
Спроба підняти російський триколор над міськрадою, велелюдний мітинг небайдужих, місто включилося в оборону: події 2 березня у Кривому Розі і країні, - ФОТО, ВІДЕО

2 березня у 2014 році три президенти України закликали владу розірвати Харківські угоди. У Кривому Розі була спроба підняти російський прапор, якій завадили криворізькі активісти. Цього ж дня у центрі міста відбувся велелюдний мітинг небайдужих громадян міста, на якому засудили введення російських військ до Криму.
У 2017 році у міськвиконкомі проходили обшуки. У 2021 році цього дня розпочалась масова вакцинація населення від ковіду. А у 2022 році у Кривому Розі організовували харчування тероборонівців, у місті зявились бігборди про "руський воєнний корабель".
Через рік, у 2023 році, криворізький осередок "Центурії" оприлюднив звернення до Служби безпеки України, депутатів Криворізької міської ради та членів виконкому Криворізької міської ради, у якому порушили питання щодо зменшення впливу "клану Вілкулів", демонтажу пам'ятників, пов'язаних з історією російської імперії, відновленню пам'ятного знаку Корнію Речмидилу та перейменування вулиць міста на честь Українських захисників.
Також 2 березня наше місто разом з усією країною продовжувало боротьбу за державність та незалежність. Як це було, читайте у огляді сайту 0564.ua.
Що відбувалось 2 березня у попередні роки у Кривому Розі та країні:
2 березня 2014 року - Ігор Коломойський погодився стати керівником Дніпропетровської облдержадміністрації. Як повідомляв тоді екс-очільник МВС Юрій Луценко, саме велися переговори з іншими представниками великогобізнесу і олігархами для того, щоб вони очолили області Південно-Східних регіонів України. Мета - стабілізувати ситуацію там, використовуючи не тільки державні, а й приватні ресурси для єдності України.
Як відомо, 7 вересня 2023 року детективи НАБУ за погодження керівника САП повідомили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» Ігорю Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн. А через тиждень Коломойський отримав нову підозру - цього разу від СБУ. Нині олігарх перебуває під арештом. З 2 вересня 2023 року олігарх перебуває під вартою.
2 березня 2014 року - Три президенти України закликали владу розірвати харківські угоди про базування Чорноморського флоту Росії в Криму, підписані Дмитром Медведєвим та Віктором Януковичем у 2010 році. Про це йдеться у спільній заяві президентів Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка, переданій "Українській правді" у суботу ввечері.
2 березня 2014 року близько 10-ї ранку біля входу до міськвиконкому зібралася група молодих людей, яка мала намір підняти російський триколор на флагштоку біля будівлі. Громадські активісти, які всю ніч чергували на площі, завадили цьому. Обійшлося без застосування сили, як повідомляє учасник подій, "з ними поговорили". Група разом із прапором відійшла у бік, хто вони – хлопці не повідомляють, просто, мовляв, "хотіли заявити, що підтримують введення російських військ в Україну". Міліції на площі не було, а вхід до міськвиконкому охороняв пост "Муніципальної гвардії".
2 березня 2014 року На мітингу, у якому взяли участь громадські організації Кривого Рогу, представники наукової інтелігенції міста, представники політичних партій ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", партії "Удар", криворіжці категорично засудили введення російських військ до Криму.
Близько 12:00 на кільці 95 Кварталу кілька тисяч криворіжців зібралися на мітинг на підтримку цілісності України. Мітинг розпочався з виступу однієї із лідерок криворізького Майдану Ірини Туровської. У своїй заяві вона засудила російське вторгнення в Україну та закликала всіх криворіжців, незалежно від політичних переконань, об'єднатися у підтримці цілісності нашої держави. На мітингу можна було побачити прапори ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", партії "Удар". Виступаючі закликали росіян не піднімати зброю проти своїх братів, не дати залучити себе до кривавої авантюри. Мітингувальники скандували: "Путін - геть!". Задля захисту спокою в місті було запропоновано на базі "Самооборони Майдану" створювати групи підтримки порядку. Учасник мітингу також звернули увагу, що у протестах проти російського військового вторгнення не брала участі "Партія регіонів", хоча біля виконкому, в якому переважна більшість "регіоналів", була спроба підняти прапор чужої країни.
Після завершення мітингу, близько 14:00, колона мітингувальників вийшла на проспект Металургів та попрямувала до міськвиконкому. Люди скандували "Путін геть із України!" "Кривий Ріг, вставай!" "Вілкул-геть!".
2 березня 2014 року в ефірі ТСН тодішній шоумен Володимир Зеленський закликав Януковича згадати, що він - сильна людина і відійти в бік. "Ви більше не президент - так вирішив народ нашої країни", - заявив Зеленський. Водночас він закликав нову владу відчепитися від людей на сході України та в Криму - дати їм законні підстави говорити російською.
2 березня 2014 рік - Ринат Ахметов закликав всіх співгромадян до об'єднання заради цілісної та неподільної України.
2 березня 2015 року - до Кривого Рогу приїхала робоча група від Генпрокуратури України. У Кривому Розі під будівлею прокуратури Кривого Рогу зібралося кількадесят мешканців міста для зустрічі з представниками робочої групи. Активістка Ірина Туровська напередодні закликала всіх, хто має аргументовані докази порушення закону органами місцевого самоврядування, бути на 9:00 біля прокуратури міста на вул. Леніна (нині - Святомиколаївська). При цьому додала, що заява має бути оформлена письмово.
Учасників пікету під будівлею прокуратури запросили до конференц-зали на бесіду з представниками робочої групи.
2 березня 2015 року - Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про звернення до ООН та ЄС щодо запровадження миротворців до України. Відповідний указ №116/2015 оприлюднено прес-службою глави української держави.
2 березня 2015 року ми писали навчання криворізькими бійцями 14-го запасного батальйону ДУК "Правий Сектор" криворіжців, які вже бували на заняттях і могли перейти до більш серйозних навантажень. Приблизно 30 містян взяли участь у навчанні, яке проходило у занедбаній будівлі. Тренували цивільних бійці ДУКу, які прибули із зони АТО.

