![](https://s.0564.ua/section/logo/upload/pers/12/logo.png?20250217)
Попри позицію спільноти родин загиблих воїнів, міська рада Кривого Рогу прийняла рішення "з 50-ма тисячами", - депутатка Шишка
![Попри позицію спільноти родин загиблих воїнів, міська рада Кривого ... Попри позицію спільноти родин загиблих воїнів, міська рада Кривого Рогу прийняла рішення "з 50-ма тисячами", - депутатка Шишка](/dist-assets/images/cap.jpg)
Криворізька міська рада підтримала рішення про внесення змін до програми соціальної підтримки населення, яким у тому числі передбачається виділення по 50 тисяч гривень родинам загиблих воїнів, котрі поховані у секторі почесних поховань Центрального кладовища. Проти цього рішення проголосували 2 депутати, ще 2 утримались.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на коментар депутатки міськради Наталі Шишки.
Вона пояснила, що її голос - серед тих, хто "утримався".
"Я утрималася тільки тому, що в одному тому і тому ж проєкті рішення закладені і по 50 000 грн на надгробки, і гроші на матеріальну допомогу мешканцям міста, які постраждали від ракетних ударів. Тому я двічі - і на засіданні спільних депутатських комісій, і під час пленарного засідання - сказала про те, що до інших пунктів цього проєкту рішення у мене немає жодних зауважень і жодних застережень. Однак, я не можу підтримати цей проєкт рішення тому, що я категорично проти пункту 1.7, яким передбачається у загальній сумі понад 50 мільйонів гривень на встановлення надгробків.
Свою позицію я обгрунтувала у виступі, наголосивши, що цим проєктом рішення "у обгортці" надання матеріальної допомоги родинам загиблих на встановлення надгробків, у міській раді фактично запропоновано легітимізувати відмову від реалізації проєкту будівництва Меморіалу у секторі почесних поховань Центрального кладовища у частині встановлення надмогильних споруд. Тому що це вбиває саму ідею меморіального однострою і перетворює сектор військових поховань на звичайний цвинтар", - зазначила Шишка.
Вона також додала, що у сесійній залі говорила про те, що "чиновники (той, хто ними верховодить), просто втратили інтерес до подальшого будівництва Меморіалу після порушення двох кримінальних справ за фактами незакінченого замаху на розтрату бюджетних коштів у великих розмірах під час воєнного стану та завищення цін на граніт у проєктно-кошторисній документації".
На думку депутатки, чиновники, які провалили комунікацію з родинами, тепер шукають винних, щоб перекласти власну відповідальність на інших.
"Я звернула увагу колег, що Кривий Ріг, мабуть, став першим містом, де громадяни відмовились від матеріальної допомоги на користь суспільно - важливої справи. Це ми бачили і 22 січня, і сьогодні, 29 січня, під час пікетів під міською радою. Але чиновники кажуть, що це не родини пікетують міськраду, а вони (чиновники) у такий спосіб "обговорюють питання будівництва Меморіалу"", - коментує Наталя Шишка, резюмуючи:
"Проблема не в тому, що спільнота родин загиблих воїнів не порозумілась між собою. Проблема у тому, що не порозумілись спільнота і влада: якщо одна сторона буде думати про комерційну маржу, а друга - про культуру меморіалізації, то вони ніколи не домовляться. А якщо обидві сторони думатимуть про культуру меморіалізації, перейматися нею, то вони завжди домовляться".
За словами Наталі Шишки у сесійній залі були присутні представники спільноти загиблих, зокрема Тетяна Різниченко - мати загиблого бойового медика Олексія Різниченка. Пані Тетяна донесла до депутатів позицію спільноти родин загиблих захисників України щодо необхідності будівництва Меморіалу військових поховань, наголосивши на хибності шляху, який передбачено підготовленим проєктом рішення.
Попри всі аргументи, висловлені родинами загиблих воїнів, депутатська більшість у міській раді підтримала проєкт рішення, запропонований міською владою.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News