
Посадовця Міноборони викрили на схемі з фіктивним бронюванням військовозобов’язаних

Посадовця одного з центрів Міністерства оборони України викрили на організації схеми незаконного бронювання військовозобов’язаних. За хабарі в розмірі до 10 тисяч доларів США він влаштовував чоловіків на фіктивні посади, щоб ті уникнули мобілізації. За даними слідства, «послугами» офіцера скористалися щонайменше 50 осіб. Його затримали під час отримання чергової частини неправомірної вигоди.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора посадовцю одного з центрів Міністерства оборони України повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Про це повідомляє Офіс генпрокурора.
За даними слідства, підозрюваний організував схему незаконного бронювання військовозобов’язаних з метою ухилення від мобілізації. Він за гроші влаштовував своїх «клієнтів» на цивільні посади в структурі центру та інших підрозділах Міноборони. На підставі відповідних наказів військовозобовʼязані отримували витяги про призначення на посади та довідки про бронювання строком до кінця мобілізації. В подальшому ці дані вносились до Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних «Оберіг».
Така схема була можливою у звʼязку із службовими повноваженнями та особистими звʼязками підозрюваного, який мав вплив на посадовців ТЦК та СП з метою внесення відповідних відомості до реєстру. Вартість «послуг» становила від 8 до 10 тис доларів США. Гроші офіцер отримував готівкою, на банківські картки або у криптовалюті.
"За попередніми даними його «послугами» скористалися щонайменше 50 осіб" - зазначають в Офісі Генпрокурора.
Правоохоронці затримали офіцера під час одержання другої частини неправомірної вигоди у сумі 8 тис доларів США. Під час обшуків за місцями проживання підозрюваного, посадовців ТЦК та СП і «клієнтів» вилучено документи про бронювання, листування та інші докази незаконної діяльності. Наразі до суду подано клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Встановлюється повне коло осіб, причетних до оборудки, у тому числі серед посадовців ТЦК та СП. Досудове розслідування та оперативний супровід – ДБР.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News