
Якість питної води у Кривому Розі: результати досліджень за тиждень

Протягом тижня з 4 по 10 квітня 2025 року фахівці Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України продовжували щоденний моніторинг якості питної води на території області. Перевірки проводяться навіть під час воєнного стану в межах соціально-гігієнічного моніторингу.
За період з 04.04.2025 по 10.04.2025 структурними підрозділами ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» на території області досліджено 147 проб питної води. Про це повідомляє пресслужба обласного центру КПХ.
Населені пункти
Дніпропетровської області | кількість проб на мікробіологічні показники | з них не відповідають нормативам | кількість проб на фізико-хімічні показники | з них не відповідають нормативам, за якими показниками |
м. Дніпро, Дніпровський район | 21 | 0 | 21 | 9 ( сума ТГМ, алюміній, перманганатна окиснюваність, хлороформ) |
м. Кам’янське, Кам’янський район | 7 | 0 | 7 | 1 ( окиснюваність перманганатна ) |
м Кривий Ріг, Криворізький район, | 17 | 0 | 17 | 8 (сума ТГМ, дибромхлорметан, хлориди, сухий залишок, забарвленість) |
м. Нікополь, Нікопольський район | 7 | 0 | 7 | 4 (окиснюваність перманганатна, забарвленість) |
м. Марганець | 12 | 0 | 12 | 2 (окиснюваність перманганатна) |
м. Самар, Самарівський район | 7 | 0 | 7 | 1 (окиснюваність перманганатна) |
м.Павлоград, Павлоградський район | 14 | 0 | 14 | 0 |
м. Синельниково | 7 | 0 | 7 | 1( перманганатна окиснюваність, алюміній) |
м. Першотравенськ | 6 | 0 | 6 | 0 |
м. Верхньодніпровськ | 7 | 0 | 7 | 0 |
м. Жовті води | 7 | 0 | 7 | 1 ( перманганатна окиснюваність ) |
м. Апостолово | 7 | 0 | 7 | 7 ( забарвленість, перманганатна окиснюваність, жорсткість) |
смт Васильківка | 14 | 0 | 14 | 2 ( хлориди, сухий залишок) |
смт Царичанка | 14 | 0 | 14 | 7 ( присмак, сухий залишок ) |
Всього по області | 147 | 0 | 147 | 43 (забарвленість, присмак, окиснюваність перманганатна, жорсткість, диброхлорметан, сума ТГМ, хлороформ, алюміній, сухий залишок, хлориди) |
Усі зразки відповідають мікробіологічним нормам, що свідчить про відсутність небезпечних бактерій.
Однак 43 проби показали відхилення за фізико-хімічними показниками, зокрема через підвищені рівні:
- перманганатної окиснюваності
- сухого залишку
- забарвленості
- хлоридів
- алюмінію
- тригалометанів (зокрема хлороформу та дибромхлорметану)
Найбільше відхилень зафіксовано у:
- Дніпрі – 9 проб
- Кривому Розі – 8 проб
- Царичанці – 7 проб
- Апостоловому – 7 проб
Усі показники залишаються в межах багаторічних значень, без різких аномалій.
"Інформацію про результати досліджень уже передано до керівників підприємств водопостачання, органів місцевого самоврядування та Держпродспоживслужби", - зазначили у Дніпропетровському ОЦКПХ.
Рекомендація фахівців:
У зв’язку з нестабільною ситуацією в країні та можливими техногенними ризиками, жителям області радять використовувати кип’ячену або фасовану доочищену воду для пиття та приготування їжі. Це допоможе уникнути інфекційних і неінфекційних захворювань.