї важливої біологічної функції, включно з проблемами, пов’язаними з її порушеннями,  Всесвітньою федерацією сну в 2008 році засновано Всесвітній день сну. Він відзначається щорічно в п’ятницю, що передує весняному рівноденню.

Цей день в історії:

1839 - виступаючи перед колегами, Джон Гершель вперше використав термін "фотографія"

1917 - у Києві почався з'їзд кооператорів Київщини, який підтримав курс на автономію України та організацію в селах комітетів для забезпечення реалізації політики Центральної Ради на місцях

1919 - Конституція УСРР затверджена Всеукраїнським центральним виконавчим комітетом. Головою ВУЦВК обрали Григорія Петровського

1923 - Рада послів держав Антанти прийняла рішення про приєднання Східної Галичини і Західної Волині до Польщі

1933 - свідчення Голодомору: записка Наркомзему УСРР до ЦК КП(б)У про масову смертність на Київщині. Зазначено, що голодом охоплено 32-34 райони, у 16 районах зафіксовано 123 випадки людоїдства і трупоїдства. По Києву підібрано трупів: за січень - 400, лютий - 518, за 10 днів березня - 249. Батьки залишають на вулицях дітей - щодня по 100 малюків

1943 - ліквідовано Краківське гетто

1943 - німецький танковий корпус оточив Харків і оволодів містом

1944 - радянські війська взяли Прилуки, Калинівку, Бершадь, Турбів, Гайсин та ще понад 220 міст і сіл в Україні

1947 - у Києві відкрито Будинок кіно

1951 - американські війська під егідою сил ООН увійшли в Сеул (Корея)

1953 - застудившись на похоронах Сталіна, помер Клемент Готвальд, президент Чехословаччини

1983 - створено американський рок-гурт "Bon Jovi"

1984 - Київський міський суд засудив за обвинуваченням в українському націоналізмі та антирадянській діяльності Валерія Марченка - українського письменника й журналіста.

Це була друга судимість дисидента-"рецидивіста" Марченка. Йому дали 10 років особливого режиму та 5 років заслання.

Через півроку Марченко помре в тюремні лікарні в Ленінграді

1990 - у Стрию Львівської області вперше у радянський час підняли український національний синьо-жовтий прапор над адміністративною будівлею - міськвиконкомом

1990 - позачерговий III з'їзд народних депутатів СРСР обрав Михайла Горбачова президентом Радянського Союзу (першим і останнім).

Із конституції СРСР виключена стаття 6 про керівну і спрямовуючу роль КПРС. Із цією вимогою тривалий час виступали численні мітинги по всьому Радянському Союзу

2004 - владіміра путіна обрано президентом російської федерації на другий термін.

2014 - перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці з метою формування першого добровольчого батальйону для захисту України від російської збройної агресії.

2014 - у Харкові стався Бій на Римарській — перший у російсько-українській війні бій із застосуванням вогнепальної зброї.

Цього дня народилися:

1804 - народився Йоганн Штраус (батько), австрійський композитор, скрипаль, диригент

1821 — Петро Селецький, український композитор, мемуарист.

1854 — Пауль Ерліх, німецький доктор, бактеріолог та біохімік, один з засновників імунології та хіміотерапії, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 1908 року.

1872 — Олекса Новаківський, український живописець і педагог.

1879 - народився Альберт Ейнштейн, видатний німецький фізик, автор теорії відносності. Лауреат Нобелівської премії 1921 р.

1891 - народився Амвросій Бучма — видатний український актор і режисер. В 1936—1954 рр. — актор і режисер Київського театру ім. I.Франка.

1897  – у селі Яблунів на Івано-Франківщині народився Василь Атаманюк (псевдо  Василь Яблуненко), поет, перекладач, жертва сталінських репресій. Походив з бідної селянської родини. Пройшов військовий вишкіл разом із українськими січовими стрільцями. В роки Української революції 1917-1921 років жив у Катеринославі, де працював у редакції газети «Боротьба» та завідувачем трудової школи. Входив до партії боротьбистів. 1922-го він переїхав до Києва і увійшов до літературного об’єднання «Західна Україна».

Василь Атаманюк-Яблуненко видав близько десятка збірок віршів та творів для дітей, перша з яких «Як сурми заграли до бою» вийшла 1916-го року. Повісті   «Тяжкі роки» (1930 рік), «Батіг і багнет» і «Крізь кривду і кров» (обидві датовані 1932 роком) були останніми. Атаманюк  укладав антології, протягом 1923 – 1931 видав шість книг різної тематики –  «Нова єврейська поезія», «Сатира і гумор», «Літературні пародії», «Антологія західноукраїнської поезії» у трьох томах.

31 січня 1933-го Василя Атаманюка заарештували радянські спецслужби у справі Укрїнської військової організації. Поету інкримінували керівництво київським осередком УВО (начебто він діяв під прикриттям літературної організації «Західна Україна») та звинуватили в «контрреволюційній діяльності, спрямованій на знищення радянської влади й відновлення української буржуазно-демократичної республіки».

1 жовтня того ж року його засудили до 5 років ув’язнення. Покарання відбував у Карлазі (Карагандинський виправно-трудовий табір) та на Соловках. 1 березня 1935-го він звернувся із проханням про помилування до особливого уповноваженого НКВС у Москві. «Після арешту неймовірними зусиллями деяких слідчих, які знущалися наді мною, – писав у зверненні Атаманюк, – били, двадцять діб не дозволяли спати і лягати, заставляли безперервно бігати, загрожували різними тортурами… Мене довели до безвольного несвідомого стану, і я вимушений був зізнатися під диктування в неіснуючих злочинах». 1937-го він надіслав прохання про помилування до Йосипа Сталіна.

9 жовтня 1937 року особлива трійка НКВС засудила Василя Атаманюка до розстрілу.  Прах поета покоїться в урочищі Сандармох.

1908 — Олексій Чуприна, кобзар з Чорної гори (1960—1992).

1914 - народився Леонід Вишеславський, український поет, літературознавець, перекладач

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #Україна #ЦейДеньВІсторії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...