2 березня 2015 рокупредставники громадських організацій та політичних партій міста прийшли до кабінету в.о. начальника державної земельної агенції Криворізького району Євгена Кузьменка та просили його написати заяву про відставку. Як заявляли активісти, Євген Кузьменко не лише обійняв цю посаду незаконним шляхом, але й впроваджував корупційні схеми та механізми у Держземагентстві Криворізького району. На прохання криворіжців написати заяву він відповів відмовою.
2 березня 2015 року близько 30 криворіжців прийшли у прокуратуру для зустрічі з представниками робочої групи Генеральної прокуратури України, відрядженої до Кривого Рогу. Як зазначив тоді керівник групи Генпрокуратури Денис Дерюгін, слідчу комісію сформовано зі спеціалістів для перевірки тих напрямів діяльності прокуратури, які озвучили криворізькі активісти у Києві. Яким був перелік питань, які озвучили представники громадськості Кривого Рогу на зустрічі із заступником Генпрокурора України В.П. Гузирем, читайте у публікації.
2 березня 2015 рокуми писали про те, що першого березня 2015 року криворізька міська організація ВО «Батьківщина» провела акцію на підтримку Надії Савченко під гаслами – "За Україну! За мир! За Надію Савченко!".
2 березня 2016 року - ми писали про те. що Дзержинський районний суд своєю ухвалою від 26 лютого відкрив провадження в адміністративній справі за позовом депутатів міськради Юрія Мілобога, Антона Петрухіна, Людмили Бурман, Наталії Шишки та Василини Нікульникової в особі адвоката Галини Стригунової до Криворізької міської ради та Криворізького міського голови. Як повідомляла тоді сайту 0564 Галина Стригунова, йшлося про рішення міськради від 24 грудня 2015 року "Про утворення виконавчого комітету міської ради та затвердження її складу", яким міська рада не лише утворила та затвердила персональний склад виконкому міськради, а й призначив на посади першого заступника, ще 6 заступників та керуючу. У позові депутатів йшлося про порушення передбачених законодавством процедур призначення на посади заступників у міськвиконкомі, що у цьому випадку призвело до порушення прозорості процесу як головного демократичного принципу роботи органів місцевого самоврядування та позбавлення можливості рівного доступу до служби у міській раді.
2 березня 2016 року Генпрокуратура України публічно запрошувала експрезидента Віктора Януковича, який вже знаходився у росії, з'явитися для участі у проведенні слідчих дій у межах відкритого проти нього кримінального провадження. Тодішній Генпрокурор Владислав Куценко заявив, що Генпрокуратура підготувала втікачу сексуальний подарунок.
2 березня 2016 року на засіданні Кабмін затвердив Державну цільову програму розвитку аеропортів на період до 2023 року, до якої увійшли 17 аеропортів України, зокрема КП "Криворізький міжнародний аеропорт Кривий Ріг". Це начебто мало підвищити ефективність управління майном, посприяти розвитку авіаційних перевезень, а також справити позитивний економічний ефект на розвиток усіх регіонів України.
2 березня 2016 року - Міністерство фінансів України вперше за роки незалежності нашої країни розпочало комплексну системну перевірку (верифікацію) одержувачів соціальних виплат.
2 березня 2016 року у Тернівському районі Кривого Рогу розпочався монтаж першого у нашому місті пам'ятника воїнам АТО. Скульптором був ... Володимир Токар.
2 березня 2016 року група незалежних журналістів Беллінгкат опублікувала доповідь, в якій звела воєдино свідоцтва з соціальних мереж, що вказують на військовослужбовців 53-ї зенітно-ракетної бригади РФ, тим чи іншим чином причетних до катастрофи Боїнга 777 рейсу MH17, збитого 17 липня 2010 року.
2 березня 2016 року співробітники криворізького міськвиконкому перешкоджали участі депутата від демсил у засіданні "тимчасової робочої групи для заслуховування окремих суб'єктів господарювання комунальної форми власності з питань фінансово-економічних показників діяльності", які цього дня мали заслухати керівників комунальних підприємств "Парковка та реклама", "Криворізька міська друкарня", "Жовтнева районна друкарня", ТРК "Рудана", а також радакції "Червоного гірника" та літературно-мистецького альманаху "Саксагань". На засіданні хотіла бути присутнім депутат міської ради Людмила Бурман. Проте співробітники міськвиконкому приховали від депутата інформацію про місце та час проведення засідання.
"Однак відповідальна особа - начальник управління культури і туризму Наталія Стрига не говорить мені ні дату ні часу події. А заступник міського голови, який є одночасно і заступником голови робочої групи, Андрій Полтавець на запитання, де і коли відбудеться заплановане на сьогодні засідання, відповів, що не володіє ситуацією", - повідомляла того дня Людмила Бурман.
2 березня 2016 року нардеп від "Самопомочі" Семен Семенченко, якого Юрій Мілобог запропонував висунути кандидатом на посаду мера Кривого Рогу, офіційно подав документи до Криворізької міської виборчої комісії. Подавати документи нардеп Семенченко прийшов разом групою прихильників у супроводі охорони.

