Майстерки, театралізації, співи: у Кривому Розі весело, смачно і духовно провели "Андріївські вечорниці", - ФОТО
У Кривому Розі пластуни і вихованці Культурно - громадського центру "Шелтер Плюс" організували "Андріївські вечорниці. У програмі заходу були традиційні пластові шикування, театралізація українських традицій, виконання пісень біля "ватри", жартівливі гадання тощо.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на інформацію КГЦ "Шелтер Плюс".
Зазначається що "Андріївські вечорниці" — це свято апостола Андрія. До приходу християнства на наші землі, традиційно на свято Андрія були дівочо-парубочі гуляння, влаштовувалися вечорниці. Танці, ігри, забави, веселощі, розваги, спільна вечеря — привід, аби зібратися неодруженій молоді
Пластуни щороку організовують Андріївські вечорниці, щоб поєднати вшанування апостола Андрія та народні традиції, адже Пласт — це середовище, в якому навчаються любити і шанувати українську мову, звичаї і традиції.
Цього року юнацький пластовий гурток "Медоїди" та ПЛАСТ Кривий Ріг посилили Театральна студія "Ті самі гойдалки" та Криворізька музична школа №10 Folk Kolo «Крок».
Тож програма Вечорниць була більш ніж насиченою:
традиційне Пластове відкриття, гутірка від Романа Морозов про святого Андрія;
театралізація "Прабабусина скриня", пісні, "кусання калити", танці: "Метелиця", "Хрущ", "Гречаники";
майстерка з виготовлення солом'яного Різдвяного «павука»;
вечеря з Баношом (кукурудзяна каша, зварена на вершках та заправлена шкварками, грибами та бринзою та Узваром із сушених фруктів і ягід;
далі були жартивливі "гадання" пригощання голодного собаки та частування півня, аби показати, що доля людини залежить від самої людини;
співання народних, повстанських, релігійних пісень біля "ватри".
Завершилися Вечорниці пізньої ночі переглядом українського історичного фільму «Толока», екранізація Шевченкової балади «У тієї Катерини хата на помості…» режисера Михайла Іллєнка.
"Пластун Вірний Богу, тому пластуни зробили не просто веселий пластовий "двіж", але ще і дослідили історію Андрія Першозваного, який проповідував у Скіфії – землі, на якій пізніше постала наша Русь-Україна. Із його уст наші пращури дізналися про Бога та Його чудеса, завдяки йому вони наверталися до Христа – про це є свідчення давніх християнських істориків. Стародавній літопис «Повість минулих літ» також оповідає про подорож апостола Андрія: «І прибув він до гирла Дніпрового, а звідти вирушив угору по Дніпру. І сталося, що він прибув і зупинився під горами на березі. А ранком, уставши, промовив він до учнів, що були з ним: «Бачите ви гори ці? На горах цих засяє благодать Божа, буде місто велике і багато церков здвигне тут Бог». І піднявся він на гори ці, поблагословив їх, помолився Богу і зійшов з гори цієї, де пізніше виріс Київ».
В пластовій домівці Шелтер Плюс було всю ніч весело, смачно і духовно — були і Андрій і гуляння", - розповіли організатори.
Фото з Facebook-сторінки Культурно - громадського центру "Шелтер Плюс"
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.