• Головна
  • Першочергового звільнення важкопоранених в Оленівці і визнання 28 липня Днем жалоби вимагали криворіжці у Києві, - ВІДЕО
16:05, Сьогодні

Першочергового звільнення важкопоранених в Оленівці і визнання 28 липня Днем жалоби вимагали криворіжці у Києві, - ВІДЕО

Першочергового звільнення важкопоранених в Оленівці і визнання 28 липня Днем жалоби вимагали криворіжці у Києві, - ВІДЕО

Днями "Спільнота Оленівки" провела акцію-протест під Верховною Радою України з нагадуванням, що минає два з половиною роки з дня теракту в Оленівці, але поранені й досі в полоні, Дня жалоби за загиблими у полоні також й досі немає.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на публікацію Olenivka Community у соцмережах та відеосюжет ТСН.

Звільнити важко поранених в Оленівці азовців і визнати дату теракту в цій колонії Днем жалоби. Із такими вимогами під Верховну Раду зранку 9 січня прийшли рідні захисників гарнізону Маріуполь, які й досі у полоні. Серед організаторів та учасників акції були і криворіжці.

Вони нагадали, що в ніч проти 29 липня 2022 росіяни підірвали один із бараків в в Оленівській колонії, куди за день до цього переселили 193 азовців. Понад 50 людей тоді загинули, решта зазнали поранень. 70 азовців вийшли звідти із важкими травмами.

За понад два з половиною роки з моменту виходу захисників гарнізону Маріуполь, з тих, хто постраждав в Оленівському бараці, вдалося звільнити лише три десятки азовців. Тож під час акції в урядовому кварталі рідні полонених вимагали першочергово витягати з полону саме поранених тоді в Оленівці.

"Тут ми з вимогою, щоб нас почули, прийняли законопроєкт 10188 і першочергово повертали полонених так, як має бути згідно з Женевськими конвенціями, тобто, спочатку мають звільняти важкопоранених", - наголосила співорганізаторка акції - жителька Кривого Рогу Анастасія Гондюл, дружина азовця Артема Гондюла - одного з тих, хто був поранений в оленівському бараці.

Довідково:

законопроєктом 10188 передбачається встановлення 28 липня офіційного Дня пам'яті на загальнодержавному рівні.

"Заради збереження та гідного вшанування пам’яті, а також, увічнення героїзму Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань, та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні необхідно започаткувати 28 липня - День пам`яті на державному рівні", - йдеться у Пояснювальній записці до законопроєкту.

Також в ній зазначається, що вшанування Дня пам’яті Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні, є важливою частиною роботи суспільства над збереженням історичної пам'яті та висвітлення трагічних подій минулого. Цей день надасть можливість вшановувати подвиги всіх, хто брав участь у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та потрапив у полон і став жертвою жорстокого насильства, зокрема під час окупації та агресії російської федерації.

Наголошується, що День пам'яті дозволить сім'ям загиблих виразити свою скорботу, а громадянам вдячність за жертву Захисників та Захисниць, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб. Це може бути частиною процесу відновлення та підтримки для сімей загиблих. Також, цей день буде нагадувати суспільству про важливість миру і безпеки, та що свобода – це найвища цінність і, на жаль, вона вимагає жертв, а також сприятиме розвитку патріотичних почуттів серед громадян і надихати їх до підтримки військових та підтримки заходів національної безпеки.

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #війна #полон #азовці #оленівка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...