"Подалі від москви!": у Кривому Розі планують перейменувати близько 400-т об'єктів топоніміки, - ФОТО, ВІДЕО
Збройна агресія російської федерації прискорила зрушення у свідомості громадян України і спричинила справжній спротив на ідеологічному фронті. Якщо раніше дехто вважав російський народ братнім і лояльно ставився до присутності, а часом, засилля в Україні російських товарів, мови, культури, існування пам'ятників та назв, пов'язаних з росією, то варварство і звірства рашистів нині викликали в українців шалений спротив і бажання відірватися від реакційної імперії зла, бути подалі від москви у всіх сенсах, та найперше - у світоглядному, моральному.
Як повідомляє сайт 0564.ua, у багатьох українських містах зараз зносять пам'ятники, здійснюють перейменування вулиць та площ, позбуваючись зовнішніх ознак "братерства" з нелюдами.
Тимчасову робочу групу з перейменування топонімічних назв, котрі асоціюються з країною-агресором створили і у Кривому Розі. Відповідне рішення було прийняте Криворізькою міською радою 27 квітня 2022 року. А у понеділок, 2 травня, відбулося перше, організаційне засідання цієї робочої групи.
За словами члена робочої групи - кандидата історичних наук, доцента кафедри історії Криворізького державного педагогічного університету Вадима Яшина, найближчим часом має бути складено перелік об'єктів топоніміки, які підлягають перейменуванню, а також напрацьовано банк нових назв, імен.
Вадим Яшин зазначив, що за пропозицією робочої групи педуніверситету було прийняте рішення здійснити перейменування у декілька етапів, спочатку ж взятися за основний пласт.
Попередньо на перейменування виявлено близько 400-т вулиць. "Це дуже великий пласт роботи, - наголошує науковець. - Для порівняння, у процесі декомунізації 2016 року у Кривому Розі підлягало перейменуванню 252 топоніми, тобто, вдвічі менше. Всього ж у Кривому Розі близько 1520 назв.
Під час обговорення на засіданні робочої групи йшлося про те, що у процесі зміни назв слід забезпечити науковий підхід - увічнити імена Українських героїв, відновити історичні назви, відновити місцеві топонімічні назви, увічнити імена місцевих діячів - діячів Криворіжжя, які зробили певний внесок у розвиток міста. Водночас у цьому процесі має бути врахована містобудівельна специфіка (детальніше про це слухайте на відео - нижче).
Наступне засідання тимчасової робочої групи заплановане на понеділок, 9 травня. До того часу райони мають подати їй перелік об'єктів топоніміки, котрі підлягають перейменуванню.