2 березня 2017 року у Криворізькому міськвиконкомі відбувались обшуки. Співробітники спецслужб заблокували вхід та вихід до приміщень Криворізького міськвиконкому, що розташовані з боку муніципального центру "Віза". Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив того дня на своїй сторінці в соціальній мережі, що обшуки відбуваються не тільки в кабінетах, а й за місцем мешкання та місцями провадження комерційної діяльності директорів та засновників підприємств, причетних до переведення в готівку 200 мільйонів гривень, виділених з бюджету Кривого Рогу.
Пізніше відповідний пресреліз опублікувала і прокуратура Дніпропетровської області.
"Прокуратурою Дніпропетровської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом зловживання службовим становищем та ухиленням від сплати податків з боку представників органів виконавчої влади Криворізької міської ради (ч.2 ст. 364 та ч.1 ст. 212 КК України).
Встановлено, що протягом 2016 року чиновники Криворізької міської ради укладали договори про виконання робіт та послуг за бюджетні кошти (на суму понад 200 млн. грн.), частина яких з метою подальшого освоєння перераховувалася низці фіктивних підприємств, які, у свою чергу, безпідставно формували податковий кредит.
Надалі отримані в такий спосіб кошти розподілялися між посадовими особами органів виконавчої міськради".
Коментуючи ситуацію, що склалася, заступник міського голови Олександр Катриченко тоді зазначив:
«В черговий раз місто приїхали «покошмарити», іншого визначення цьому і не підбереш. Не випадково обрано початок робочого дня, коли співробітники тільки-но прийшли на роботу».
2 березня 2017 рокуу Кривому Розі було анонсовано особистий прийом начальника Управління поліції Дніпропетровської області Ігоря Репешка. З самого ранку перед будівлею Міського відділу поліції зібрався пікет громадян, які протестували проти діяльності на посаді самого Ігоря Репешка. Співробітникам поліції, яких на той час зібрали в актовій залі, було представлено нового начальника поліції Кривого Рогу - Романа Ткаченка.
Це призначення викликало запитання у криворізьких активістів: чому нового начальника поліції Кривого Рогу призначили потихому, без консультацій з громадськістю?

