
"Ми змушені кричати про неповагу влади до загиблих Героїв!": криворіжці вимагають від міськради скасувати рішення, яке "вбиває ідею меморіалу", - ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

ГО "Спільнота родин криворізьких Героїв" (надалі - Спільнота) вимагає від Криворізької міської ради відмінити рішення про виділення матеріальної допомоги в частині виділення коштів на самостійне виготовлення та встановлення надмогильних споруд у Секторі почесних військових поховань Центрального кладовища Кривого Рогу та повернутися до створення повноцінного Меморіалу з урахуванням думки родин загиблих воїнів.
Про це йдеться у відкритому листі зазначеної громадської організації до засобів масової інформації та усіх зацікавлених сторін, який оприлюднила Катерина Станкевич - сестра загиблого захисника України.
"Ми змушені кричати про байдужість і неповагу влади до загиблих Героїв!", - зазначила Катерина на Facebook-сторінці Спільноти. - Ми боремося за гідне вшанування полеглих, за повагу до них і їхніх сімей, за те, що в майбутньому стане історією. Ми прагнемо, щоб військове поховання лишилося дійсно військовим навіть через багато років, і щоб його не ототожнювали з радянщиною через невдало обраний сьогодні метеріал і неналежне виконання. Ми не маємо права закривати очі на свавілля. Це знищує нашу історію в майбутньому".
Оприлюдненим листом представники спільноти родин загиблих захисників України висловлюють категоричну незгоду із рішенням Криворізької міської ради від 29 січня цього року, яким передбачено виділення по 50 тисяч гривень користувачам могил у Секторі почесних військових поховань для самостійного виготовлення і встановлення надмогильних споруд.
Автори листа переконані, що саме місця поховання є основою та ключовою частиною Меморіального комплексу, а не інші його елементи, як то - каплиця та паркан, будівництво яких наразі триває. Адже досвід інших міст та країн переконує, що надмогильні споруди мають бути однаковими для усіх Героїв, незалежно від їхнього статусу, посади чи звання у війську.
"Однострій - основа військових поховань по всьому світу!", - заявили автори листа.
Вони нагадали, що саме про такий Меморіал - з однаковими надмогильними спорудами, йшлося під час спілкування з рідними загиблих захисників у 2022 році. Однак через незгоду спільноти з окремими рішеннями, передбаченими проєктом Меморіалу, розробленим місцевою владою, комунікація між сторонами - місцевою владою та спільнотою родин загиблих воїнів - завершилась тим, що міська рада прийняла рішення, яке вбиває саму ідею створення Меморіалу з урахуванням європейського та світового досвіду меморіалізації.
Жодні зустрічі, спілкування, звернення та зауваження від рідних полеглих Героїв до різних установ та посадовців не вплинули на рішення, яке прийняла міська рада. Прийняття рішень без обговорення з рідними загиблих воїнів викликало у них обурення і змусило шукати шляхив пливу на таку ситуацію.
"Меморіальний комплекс будують на століття, і тут знайдуть свій останній спочинок декілька поколінь українських військових, які віддали життя за незалежність України. Цей комплекст створюється також і для майбутніх поколінь, як нагадування про ціну незалежності України"..., - зазначається у листі і наголошується, що вперше у Кривому Розі ця локація (Сектор почесних військових поховань) може закласти початок новій та гідній культурі військових поховань.
Спільнота вважає, що влада уникає якісної та відвертої комунікації з родинами, що спричиняє посилення соціальної напруги.
Стежте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News