
Люди Південного ГЗК: Олександр Корейко знав, що до великого успіху треба йти щоденними кроками
На Південний комбінат він прийшов двадцять років тому. Позаду – чимало непростих сторінок біографії, попереду – опанування нової спеціальності, новий колектив, нове робоче місце.
Та життєвий принцип «Будь-яку справу треба виконувати якнайкраще та з душею!» вже невдовзі допоміг електрослюсарю черговому та з ремонту устаткування Олександру Корейко увійти в перелік кращих працівників дільниці контактної мережі, а нині стати володарем звання «Людина року Південного ГЗК».
До того, як доля привела Олександра Максимовича на Південний ГЗК, він вже мав чималий життєвий і трудовий досвід. По закінченню школи з рідного села поїхав вступати до Знам’янського профтехучилища №12. Вирішив, що в майбутньому хоче працювати на залізниці. Та після отримання диплому за спеціальністю «помічник машиніста електровозу» був призваний до лав армії. Чималий вплив на формування його характеру мав саме цей період, адже служити довелося в Афганістані. Саме армія виховала в ньому дисциплінованість, наполегливість, відповідальність, вміння розраховувати лише на власні сили.

Ці риси стануть у нагоді пізніше, коли буде шукати стабільного заробітку та роботи до душі. Спочатку доведеться поїхати до Олександрії та влаштуватися водієм до тамтешньої пожежної частини. Потім буде повернення до рідної Братолюбівки та робота у місцевому сільському господарстві. Та весь цей час не полишатиме прагнення знайти інше робоче місце, де і зарплатня буде кращою, і задоволення від своєї праці матиме.
Така нагода випала в 2000 році, коли вирішив переїхати до промислового Кривого Рогу та за порадою знайомих працевлаштуватися на Південний ГЗК. На дільниці контактної мережі потрібен був електрослюсар черговий та з ремонту устаткування, і Олександр вирішив спробувати себе в новій спеціальності.
У бригаді, до якої я тоді потрапив, працювала, переважно, молодь. До того ж, і наставник мені трапився дуже відповідальний і небайдужий, – згадує наш співрозмовник. – Тому електрослюсарну науку опанував швидко, а же через три роки сам очолював бригаду.
Нині керівництво дільниці доручає Олександру Максимовичу найскладніші завдання, і він завжди їх виконує оперативно і якісно. Зокрема, бригада під його керівництвом виконувала роботи з реконструкції контактної мережі на станції горизонту -90 м і -120 м відповідно до гірничо-транспортної частини проекту. Виконане в найкоротші терміни завдання дало можливість для подальшої розробки західного та східного бортів кар'єра.
Також Олександр Корейко разом з колегами був задіяний у будівництві центральної контактної мережі на станції «Агломерат» четвертої точки навантаження концентрату, що оснащена залізничними вагами. В процесі будівництва герой нашого матеріалу втілив в життя пропозицію начальника дільниці зі зміни схеми живлення і секціонування контактної мережі.
Це дало можливість не зупиняти відвантаження концентрату або агломерату під час виробництва допусків до роботи при виконанні ремонтів контактної мережі на станції «Агломерат». Як результат – знижено простої залізничного транспорту при навантаженні концентрату або агломерату.
Олександр Корейко має чималий досвід роботи в команді безперервного вдосконалення. Один з наймасштабніших проектів спрямований на скорочення витрат при будівництві контактної мережі при проведенні реконструкції станції "Горизонт -150 м": економічний ефект від його впровадження становить 2,3 млн грн.
Звання «Людина року Південного ГЗК» – не перша нагорода у нашого співрозмовника. Має вже кілька грамот від керівництва рідного підприємства за сумлінну багаторічну працю. Тож, як то кажуть, йшов до свого великого успіху маленькими кроками, не шукаючи легких шляхів і не перекладаючи відповідальність на інших.