2 березня 2017 року група офіцерів Головного управління НГУ на чолі з командувачем Національної гвардії Юрієм Аллеровим вивчала стан справ у підрозділах військової частини 3011 у Кривому Розі та визначила, яка допомога необхідна для покращення умов виконання службових та службово-бойових завдань, навчання та виховання особового складу.

2 березня 2018 року через нестачу газу в Україні тимчасово закрили навчальні заклади. У Кривому Розі – до 12 березня. За інформацією тодішнього голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва, яка була озвучена у четвер, у зв'язку з невиконанням "Газпромом" своїх контрактних зобов'язань, які були визначені судом, та поверненням передоплати, Нафтогаз зіткнувся з дисбалансом у загальному балансі нашої держави, який становить близько 15-20 млн кубів газу. Українська влада звернулась до українців з проханням протриматись 3 - 4 дні та на газовий шантаж росії відповісти економією газу.
2 березня 2018 року голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив про розірвання контрактів із "Нафтогазом України" на постачання та транзит газу.
2 березня 2019 року- ми писали, що у Центрі протидії корупції попередили - на сайті Верховної Ради 28 лютого з'явився законопроект про покарання за незаконне збагачення, який подала народний депутат Юлія Тимошенко. Згідно із законопроектом, притягнути чиновників до відповідальності за незаконне збагачення буде майже нереально. У законопроекті, запропонованому нардепом, зазначалося: "Придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, незаконність підстав для придбання визнані в судовому порядку, а також передача їм таких активів будь-якій іншій особі".
"Таке формулювання практично унеможливлює притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Адже пропонується два етапи визнання збагачення незаконним. Спочатку суд визнати незаконність підстав придбання активів, а потім по другому колу, керуючись судовим рішенням, знову розслідується те саме діяння", - зазначили в ЦПК.
2 березня 2019 року у Кривому Розі минулого року розгорнулася справжня битва за природоохоронний об'єкт "Балка Північна Червона", де мали намір зробити ще один кар'єр. Завдяки екологам та активним городянам балку тоді вдалося відвоювати. Про це експерт із заповідних територій Криворіжжя Вікторія Тротнер та науковий співробітник «Інституту зоології НАН України» Олексій Василюк розповіли криворізьким журналістам під час брифінгу у "MediaHub".

2 березня 2020 року сотні мешканців Кривого Рогу не змогли вчасно дістатися роботи. Пов'язано це було з тим, що водії маршрутних таксі №323 бунтують та говорять про те, що виконком не дає їм працювати. Як повідомив нашому кореспонденту тоді голова ГО "Всеукраїнське товариство сприяння розвитку пасажирського транспорту" Андрій Заславський, із завтрашнього дня мали на маршрути поставити автобуси на маршрут №3, а сам маршрут №323 взагалі ліквідують, відповідно до нової маршрутної мережі.
2 березня 2021 року - щонайменше півтора десятки народних депутатів оновили свої автопарки за останній рік. Серед нових депутатських авто – Mercedes, Land Cruiser і навіть цінний Rolls-Royсе. Про це йшлося у розслідуванні Анни Калюжної та Вадима Поньки для Bihus.Info. Нове авто – Land Rover Defender – з'явилося і у позафракційного нардепа від Кривого Рогу - "великого друга Ахметова" Дмитра Шпенова. Автомобіль був зареєстрований на компанію ТОВ "Інститут стратегічних досліджень" самого Шпенова і, за словами нардепа, він її орендує у своєї компанії. Цікаво, що за інформацією з відкритих джерел, ця компанія за 2019 рік офіційно заробила лише 9600 гривень чистого прибутку, а за останні 10 років не заробила і половини вартості нового авто депутата. У коментарі журналістам, чому саме це авто, Дмитро Шпенов відповів: "На моєму окрузі ще не дуже добрі дороги".

