• Головна
  • "Криворізькі літераторки української незалежності": Ольга Гончар презентувала невелику частину масштабного комплексного проєкту, - ФОТО
14:05, 4 квітня

"Криворізькі літераторки української незалежності": Ольга Гончар презентувала невелику частину масштабного комплексного проєкту, - ФОТО

"Криворізькі літераторки української незалежності": Ольга Гончар презентувала невелику частину масштабного комплексного проєкту, - ФОТО

З лекцією про криворізьких літераторок Української незалежності виступила днями літераторка і журналістка Ольга Гончар Хвостова. Ольга досліджує творчість літераторок Криворіжжя за період, починаючи з 1920 року і до наших днів. 

Під час лекції, що відбулась у кав'ярні "Квітка", Ольга ознайомила аудиторію з 10-ма авторками періоду відновлення української незалежності. Йшлося про Нелю Чернову (Нінель Чернову), Тетяну Мішеніну, Ірину Новіцьку, Ларису Данилюк, Ірину Божко, Любов Голоту, Любов Баранову, Олену Гусейнову, Інесу Доленник, і Мар'яну Невиліковну, повідомляє сайт 0564.ua.

"У кожної з цих авторок - високоякісні україномовні твори, що, переважно, стосуються сфери самореалізації жінки і зміцнюють жінку в її потребі самореалізації. Самі авторки - це яскраві особистості, які реалізовуються часто не в одній сфері", - зазначила лекторка у коментарі нашій кореспондентці.

Загалом Ольга опрацьовує величезний масив інформації, систематизуючи матеріал у спосіб, який дозволив би зберегти або ж і розкрити для прийдешніх поколінь творчість криворізьких літераторок, які писали українською мовою. Причому, як наголошує Ольга, україномовність авторок - це критерій, який вона обрала у своїй дослідницькій роботі принципово.

"Криворізькі літераторки української незалежності": Ольга Гончар презентувала невелику частину масштабного комплексного проєкту, - ФОТО, фото-1

"На жаль, криворізьких літераторок недооцінюють досі, попри те, що за період  уже відновленої української незалежності криворізькі літераторки отримали безпрецедентні, порівняно з радянським часом, можливості і користуються ними для донесення своєї творчості. Але попри це, вони й досі у Кривому Розі залишаються малознаними, недостатньо знаними, як на рівень свого таланту та на рівень свого внеску в інтелектуальний розвиток суспільства, - пояснює Ольга, додаючи:

- Я хочу, щоб це змінилося. Я хочу, щоб Криворізькі літераторки різного часу отримали нарешті достойне визнання.  Розумію, що це справа не одного тижня, не одного місяця, не одного року. Але я потихеньку цим шляхом іду і рада, що знаходяться такі люди, як "Невгамовні гідеси". Я безмежно їм вдячна за організацію цих лекцій, бо саме ці лекції зараз дають мені можливість структурувати інформацію до такого вигляду, у якому вона уже поступово може бути підготовлена для публікації, або для інших способів оприлюднення".

"Криворізькі літераторки української незалежності": Ольга Гончар презентувала невелику частину масштабного комплексного проєкту, - ФОТО, фото-2

Інформацію про дослідницьку роботу, яку проводить Ольга, можна побачити і на її сторінці у Facebook, де вона публікує пости. Пояснює, що поширення інформації через соцмережу дозволяє значно розширити коло зацікавлених людей.

"Саме через мої пости люди, котрі дізналися, що я цим проєктом займаюся,  поступово почали допомагати. І зараз дедалі більше охочих допомагати в реалізації цього проєкту.

З іншого боку, таким чином досягається основна мета, щоб люди значно більше знали про криворізьких літераторок різних часів, розуміли, наскільки це потужна сила, прислухалися до здавалося б тихішого, порівняно з чоловічим, голосом жінок, розуміли, наскільки круті сенси жінки несуть в інтелектуальний простір. І зрештою, на ділі визнавали за жінками всі ті права, які нібито ми визнаємо на словах", - говорить Ольга.

Окрім постів та лекцій вона планує видати книжку, реалізувати ще й виставковий проєкт, реалізовувати мету своєї роботи і через відеоконтент. Таким чином, очікується, що проєкт про криворізьких літераторок буде комплексним. Хоча дослідниця й визнає, що обсяг запланованої у межах проєкту роботи є справою не одного року, все ж  приурочує проєкт до 250-річчя заснування Кривого Рогу (офіційно визначеної дати).

"Криворізькі літераторки української незалежності": Ольга Гончар презентувала невелику частину масштабного комплексного проєкту, - ФОТО, фото-3

Представниця клубу "Невгамовні гідеси" Валентина Серьогіна зазначила, що це вже друга лекція, організована клубом у співпраці з Ольгою Гончар. Під час першої йшлося про 10 авторів, які були відібрані за 100-річний період: кожне десятиліття лекторка представила однією авторкою -  криворізькою україномовною літераторкою.

"На той момент Оля розповіла, що вона опрацювала 370 прізвищ криворізьких літераторів. Що мене дуже вразило, що цього разу вона оприлюднила вже іншу цифру - на цей час нею опрацьовано матеріали про 1070 криворізьких літераторок. Це неймовірно титанічна робота! Я навіть не уявляю, яким чином їй вдається дістати цю інформацію, але це дуже круто", - наголосила Валентина.

Вона також зауважила, що кафе "Квітка" якнайкраще підійшло як локація для проведення лекції про літераторок Криворіжжя, адже літераторкою є і співвласниця кафе Леся Чорна. Відкриттям для Валентини стала ще одна відвідувачка лекції Ольги Гончар -  Лариса Данилюк.

"Я знаю Ларису Данилюк як бібліотекарку нашої 10-ї бібліотеки. А ось саме як про літераторку та ще й переможницю декількох літературних конкурсів, я дізналася під час лекції Ольги. Для мене це було це було дійсно відкриття...

Загалом якісь імена були відомі для мене, якісь - ні. Були цікаві біографічні факти... Оля промовчала, про те, що вона і сама є літераторкою періоду Української незалежності. Але серед учасників заходу були люди, які про це знають, тож попросили її зачитати і власну поезію", - розповіла Валентина нашій кореспондентці.

За її словами, серед слухачів лекції цього разу були люди, які відвідують екскурсії, організовані клубом "Невгамовні гідеси". Деякі слухачі просто прийшли на черговий цікавий захід Ольги Гончар. Були й ті, хто прийшов послухати конкретно про літераторок.

"Це була різновікова категорія. Добра частина аудиторії - це була молодь, що не може не тішити", - зауважила співорганізаторка.

Фото Лариси Данилюк

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #літераторки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...