Журналісти знайшли завищені ціни у кошторисі будівництва чергової "підземної школи" у Кривому Розі
Фото пресслужби Криворізького міськвиконкому ілюстративне
Цьогоріч під футбольним полем ліцею №113 по вул. Оцерклевича, 39-А мають збудувати підземне протирадіаційне укриття на 300 осіб площею 1 006 кв. м. Зокрема передбачені приміщення для переховування дітей, основний та аварійний входи з однокамерними тамбур-шлюзами, жіночий та чоловічий санвузли, універсальна кабіна для маломобільних груп населення, кабіна особистої гігієни, буфет з обладнанням, приміщення для зберігання продуктів харчування, запасу води, забрудненого верхнього одягу і відходів, медпункт, електрощитова, венткамера, пункт керування і пожежний пост.
Як повідомляють Наші Гроші, проект виконало ТОВ «Проектбудвишукування», а позитивний експертний звіт видало ТОВ «УК Експертиза».
При цьому видання зазначає, що ціни деяких вагомих будматеріалів у підсумкових відомостях ресурсів суттєво вищі від ринкових.
Наприклад, гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю класу А-ІІІ діаметром 8-32 мм врахована по 53 204-53 991 грн/т (тут і далі ціни вказано з ПДВ).
Днями на тендері Підгородненської міськради Дніпровського району щодо будівництва укриття така арматура класу А-ІІІ діаметром 12-40 мм коштувала 34 402-37 773 грн/т. Фірма «Iron World» продає таку арматуру по 28 450 грн/т (31 864 грн/т по безналу), а фірма «Сталь Союз» – по 28 500 грн/т. На сайті компанії «Метінвест-СМЦ» така арматура зараз коштує 31 120-31 720 грн/т. У середньому це на третину дешевше.
Двокомпонентна епоксидна ґрунтовка Ceresit CF 87 коштує 1 769 грн/кг. Однак в інтернет-магазинах її можна знайти у продажу по 1 172–1 290 грн/кг, тобто на 27-34% дешевше.
Двокомпонентне епоксидне самовирівнювальне покриття для підлог Ceresit CF 70 враховане по 2 539 грн/кг. Тоді як на ринку його пропонують по 1 841 грн/кг, що на 28% дешевше.
Мастика МБК-Г коштує 147 грн/кг, а МБ-50 – 151 грн/кг. Український виробник «Ореол-1» продає першу втричі дешевше – по 40 грн/кг, а другу вдвічі дешевше – по 60 грн/кг. І на згаданому тендері в Підгородному мастика МБ-50 коштувала 69 грн/кг, що вдвічі дешевше.
"Наші гроші" зауважують, що на згаданих позиціях переплата може сягати 7,74 млн грн. Цього вистачило би на 13 портативних засобів РЕБ Квертус AD Kraken U, які днями замовило Дніпро по 591 тисячі гривень.
Договірна ціна динамічна, тобто платити можуть по цінах, що відрізняються від кошторису.
Пояснювальна записка не оприлюднена, тому середньомісячна зарплата для будівельних, монтажних i ремонтних робіт при середньомісячній нормі тривалості робочого часу 167 людино-години і розряді робіт 3,8 невідома. За основними двома локальними кошторисами на загальнобудівельні роботи, вона складає близько 16-19 тисяч гривень. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії нижчий – 15 433 гривень, а середня зарплата за вакансіями у будівництві на сайті «Work.ua» у Кривому Розі вища – 20 000 гривень.
Також видання наголошує, що фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них треба було принести аналогічний договір про будівництво, реконструкцію або капремонт і мати дохід за 2023 рік не менше 50% очікуваної вартості закупівлі, тобто 31,41 млн гривень. Ще вимагалось підтвердити наявність вимірювальної лабораторії та надати свідоцтво про те, що за результатами аудиту стан системи вимірювань відповідає ДСТУ ISO 10012:2005 «Системи керування вимірюваннями. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання».
Крім того, замовник встановив мінімальну кількість працівників певних спеціальностей, серед них сертифікований головний інженер.
Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради очолює Валерій Катькін, який у 2020 році обрався депутатом Центрально-Міської районної ради від партії «Блок Вілкула «Українська перспектива». Уповноваженою особою є Сергій Калман.
Місцевою фірмою «Сапсан-КР» володіє та керує Богдан Лиманський, який також є ФОПом із будівельними і торгівельними видами діяльності.
Загалом, зазначає видання, із 2016 року фірма "Сапсан-КР" "натендерила", переважно в нинішнього замовника, 383,81 млн гривень. Зокрема, 51,50 млн гривень - на укриття гімназії №84 та 57,65 млн гривень на укриття ліцею №123, де ціни цих самих матеріалів так само перевищували ринкові ціни. Причому після публікації «Dozorro» про останній тендер було розпочате кримінальне провадження.
Нагадаємо, днями пресслужба Криворізького міськвиконкому повідомила, що у Кривому Розі продовжуються роботи зі створення та ремонту укриттів. Повідомлялось, що вже створено 211 укриттів (у школах, дитячих садках та позашкільних закладах), які отримали дозвіл від ДСНС України. Зараз тривають роботи на трьох складних проєктах з будівництва «підземних шкіл» та ремонт 7 підвальних приміщень закладів освіти під створення укриттів. А в. о. міського голови Юрій Вілкул провів на базі одного із закладів освіти міста виїзну нараду щодо будівництва нового протирадіаційного укриття.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News