2 березня 2021 рокуКривий Ріг отримав перші 3 тисячі доз індійської вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Вакцина надійшла в термоконтейнерах і розподілена за медзакладами, за яких створено мобільні бригади, які вакцинуватимуть криворіжан. У вівторок, 2 березня, в амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 журналістам показували, як зберігатиметься вакцина від коронавірусу у Кривому Розі.

Цього ж дня, згідно з графіком, розпочалися перші вакцинації у місті - почали вакцинувати співробітників Криворізької інфекційної лікарні №1.

2 березня 2021 року - під час робочої поїздки до Луганської області Президент України Володимир Зеленський вакцинувався від коронавірусної хвороби COVID-19. Глава держави зробив щеплення на території військового мобільного госпіталю № 59 разом із військовими лікарями та захисниками, які виконують бойові завдання на передовій та вже проходять планову вакцинацію. Вакцинація була зроблена публічно, оскільки в суспільстві з'явилися противники вакцинації - антивакцинатори, що загрожувало поширенням COVID-19. Дехто стверджував, що вакцина шкідлива. Таким чином Зеленський власним прикладом показав безпечність вакцинації.
2 березня 2021 року- У Кривому Розі за добу городяни зібрали тисячу голосів під петицією щодо недопущення закриття Криворізької міської дитячої лікарні №2 (Металургійний район). Петицію було зареєстровано 1 березня на сайті "Розумне місто". Автор петиції – волонтер Юліана Калін. Станом на 2 березня необхідну кількість голосів уже було зібрано. Наразі петицію мають розглянути на сесії міської ради.
2 березня 2021 року Президент України Володимир Зеленський призначив нового голову Криворізької райдержадміністрації - Євгена Ситниченка. Кадрові розпорядження Глави держави оприлюднено на сайті Офісу Президента України. 26 лютого Володимир Зеленський звільнив з посади голови Криворізької райдержадміністрації Антона Ткаченка, який обіймав цю посаду з листопада 2019 року. Цього ж дня було призначено іншого керівника - Євгена Ситниченка, 1980 року народження. Раніше Ситниченко очолював Широківську райдержадміністрацію.

2 березня 2022 року священники УПЦ МП записали звернення до Кирила та Онуфрія, в якому звинуватили патріарха Кирила в потуранні війни, яку розв’язав Путін. Відповідне звернення священники розмістили в YouTube. «Ми вважали вас батьком, а дехто навіть великим господином і Отцем, але ви виявилися гіршим за вітчима. Бог вам суддя» - йшлосяся у відеозверненні. «Через мовчання ви благословили війну» - наголошували отці у зверненні до Онуфрія.
2 березня 2022 року - криворіжців попередили про новий вид провокації ворога Прес-служба Криворозіського міськвиконкому повідомляла:
"Важливо! Перевірена інформація від наших захисників! Друзі, новий вид провокації ворога. Їде машина, на бортах написано "груз 200", за ним транспорт по бортах заставлений ящиками, між цих ящиків люди з автоматами в притул розстрілюють наших військових, представників ТО, цивільне населення. Є такі випадки у Бахмачі. Прохання поширити".
2 березня 2022 року- ГУ ДСНС підготувало борди (41 од.), які розмістили у містах Дніпропетровщини. На бордах написано: "Русский военный корабль, иди на х*й!".

