
День тиші, висадка лип на Алеї Героїв, екоакція: що відбувалось у Кривому Розі 26 березня у різні роки

26 березня – знакова дата для Кривого Рогу та України. У різні роки цього дня відбувалися події, що залишили слід в історії міста та країни. Від екологічних ініціатив і футбольних проблем до політичних рішень, героїчних вчинків та трагічних подій – пропонуємо згадати найважливіше, що сталося цього дня в різні роки.
Що відбувалось 26 березня у попередні роки у Кривому Розі:
26 березня 2012 роціми повідомляли, що у Кривому Розі використовуватимуть сучасний підхід до вирішення екологічних проблем
26 березня 2013 рокуми писали про те, що «Кривбас» має серйозні проблеми з фінансами
26 березня 2013 рокукриворіжці та дніпропетровці створили у Верховній Раді міжфракційне об'єднання
26 березня 2014 року Партія Регіонів вирішила виключити Януковича зі своїх лав
26 березня 2015 рокумістяни виявили місце, куди складують труби, що викопуються по всьому місту.
26 березня 2016 року День тиші Кривий Ріг зустрічає з бордами "про майбутнє" та "про свавілля"

26 березня 2016 рокуактивісти в День тиші викликали поліцію до "безхазяйних" білбордів про "муромських дітей" і "беззаконня"

26 березня 2017 року на закритті рок-клубу MADiSAN виступили найцікавіші гурти Кривого Рогу.
26 березня 2017 року криворіжці висадили на Алеї Героїв липи та берези

26 березня 2017 року криворіжці відкрили на Соколівці сезон еко-акцій
26 березня 2020 року під час карантину у криворізькій багатоповерхівці організували бордель
26 березня 2021 рокуу Кривому Розі вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола
26 березня 2022 рокуми повідомляяли, що основні зусилля Сил оборони зосереджено на недопущенні просування ворога у напрямках на Кривий Ріг, Запоріжжя та обороні міста Миколаїв
26 березня 2022 року правоохоронці повідомили про підозру у посяганні на територіальну цілісність України та колабораційній діяльності екс-регіоналу
26 березня 2022 рокуми писали про те, що до України за минулу добу прибули понад 18 тисяч українців, більшість з яких планують стати на захист Батьківщини
26 березня 2023 рокудо криворізької лікарні госпіталізували двох чоловіків, які на Херсонщині підірвались на ворожій міні
26 березня 2024 року на 99-му році життя помер Герой України Ігор Юхновський
Державні та міжнародні свята та пам'ятні дати:
Цілий день для цільного зерна, який відзначається в останню середу березня, – це щорічна подія, присвячена підвищенню обізнаності про поживні властивості та чудові смакові якості цільного зерна. Цей день, ініційований Радою з цільнозернових продуктів Oldways та підтриманий різними організаціями по всьому світу, має на меті заохотити людей включати більше цільнозернових продуктів у свій раціон для покращення здоров’я та самопочуття.
Всесвітній день математики – це щорічна подія, яка відзначається в усьому світі, щоб підвищити важливість математичної освіти та заохотити учнів розвивати цікавість до математики. Цей день відзначається щороку й організовується онлайн-освітньою компанією 3P Learning. Дата події щороку змінюється і щорічно визначається організатором.
Щороку 26 березня своє професійне свято відзначає особливе військове формування – Національна гвардія України. До складу цього формування відносяться бригади та полки оперативного призначення та охорони громадського призначення, полки охорони важливих державних об’єктів та інші підрозділи.
26 березня кожного року світ відзначає Фіолетовий день або День хворих на епілепсію. Ініціатором створення відповідної події у 2008 році виступила звичайна дев’ятирічна дівчинка на ім’я Кессіді Меган, яка хворіє на епілепсію. Кессіді хотіла показати людям, що щодо захворювання існує багато помилкових міфів та прикріпила фіолетову стрічку до одягу. Ідею дівчинки підтримали організації зі всього світу.
Цей день в історії:
1827 - помер Людвіг ван Бетховен, видатний німецький композитор
1845 - у США запатентовано медичний пластир
1918 – Рада Народних Міністрів Української Народної Республіки затвердила статут Українського державного телеграфного агентства, першої української інформаційної агенції, що стала історичним попередником сучасного Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».
Після проголошенням Української Народної Республіки, Українська Центральна Рада взялася формувати власну інформаційну політику. Головним завданням було поширення інформації про діяльність державних інституцій Української Народної Республіки, популяризація «української справи» за кордоном.
1920 - Латвія визнала незалежність УНР
1929 - на екрани СРСР вийшов фільм Олександра Довженка "Арсенал"
1941 - в СРСР засновані Сталінські премії (пізніше перейменований в Державні)
1947 - в СРСР видано указ про скасування смертної кари
1953 - американський лікар Джонас Едвард Солк оголосив про успішне випробування вакцини проти поліомієліту
1956 - в СРСР відпустка з приводу вагітності збільшена з 77 до 112 днів
1992 - прийняття Верховною Радою закону "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України" (у першому варіанті - "війська внутрішньої та конвойної охорони")
1992 - визначний боксер Майк Тайсон засуджений до шести років ув'язнення за зґвалтування. Через три роки він достроково вийшов на свободу, а потім знову опинився за ґратами
2000 - владімір путін уперше обраний президентом росії - 52,9% у першому турі. У висуванця КПРФ Геннадія Зюганова - 29,2%, "яблучника" Григорія Явлінського - 5,8%. За тиждень до виборів в. о. президента путін здійснив переліт із Краснодара до Чечні на навчально-бойовому винищувачі Су-27, що збільшило його рейтинг
2006 - чергові парламентські вибори в Україні. До Верховної Ради пройшли: Партія регіонів - 31,1%, БЮТ - 22,3%, "Наша Україна" - 14%, Соцпартія - 5,7%, Компартія - 3,7%.
Не пройшли: ПСПУ - 2,9%, Народний блок Литвина - 2,4%, Український народний блок Костенка і Плюща - 1,9%, "Віче" - 1,7%, блок "Пора-ПРП" - 1,5%, блок "Не так!" - 1,0% та ін.
За підсумками виборів аж у липні утвориться коаліція ПР+СПУ+КПУ, а головою Верховної Ради оберуть Олександра Мороза, котрий досі був у союзі з "помаранчевими", а після єднання з "Регіонами" отримав прізвисько "Іуда"
Цього дня народилися:
1835 — Олександр Литовченко, український історичний живописець.
1874 — Роберт Фрост, американський поет.
1875 — Лі Синман, перший президент Республіки Корея.
1880 — Олександр Богомазов, український художник, педагог, теоретик мистецтва.
1911 — Теннессі Вільямс, американський драматург, лауреат Пулітцерівської премії 1948 року за п'єсу «Трамвай „Бажання“» та 1955 року за п'єсу «Кішка на розпеченому даху».
1931 — Леонард Німой, американський кіноактор, фотохудожник, поет; син українських єврейських емігрантів з Ізяславу. Відомий насамперед за роллю Спока у фантастичному серіалі «Зоряний шлях»/«Стар трек»
1948 — Стівен Тайлер, американський музикант, автор пісень, відоміший як лідер гурту Aerosmith. Предки Стівена Тайлера зі сторони батька (який також був музикантом, тільки в жанрі класичної музики) — італійського і німецького походження, а по лінії матері — польського[3], українського та американського. Батько матері був українцем.
1949 — Патрік Зюскінд, німецький письменник і кіносценарист, автор романів «Контрабас», «Парфумер», «Історія пана Зоммера».