Чим загрожують криворіжцям борги за комуналку
Як повідомляють в управляючій компанії “ДомКом”, криворіжці заборгували за послугу управління більше 20 млн грн., що вже зараз формує загрозливу картину майбутнього опалювального сезону. Отже, який вихід із цієї ситуації пропонує управляюча компанія?
Минулої зими Кривий Ріг зіткнувся із безпрецедентною кількістю аварій на міських мережах теплопостачання. Якщо теплопостачання з міських мереж не здійснюється, то слюсарі, що обслуговують будинки, не можуть зарадити цьому. Проте в управлінні ДомКом є також будинки, в яких саме внутрішньобудинкові труби потребують заміни, адреси, де аварійна служба була частим гостем, де для ліквідації свищів необхідно було ставити хомути. Після завершення опалювального сезону в нормі передбачається заміна таких трубопроводів. Але, на жаль, більшість таких будинків - боржники, і борги на деяких адресах вимірюються в сотнях тисяч гривень.
Всі ремонтні роботи в будинках, якими опікується “ДомКом” у Кривому Розі, виконуються за рахунок накопичень на будинках. Комунальники вже зараз готуються до наступного опалювального сезону. Необхідно вже зараз замінювати трубопроводи теплопостачання у будинках, щоб бути готовими вчасно.
Негативні наслідки заборгованості будинку
Мешканці будинків, де немає можливості проводити планові поточні ремонти, частіше стикаються з аварійним ситуаціями. Будинок старіє, мережі зношуються, а планове оновлення не проводиться.
В складних умовах воєнного часу, загрози відключень електропостачання, ворожих атак тощо, важливо робити все залежне від себе, щоб убезпечити себе і свою сімʼю принаймні від комунальних негараздів. Для мешканців багатоквартирних будинків це означає переконатися в тому, що мережі вашого будинку готові до зими і не підведуть у відповідальний момент.
В Кривому Розі до війни проводили багато міських конкурсів на фінансування ремонтів. Безумовно, немає причин припускати, що після Перемоги такі програми не будуть продовжені. Зазвичай першою умовою до будинків-учасників є відсутність боргів за будь-які житлово-комунальні послуги. За багато років 50 будинків “ДомКом” взяли участь у таких програмах і отримали фінансування ремонтних робіт з підвищення енергоефективності. Їх мешканці живуть тепер в будинках з якісними енергоефективними вікнами у підʼїздах, із сучасною електропроводкою, надійними вхідними дверима та іншими конструктивними елементами. І коли країна повернеться до мирного життя, ті будинки, мешканці яких накопичили суттєві борги, навряд чи зможуть взяти активну участь в подібних програмах та отримати фінансування оновлення будинку.
Який вихід із ситуації
Єдиним правильним виходом є погашення заборгованості. В компанії зазначають, що розуміють, наскільки непрості часи настали, що не у всіх мешканців є можливість вчасно оплачувати послуги управління. Тому в “ДомКом” нагадали про можливість укладати договір про реструктуризацію боргу. Таким чином погашення боргу буде розбите на певний період, який визначається індивідуально в залежності від ситуації. Таким чином виплата боргу менше битиме по кишені користувачу послуг, але в той же час мешканець, який підписав договір про реструктуризацію, не ризикує втратити субсидію, яку, як відомо, забирають у боржників.
Для того щоб укласти договір про реструктуризацію, ви можете звернутися до управляючої компанії безпосереднього. Для цього треба зателефонувати за номером гарячої лінії +380676362768, домовитись про зручний час і і відвідати офіс для укладання договору. З собою треба мати лише ідентифікаційний код і паспорт.