2 березня 2022 рокушколи Кривого Рогу були залучені до організації харчування бійців територіальної оборони. Бійців забезпечували дворазовим гарячим харчуванням. Також педколективи долучалися до плетення захисних сіток.
2 березня 2022 року ізоляція росії набирала обертів після санкцій ЕС, США, Великої Британії, Японії та інших союзників через вторгнення в Україну. Російські активи втрачають у ціні, рубль стрімко знецінюється, компанії йдуть з російського ринку. Підбірку "Що там на російських болотах?" зробив блогер Семен Кременюк, пост опублікований командою Центру протидії корупції.
2 березня 2022 року українці, як ніколи, захотіли до НАТО. Понад 85% українців підтримували на цей час приєднання України до Європейського Союзу. Про це свідчили результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Зазначалося, що підтримка вступу України до ЄС та НАТО найвища за всю історію опитувань. Згідно з даними опитування, 86% підтримують приєднання України до ЄС, 76% - за вступ в НАТО. У порівнянні з довоєнним періодом рівень підтримки вступу до ЄС та НАТО зріс більше ніж на 20 в.п.
2 березня 2022 рокуу Кривому Розі розмістили патріотичні борди з дітьми у вишиванках на фоні Державного прапора України, зі словами подяки нашим Захисникам, а також лозунгами "Слава Україні! Ми переможемо". Крім цього, криворіжці зробили плакати, на яких показують своє ставлення для російських фашистів: "россия иди на х*й", "русский военный корабль, иди на х*й".
2 березня 2022 рокувійськові 14 омбр імені князя Романа Великого і 95 одшбр звільнили Макарів Київської області та закріпилися там.
2 березня 2022 року - за підтримки Міністерства цифрової трансформації України компанія Ajax Systems та ІТ-компанії stfalcon.com випустили застосунок «Повітряна тривога».
2 березня 2022 року на цей час ворог був деморалізований та продовжував нести втрати в особовому складі та військовій техніці. Про це повідомляв Генштаб ЗСУ.
2 березня 2022 року стало відомо, що російські війська планували захопити всю Україну до 6 березня: ЗСУ отримали таємні накази БТГ окупантів.
2 березня 2022 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка вимагає від РФ негайно вивести війська з України.
2 березня 2022 року у Кривому Розі було створено інтерактивну мапу всіх укриттів, куди можна пройти при оголошенні повітряної тривоги
2 березня 2022 року українців попередили про можливу провокацію.
"Якщо побачите по телевізору Зеленського з заявою про капітуляцію, не вірте - це ФЕЙК", - йшлося у повідомленні.
2 березня 2022 рокуза командою ЗСУ криворіжців, які мешкають у Центрально-Міського районі, закликали переїхати до Північних районів міста - Покровського та Тернівського. Щодо мешканців мікрорайонів - Всебратське, Макулан, Весела дача, Миколаївське шосе, «Кірпічний завод» та Військове містечко 33 – переїзд для безпеки було оголошено обов’язковим. На 3 березня була запланована евакуація містян у більш небезпечні райони.
2 березня 2022 року- "Знищуйте тилові колони, які йдуть за бронетехнікою", - закликав українців Міністр оборони. Валентин Резніков звернувся до громадян, які перебували на тимчасово зайнятих ворогом територіях:
"...Звертаюся до громадян, які перебувають на тимчасово зайнятих ворогом територіях. З вашою допомогою наша армія швидше здолає і вижене окупантів. Треба позбавити російські війська тилової підтримки. Не чіпайте танки. Тільки, якщо дуже хочеться. Знищуйте тилові колони. Вони йдуть за колонами з бронетехнікою. Якщо ворог залишиться без палива, боєкомплекту, їжі, інженерної та ремонтної підтримки, він стане безпорадним.
Мисливці. Єгері. Лісники. Ви знаєте кожну стежку і кожен ярок у вашому країні. Це ваш час.
Ворог повинен відчути, що кожен крок без запрошення по українській землі може стати для нього останнім. Треба, щоб в окупанта була тільки одна мотивація – якнайшвидше втікти з нашої країни".
2 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо створення Координаційного штабу з гуманітарних та соціальних питань, який допомагатиме громадянам у подоланні складних життєвих обставин у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.
2 березня 2022 року - під Крутами в Чернігівській області відбувся бій Збройних сил України та територіальної оборони з російськими окупантами. Унаслідок цього сили РФ зазнали “приголомшливої поразки”. Про це повідомила Крутівська громада. За свідченням жителів громади, українська армія знищила приблизно 200 російських солдатів та офіцерів. Тіла загиблих окупантів на двох КамАЗах відвезли в бік Сумської області.
“Через 104 роки українці та росіяни билися знову. Цього разу російська армія зазнала тут приголомшливої поразки”, — йдеться у повідомленні ОТГ.
2 березня 2023 року - вночі росіяни завдали ракетний удар по Запоріжжю: зруйновано 5-типоверховий будинок, є загиблі і поранені, під завалами перебувають люди.

