• Головна
  • Цікаві факти про зуби мудрості
Новини компаній
16:00, 29 червня 2022 р.

Цікаві факти про зуби мудрості

Новини компаній

Прорізування зубів у більшості людей асоціюється виключно з малюками. Але всі “принади” цього процесу сповна відчувають і дорослі в 16-24 років, коли прорізуються зуби мудрості, вони ж — вісімки або треті моляри. Як не дивно, але навколо них існує чимало міфів, забобонів, цікавих фактів.

Цікаві факти про зуби мудрості , фото-1

Приклад: в народі вважається, що дорослий, у якого прорізались усі 4 зуби мудрості, має винятково міцний зв’язок із родом та вважається його заступником, охоронцем.

У Японії зуби мудрості називають “зубами любові”. Романтичну назву просто пояснити. Етап їх прорізування припадає на вік 16-25 років, коли більшість людей зустрічає своє кохання, одружується. Але і тут є виключення. У стоматології задокументований факт, коли найстаршому пацієнту, у якого почали різатися треті моляри, виповнилось 94 роки.

Вісімки — це єдині зуби, зачатки яких формуються не в ембріональний період, а у віці 4-5 років. Тому при панорамному знімку щелепи підлітка стоматолог уже може визначити, чи має пацієнт зачатки третіх молярів, чи ні.

Коли спостерігаються проблеми із зубами мудрості

На практиці 90% пацієнтів, у яких сформувалися зачатки третіх молярів, потребують видалення зубів мудрості через наявність показань до цього. Для сучасної людини вісімки стали рудиментами, для яких немає місця на щелепі. Зміна раціону, відсутність потреби постійно споживати грубу їжу без термічної обробки нівелювали роль третього моляру у зубному ряду — джерело: стоматологія Осадчого.

Через брак місця вісімка може травмувати сьомий зуб при прорізуванні. А після прорізування за таким зубом складно доглядати, лікувати у разі потреби. Біля третього моляру часто утворюються “кишені”, де скупчуються залишки їжі, розмножуються бактерії. Такі хронічні джерела інфекції провокую розвиток запальних процесів ЛОР органів, серцево-судинної та ендокринної систем.

Цікаві факти про зуби мудрості , фото-2

У разі, коли зуб мудрості прорізується на своєму місці, у правильному вертикальному положенні, часто провокує запалення ясневого капюшону. Проблема доволі болюча і вимагає виключно оперативного втручання (розрізання капюшону з подальшим видаленням третього моляру).

Показання та протипоказання щодо видалення зубу мудрості

Показаннями до екстракції третього моляру є:

  • аномальне розташування зуба (“лежаче”, з проекцією коронки зуба до суглобу нижньої щелепи);

  • відсутність місця у щелепі для зуба;

  • набряк (перикоронарит);

  • біль;

  • відсутність антагоніста. Тобто, якщо пацієнту видаляють третій нижній моляр зліва, то видалення потребує права вісімка. Це робиться для забезпечення рівномірного навантаження на скронево-нижньощелепний суглоб. Інакше можливе виникнення головних болей, труднощів при жуванні та відкушуванні.

Протипоказання до видалення зубу мудрості:

  • перший триместр та останній місяць вагітності;

  • гострий лейкоз;

  • гостре порушення мозкового кровообігу;

  • інфекційні та вірусні респіраторні захворювання;

  • хвороби нирок;

  • серцево-судинні захворювання в період загострення.

Як видаляється зуб мудрості

Екстракція третього моляру — повноцінна стоматологічна операція, яку виконує стоматолог-хірург. Лікар скальпелем надрізує ясну в проекції зуба з подальшим оголенням стінки ложа. Коронка зуба розрізається фрезою на частини, витягується. Перерізуються зв’язки, що утримують моляр у щелепі, видаляється коріння.

Хірург промиває операційне поле, тампонує йодоформною турундою лунку, накладає шви.

Всі маніпуляції проводяться із застосуванням анестезії, а процедура видалення зуба мудрості в залежності від складності випадку триває до 45 хв.

Реабілітація після видалення зуба мудрості

Процес загоєння після екстракції залежить від кількості розрізів, наявності нагноєння та ретельності дотримання пацієнтом рекомендацій. Після процедури забороняється:

  • відвідувати лазню, приймати гарячу ванну впродовж 7 днів;

  • їсти або пити у перші 3 години після процедури;

  • самостійно видаляти тампонаду із лунки;

  • чистити лунку після видалення зуба ірригатором, зубною щіткою.

Процес відновлення в нормі триває 7-10 днів. Стоматолог призначає пацієнту контрольний візит на 7 день після маніпуляції для оцінки темпів загоєння, стану ясен.

Медична статистика констатує, що у половини дорослого населення планети ніколи не прорізуються зуби мудрості і навіть немає їх зачатків. А значить, їм не доведеться переживати дискомфорт при прорізуванні восьмих зубів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...