2 березня 2023 року після повномасштабного вторгнення росії в Україну група народних депутатів України, дипломатів, юристів, журналістів і науковців з усього світу запустили петицію про виключення росії з ООН.

2 березня 2023 рокуВерховна Рада України прийняла закон про компенсацію за зруйноване чи пошкоджене під час війни житло.
2 березня 2023 року у Кривому Розі члени організації "Центурія" оприлюднили звернення до Служби безпеки України, депутатів Криворізької міської ради та членів виконкому Криворізької міської ради, у якому порушили питання щодо зменшення впливу "клану Вілкулів", демонтажу пам'ятників, пов'язаних з історією російської імперії, відновленню пам'ятного знаку Корнію Речмидилу та перейменування вулиць міста на честь Українських захисників.

2 березня 2023 року священослужителів запрошували на посади військових капеланів бригад та батальйонів, сформованих на Дніпропетровщині та в низці інших областей.
2 березня 2023 року на Херсонщині росіяни нанесла удар дронами по людях, які стояли в черзі за гумдопомогою. 9 травмованих, у тому числі - дитина.
2 березня 2023 року Генштаб ЗСУ повідомляв, що у багатьох школах Херсонської області окупанти ввели обов’язкові так звані "кадетські класи", починаючи з першого класу. Для цих учнів стало обов’язковим носіння уніформи та додаткові заняття з «патріотичного» виховання. Через дефіцит вчителів на роботу приймали проросійських місцевих жителів без педагогічної освіти. Переважно їм понад 50 років. Для легалізації, у відповідності до російського законодавства, їх автоматично зараховують на заочну форму навчання до профільних ВУЗів російської федерації.

2 березня 2024 року на Криворіжжі знищили 2 ворожі ракети.
2 березня 2024 року вночі ворожий дрон влучив у багатоповерхівку в Одесі, на ранок виявлено тіла 2-х загиблих. Рятувальники продовжували шукати людей під завалами.

2 березня 2024 року ПвК "Схід" підтвердило збиття 2 березня винищувача-бомбардувальника Су-34.

2 березня 2024 року - Воєнкор Богдан Мирошников повідомляв, що західніше Авдіївки продовжується наступ ворога широким фронтом, на підступах до Красногорівки окупанти регулярно отримують на горіхи.
2 березня 2024 року Генштаб ЗСУ повідомляв, що упродовж доби ворог атакував на 7 напрямках, відбулося 70 бойових зіткнень.
Державні, міжнародні, християнські свята та пам'ятні дати:
День компакт-диска. 1983 року з'явилися перші компакт-диски й CD-програвачі.
2 березня – неділя сиропусна, прощена, заговини на Великий піст. Цього дня православні християни взаємно просять пробачення. Тож коли молимось «…і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим», маємо вибачити, інакше тоді Богові говоритимем неправду.
Цей день в історії:
1918 — в УНР ухвалено перший закон про громадянство України.
1918 — війська УНР звільнили Київ від більшовиків.
1943 — Корюківська трагедія: масове вбивство 6700 мешканців українського села Корюківка, здійснене загонами СС та угорської військової жандармерії в ході Другої світової війни, спровоковане попередніми діями радянських партизанів Олексія Федорова.
1993 — засновано Академію медичних наук України.
Цього дня народилися:
2 березня 1876 року — в селі Острів на Тернопільщині народився Мирон Кордуба, історик, бібліограф, археограф, публіцист, консул від Західноукраїнської Народної Республіки у Відні. Він залишив понад 500 наукових праць, виданих не лише в Україні, а й у Франції, Польщі, Німеччині. Омелян Пріцак назвав його “одним з найбільших істориків Східної і Центральної Європи”.
1882 — Архип Тесленко, український письменник.